Znate li koja ste krvna grupa?Dajete li dobrovoljno krv ili ne smete/ne zelite?

Started by so_simple, 06-10-2006, 23:11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

lane

Исто сам О, а то сам тек сазнала на вежбама из имунологије, а потврдила на давању крви...
Добро, оба родитеља су ми О, па сам и претпостављала да сам и ја О.  :>
Сада 6. новембра сам први пут дала крв, нисам се уопште плашила и није болело ни мало.. :wink:
Хтела сам и пре, али сам била малолетна, а зашто нисам прошле године када је било код нас - не знам...  :hmm
И стварно се много добро осећаш после тога, када знаш да ће то можда некоме спасити живот...  :happy:
Баш сам јутрос добила поруку да дођем до студентске организације да подигнем књижицу ДДК од 12 до 14h.
Само, није написан датум, ваљда може у понедељак...

__Zmajche


ArUeNaWiThRa

moja mama je B a tata A, i ja kad sam saznala da sam O (a bila sam mladja dosta) bila sam se rasplakala jer sam mislila da su me usvojili posto nemam grupu ni kao mama ni kao tata. a moja grozni tata umesto d me utesi ili objassni rekao je: jao pa komsija Vesa je O, onda ti je on tata. i onda sam jos vise plakala idiot. fala bogu da sam imala bioglogiju u skoli uskoro..

Al-Jasmina

Aruena  :>
:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

:cvet za bleskastog tatu  :smekerica:


Inace autobus B92 i dalje stoji na Trgu...
Kad se malo oporavim od zanimljivog zivota
idem na jos jednu turu  :a

Wlada

Вероватно је људима тешко да дају крв први пут, након првог пута многи до краја живота дају макар једном годишње...
Страх од игле никада није за занемаривање!  :shock

Ја не могу да дајем своју крв... имам хипертензију  :ohwell:

rotkvica

ja sam A.. i dala sam krv prosle godine kod nas na faxu... pre toga nisam nikad.. a ove godine sam nesto bila bolesljiva pa nisam mogla :(

slobokv83

Ja nikada nisam i necu ni moci,tako su mi bar rekli doktori.Naime,prelezao sam zaraznu zuticu i sarlah

pig_am_am

zaista?
ja sam sarlah,verovali ili ne, imala cetiri puta.
jel smem da dajem krv? posto volim da dajem krv. svidelo mi se.  :>

slobokv83

Pravo da ti kazem,nisam ni ja siguran.Voleo bi da mo kaze neko ko zna.Meni su lekari rekli da zbog prelezane zarazne zutice ne mogu da dam krv kada sam hteo da je dam za drugara kome je tada bila neophodna.Ostalo u tvom postu cu shvatiti kao salu

whatever

Колико је мени познато из неког предавања које сам слушао, прележана жутица (изазвана неким видом хепатитиса) јесте препрека за давање крви, док прележан шарлах то није.

pig_am_am

pa jeste logicno. zarazna zutica je hepatitis A...
a evo,moja drugarica je preko transfuzije dobila herpes. nije to strasna bolest,ali je strasno kad pomislis kako je dobila.
ok, testiraju krv na hiv i hepatitis,ali tu se staje...
ne? nek mi neko kaze da ne...

sarlah nema veze,naravno. sreptokoke ne ostaju zauvek u organizmu. samo sam htela da kazem kako sam ga imala 4 puta
:>

ThymusMedica

Nemam pojma, valjda cu saznati uskoro, ne dajem krv, ali bih volela da pocnem.. :hmm

Cko

AB, Dao sam tri cetiri puta, a valjalo bi opet

vlada89

AB + - dao jednom, prvi put na faxu. Nista strasno, meni u neku ruku i interesantno. Humano jeste a posle te ne pitaju na vezbama  :K Dao jednom i jos cu....

tarantulica

Quote from: vlada89 on 13-12-2007, 00:40:48
AB + - dao jednom, prvi put na faxu. Nista strasno, meni u neku ruku i interesantno. Humano jeste a posle te ne pitaju na vezbama  :K Dao jednom i jos cu....

U tu iz koje su ti vadili krv?  :smekerica:

:cvet