Znate li koja ste krvna grupa?Dajete li dobrovoljno krv ili ne smete/ne zelite?

Started by so_simple, 06-10-2006, 23:11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

sandric


Al-Jasmina

I zasto je samo jednom godisnje ekipa Transfuzije na nasem faxu?

AquArius


Smrda

ja sam A+
davala sam,ali vise ne mogu i stvarno je steta sto ljudi ne ucestvuju u tome...

hulio_salinas

ne znam koja sam krvna grupa... ne dajem krv... a zasto?

najbolji prijatelj mog oca je nacelnik anestezioloskog odeljenja bolnice u Smederevu... kada je bila akcija davanja krvi po skolama, pitao sam ga da li da dam...
on mi je rekao:
"Idi do bolnice, ponesi papir i olovku ispitaj sve (ali sve) lekare da li su ikada dali krv?"

bio sam i dalje sumnjicav... potom sam pitao strinu (nacelnicu opste medicine u istoj bolnici), a ona je skoro identicno odogovorila:
"Pitaj lekare da li daju krv!"

eto vam moje price...

Darker

Jednom u ¾ivotu kad sam vadio krv, reko¹e mi da sam AB+... Takav se retko raða, hahahhahahahha
Inaèe, u Japanu se prilikom upoznavanja dvoje mladih razmenjuju informacije o krvnoj grupi, horoskop je zastareo :wink: :wink:

vladimir

Ja sam 0-, nisam do sada nikad dao krv, ali i te kakao nameravam da to radim u vojsci. :K


mullala

Ja 0+, odredila sama sebi na vezbama iz imunologije, a potvrdila naknadno u institutu za transfuziju.
Nikad nisam davala krv mada sam vise puta pokusala.
Jednom su me rvatili zbog pritiska, jednom su me vratili posto sam imala neki grip malo pre toga, a jednom su me vratili zbog kilaze, rekli su mi "Idi jedi nesto..."
Odustala sam od davanja krvi, bar neko vreme dok se ne podgojim malo :)
@salexandar16 - prema novijim istrazivanjima, ne bi trebalo uopste davati neodgovarajuce krvne grupe, tacnije, trebalo bi da mozes da primas samo svoju :P

salexandar16

Znam,ovako sam uèio! Ali praksa je sasvim ne¹to drugo od teorije.

H5N1

Ja sam 0- (prema statistikama najredja a na forumu ne bi se reklo), univerzalni davalac, davala krv, itd.
Nego, od kada se to na vezbama iz imunologije odredjuje da li ste + ili -. Zar nije samo da li ste A, B, AB il 0.?

mullala

Da, da, odredila sam samo da sam 0 :)
Ali sam nekako znala da sam pozitivna :lol:
Vec je bila dovoljno mala verovatnoca da od A+ mame i tate budem nulta... Jos je samo falilo da budem i negativna, pa da idem da trazim ko su mi zapravo roditelji :>

Smrda

Hulio...pa sta ako lekari ne daju...njihova bruka....ne obaziri se na njih,nego trk pod iglu...ili se plasis?!?!...salim se...to je stvar izbora....
na imuno se samo grupa oderedjuje koliko se ja secam....

Masha

Uvek sam zelela da dam krv, ali posto imam jako nizak pritisak nikada mi nisu dali da budem davalac. Inace, ja sam B -

Alnus Glutinosa

masho, koliko nizak pritisak imas?
I ja imam nizak pritisak, ali davala sam krv jedno 5-6 puta, jedino sto me prvo posalju da se napijem soka.  :>

E i da odgovorim na pocetno pitanje, ja sam 0+