Znate li koja ste krvna grupa?Dajete li dobrovoljno krv ili ne smete/ne zelite?

Started by so_simple, 06-10-2006, 23:11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Masha

Pa Alnus, moj konstantni pritisak je 85 sa 55 do 60, ali vrlo cesto zna da padne i nize, ali da se to ne bi desilo uvek imam lek pored sebe. Jedino kada mi je pritisak malo visi jeste kada se iznerviram, mada i tada mi je lose jer naglo povecanje pritiska je atak na moj organizam.

Coolgemini

Nekoliko puta sam pokusao da dam krv,ali su me mnogo puta odbili zbog anemije...I jednom kad nisam bio anemican,dao sam krv i umalo se nisam onesvestio... :roll:..Bas sam bedak...toliko bih voleo da dajem krv,ali me vishe vole biljcice>spanac i zelje :K

H5N1

Quote from: mullala on 13-10-2006, 15:09:24
Da, da, odredila sam samo da sam 0 :)
Ali sam nekako znala da sam pozitivna :lol:
Vec je bila dovoljno mala verovatnoca da od A+ mame i tate budem nulta... Jos je samo falilo da budem i negativna, pa da idem da trazim ko su mi zapravo roditelji :>
Ali verovatnoca ipak postoji ako su oni +- i +- kombinacija za Rh faktor. + se nasledjuje kao dominantna osobina , znaci + osoba moze da bude kombinacija alela +-ili ++ a nasledniku da prenese -. Nadam se da je bilo jasno

Al-Jasmina

Mullala, sve je ok ...nisu te donele rode ili kupus :)

Ja sam takodje bila odbijena u gimnaziji zbog niskog pritiska,
ali sam dobila dragocene savete da taj isti podignem-
doktor mi je prosto rekao:
Sine, ovo je jako nizak pritisak,
slobodno se ti baci na jaku hranu,
pij, pij, pij tecnosti (xaxaxaxa)
i vezbaj sto vise...

na faxu nije bilo problema...
Srecom imam jaku krv, pa tu nema sta...
a nekako se potrudim da glocnem i neku cokoladu
nakon jakog dorucka
pa da oni koji dobiju krv mogu da mljacnu zadovoljno :)

I briga me ako lekari ne daju krv (sta, plase se igle?)
kad pomislim da neko malo dete koje operisu, cela porodica nakon udesa,
porodilja na teskom porodjaju
ili ne znam ti ja ko vec
dodje na operacioni sto i treba krv...a nje nema...
e onda me jeza uhvati :shock

Alnus Glutinosa

Bravo Jas!!!  :)

@ masha
I meni je pritisak kao tvoj, ali nikad mi nista ne rekose za to, kao normalna stvar???

A, najbolje je kad padnete u nesvest...  :) meni se jednom to desilo i bilo mi je bas super, doneli su mi krofne sa cokoladom, svi su se brinuli o meni, divota...  :>

Coolgemini

Uhh...hmmm...tebi krofna...a meni samo sokic... :'(
sledeci put moram da iskarikiram za krofnu :> :>(ovo je crni humor....al' nema veze) :K

Vampire 666

volim da dajem krv...ali necu biti licemeran i pricati da to radim iz altruistickih pobuda...poenta je u tome da ako meni ili nekom drugom bude hitno bila potrebna krv jednog dana ja kao davalac mogu da trazim da je dobije(m) prek reda...bez onih lista cekanja...a i participacija se ne placa posle nekog broja davanja...btw do sada sam cetiri puta dao i uskoro cu ponovo...

Masha

Alnus, ja cu od sada da im kazem da hocu da dam krv i da mi obavezno spreme krofne hahaha.

Al-Jasmina


nasty girl

Quote from: Al-Jasmina on 14-10-2006, 15:00:01
I da ponovim, why samo jednom godisnje na faksu?

pa to jedino da pitas one deojke kada dodju....

@hulio
i ja pouzdano znam da retko koji lekar daje krv...svi su uglavnom protiv toga...

pereca

Quote from: Al-Jasmina on 12-10-2006, 22:09:56
I zasto je samo jednom godisnje ekipa Transfuzije na nasem faxu?

Dva puta u toku godine se organizuje dobrovoljno davanje krvi na nasem faksu. Jednom u novembru i jednom u martu ili aprilu.
Ne moze cesce, jer izmedju dva davanja mora da prodje odredjeno vreme.
A i ekipe transfuzije ne bi mogle da postignu vise dolazaka, jer se radi na svim fakultetima.

Ja sam A- , ali nazalost nisam davalac jer sam asmaticar, malokrvna, nizak pritisak...kad bolje razmislim - necu ja jos dugo  :roll:

AquArius

Quote from: pereca on 15-10-2006, 11:19:07Ja sam A- , ali nazalost nisam davalac jer sam asmaticar, malokrvna, nizak pritisak...kad bolje razmislim - necu ja jos dugo :roll:

Pereco, nasmeja me ovim crnim humorom  :lol:

Moj ortak je tako isao da da krv, kao puca od zdravlja, 'oce da pomogne.
Kad su ga proverili, vratili ga kuci i rekli mu da pocne da jede, da se ugoji, da se manje nervira...
Mi smo se valjali kad nam je pricao.  :lol:

hulio_salinas

Quote from: nasty girl on 15-10-2006, 07:53:14
@hulio
i ja pouzdano znam da retko koji lekar daje krv...svi su uglavnom protiv toga...

pa ja vam kazem, a vi mi ne verujete...

stvarno je tako... ne znam sto? da li oni znaju nesto sto mi ne znamo?

pereca

E slicno sam i ja prosla.
kad su mi merili pritisak mislili su da im aparat nije u redu, jer se moji utkucaji srca nisu culi uopste.
Onda se ispostavilo da sam uzasno malokrvna, pa su mi dali tbl gvozdja
Ja sam ubledela prirodno, a oni me naterali da jedem neke silne sendvice i da pijem sokove.
Zatim su mi u krvi pronasli lekove, pitali me jel "uzimam nesto", ja se tek tad setim da uzimam Ventolin (jer mi je to vec normalna stvar pa je ne napominjem posebno), jer imam astmu od silnih alergija, oni pitaju na sta si alergicna i dobiju odgovor: kucna prasina, polen korova, bubasvabe, duvan, dermatofagidi... Oni me posalju kuci da im ne plasim davaoce.
Od tada samo pomazem u organizaciji akcije, ali u zamenu za mene svaki put dovodim brata da da krv.

SPRING

Ja sam O- i to sam otkrila na vezbama iz imunologije, a do tada mi je u zdravstvenoj knjizici i kartonu u dz-u pisalo velikim slovima A-... Ko je i kad to pogresno napisao, nemam pojma, ali sam posle toga shvatila da sam ipak rodjena pod srecnom zvezdom.... :)