Znate li koja ste krvna grupa?Dajete li dobrovoljno krv ili ne smete/ne zelite?

Started by so_simple, 06-10-2006, 23:11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jack-Jack

Quote from: smrda on 15-03-2007, 17:57:36
Jack-Jack...
ja samo da se ogradim...kad rekoh refundiranje,nisam mislila na novac,nego na krv...
Ni sam mislio na tebe. Ono sto sam pisao odnosilo se na ono citirano, tako da :cvet a darkeru, nema ljutis  :ziveli   :luda

Quote from: smrda on 15-03-2007, 17:57:36
Jack-Jack...
a sto se jurnjave tice...
na zalost...da ponekad jure ti kojima treba transfuzija...tako je bar bilo sad sa ovim slucajem o kojem sam pisala....
Znam ja to vrlo dobro jer je jedan takav poziv stigao i do mene. Ali ja sam mislio na konkretno ovaj post

Quote from: Wolf on 13-03-2007, 22:39:44
Slaze se sa Darkerom. Mnogo cimaju i smaraju:"Daj, daj!".
K'o da njima zivot zavisi od toga.

Dakle, nije to njima cef ili sport, to je njima, sto bi se reklo "u opisu radnog mesta", da ne bi jurili oni kojima zivot zavisi od toga, sto se nazalost desava upravo zbog manjka dobrovoljnih davalaca

Quote from: Al-Jasmina on 14-03-2007, 22:00:25
Pa ne znam bas da li je ne bi bilo vise ako bi se placalo...
neki i ovako tripuju da je daju za dz a da je posle neko tamo preprodaje i zaradjuje na njima!

Nisam namreavao da post zvuci hipoteticki, to se desava, krvne plazme NEMA iako se PLACA. Dakle ni davalaca krvi ne bi bilo znacajno vise kada bi se placala

Maslacak

Quote from: Jack-Jack on 15-03-2007, 18:18:40
Nisam namreavao da post zvuci hipoteticki, to se desava, krvne plazme NEMA iako se PLACA. Dakle ni davalaca krvi ne bi bilo znacajno vise kada bi se placala

Ne mora to da znaci. Za plazmu nema nikakve propagande (evo, ja na primer nisam za to imala pojma). A ovako npr, kad oni dodju na fax, pa kazu da placaju...sigurna sam da bi odziv bio veci... A ko nece pare, ne mora da ih uzme :>

Sam si rekao, ko hoce da da krv, dace je naravno bez ikakve nadoknade. Ali, isto tako mu nije potrebna muzicka podloga, i lik maskiran u vuka da ga ganja po hodniku...jer taj ko hoce, dace. Onaj ko nece, ili se dvoumi, moze od agresivne kampanje da stvori samo dodatan otpor...bar se meni tako cini.

Nego...kad spomenu plazmu...kako se ona uopste daje, jel to nesto komplikovanija procedura...?

Al-Jasmina

Sumnjam- samo se extrakuju krvne celije..verovatno centrifugiranjem iz klasicno uzete krvi..
sigurno ti nece dati tanju iglu da eritrociti, leukociti i trombocite ne prodju :)

Maslacak

Pa da, ali zato mi i nije jasno zasto se onda ona placa :hmm Mozda se uzima vise krvi?

Al-Jasmina

Davanje plazme se placa? Prvi put cujem .... :hmm gde ja zivim onda

Jack-Jack

Quote from: Al-Jasmina on 16-03-2007, 23:41:03
Davanje plazme se placa? Prvi put cujem .... :hmm gde ja zivim onda

Hehe koji si lik. Pa to ti pisem u prethodna 3 moja posta. Dakle 3. put cujes :wink:  :luda.
Sada ne znam koliko je, ali pre 2 godine se placalo oko 1000 dinara, tako nesto(ili nesto manje :hmm ali ispod 900 sigurno nije bilo). Uf mnogo je to para  :shock , ko zna koji mi je terorista to nudio :K

Darker

Gde se daje plazma?? Hoæu !!!!:-)
Vidi, d¾eki(hahahahah, super fora), dao sam jednom krv-kad se oslobaðalo ¹kole, mal da se zanesvestim, kako mi je dotièna i¹èupala iglu, ali sam uredno dobio sendviè... Treba sendviè. Bar da ¾iv doðem kuæi i odspavam 3 sata da doðem sebi... I treba participacija. I treba da ako sam dao krv 15 puta, da ne bude nikakav problem ako meni zatreba... Da se polome da je meni daju.
E sad, mo¾da sam neosetljiv, ali sam uvek bio u fazonu, mo¾da æu da dam krv...
E posle ovakve kampanje sam u fazonu: NIKAD!!! Sem ako se radi o nekome konkretno kome treba krv...
Ne radi se tu o humanosti, radi se o silovanju...
A pogotovo kad te neko siluje navodno ZBOG HUMANOSTI!

Jack-Jack

Quote from: Darker on 17-03-2007, 16:40:43
Vidi, d¾eki(hahahahah, super fora), dao sam jednom krv-kad se oslobaðalo ¹kole, mal da se zanesvestim, kako mi je dotièna i¹èupala iglu, ali sam uredno dobio sendviè... Treba sendviè. Bar da ¾iv doðem kuæi i odspavam 3 sata da doðem sebi... I treba participacija. I treba da ako sam dao krv 15 puta, da ne bude nikakav problem ako meni zatreba... Da se polome da je meni daju.

E bre Darkeru ja mislim da sam bio jasan u svojim postovima i nigde nisam rekao da nista ne treba da se daje. Naravno da treba neki has, da se davalac ne bi onesvestio. Participacija je naravno OK, kao nacin da se kaze "Hvala". Ja sam kritikovao vasu diskusiju gde su svima puna usta participacije i sendvica (bez cega, hvala bogu mozemo da zivimo) a nikome ne padne na pamet da nekome zivot zavisi od tvoje krvi. Nadam se da sam bio jasniji.
A ostalo sto si rekao, sam prokomentarisao u prethodnim postovima...

Quote from: Darker on 17-03-2007, 16:40:43
E sad, mo¾da sam neosetljiv, ali sam uvek bio u fazonu, mo¾da æu da dam krv...
E posle ovakve kampanje sam u fazonu: NIKAD!!! Sem ako se radi o nekome konkretno kome treba krv...

Quote from: Jack-Jack on 14-03-2007, 11:10:23
Problem je u tome sto su ljudi generalno lenji i neosetljivi na tudje probleme.

Quote from: Darker on 17-03-2007, 16:40:43
Ne radi se tu o humanosti, radi se o silovanju...
A pogotovo kad te neko siluje navodno ZBOG HUMANOSTI!

Quote from: Jack-Jack on 15-03-2007, 18:18:40
Dakle, nije to njima cef ili sport, to je njima, sto bi se reklo "u opisu radnog mesta", da ne bi jurili oni kojima zivot zavisi od toga, sto se nazalost desava upravo zbog manjka dobrovoljnih davalaca

Al-Jasmina

Jack-Jack, nemo nas bijes man,
dacemo blood
:K


ja sam bila bezbrizni davalac iz cisto humanih razloga,
a onda me ispunise nekim slutnjama.. :ohwell:

stef

 Ne razmisljam o tome...Znam da treba da se daje, i dajem...Sada price kao "onesvesticu se" ili zaraduju itd... mojne se foliramo, ja sam 3 sata posle davanja krvi igrao fudbal po jakom suncu...I eto ziv sam! a da li uzimaju pare, ja tu nista ne mogu da p[romenim, znam samo da negde u Srbiji treba moja krv, i basta!

Al-Jasmina


stef


Al-Jasmina

SAMO TAMO?

a na faxu?
Cekaj, bre, zar neko distribuira nesterilne igle / spriceve za upotrebu na terenu?

Darker

Vidi ovako, sad æe da ispadne da pravim anti kampanju, ali mislim da je ok da se znaju i ovakve stvari: Drugaru dali i i brat i ujak... Hepatitis zaraðen...
Nije pravilo, ali ba¹ obojica????

Al-Jasmina