Znate li koja ste krvna grupa?Dajete li dobrovoljno krv ili ne smete/ne zelite?

Started by so_simple, 06-10-2006, 23:11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

vladimir

Dao sam krv u onom busu na Trgu i isto veèe sam cirkao u Kuæi piva. :K
Ni¹ta stra¹no, ako se i preprodaje moja krv, OK.Moja savest je èista, bio sam sreæan jer sam uèinio ne¹to humano.I to se ne mo¾e porediti ni sa èim.Ako neko prodaje moju krv, njemu ide na savest.A ako æe i tako preprodata moja krv nekome pomoæi, onda razumete za¹to se tako oseæam.
O- sam krvna grupa.
Èim prodje 3 meseca (koliko je rok izmedju dva uzastopna davanja kod mu¹karaca), idem opet da dam. :happy:

Mashrum

Meni se nekako èini da su mi pro¹li put uzeli vi¹e krvi nego ¹to htedoh dati.. :hmm
Nisu mi dobro zaboli iglu pa su ponovo..zaboli.. Al dobro,ako im je toliko trebala B+ onda im je opro¹teno..Mada nisam sigurna da æu u skorije vreme ponovo biti krvodavalac..

rodiæ

dajem krv ,naravno,ko i svi dobri i humani ljudi,nije mi jasno za¹to npr.ovde na fakultetu tako malo ljudi daje krv(studenti)a profesore i asistente da i ne pominjemo.al dobro to je sve dobrovoljno,nemo¾e¹ nikog naterati.al da je odnos u ovoj zemlji katastrofalan prema davaocima krvi,to jeste.mislim na dr¾avu koja treba malo da nagradi davaoce.u bugarskoj se plaæa davaocima 100$ pa vidite.a mi dobijemo "pardon"i sokiæ.al nema veze.da li bismo mogli dobiti bar besplatan ispitni rok?         nulta grupa

Jack-Jack

Evo i mog poslednjeg posta u ovoj temi, posto sam uradio ono sto sam i hteo, da malo ustalasam da ne bi vladalo jednoumlje  :luda.
Dakle...

Quote from: rodiæ on 20-03-2007, 11:48:43
dajem krv ,naravno,ko i svi dobri i humani ljudi
...
u bugarskoj se plaæa davaocima 100$ pa vidite.a mi dobijemo "pardon"i sokiæ.al nema veze.da li bismo mogli dobiti bar besplatan ispitni rok?         nulta grupa

Tvoja prica ne potvrdju da si human. Naravno da odnos moze da bude bolji, ali, ako se predstavljas za humanog Coveka, pardon i sokic ti nece smetati vec ces biti zadovoljan sto si nekome spasio (a ako si zensko onda spasiLA  :luda) zivot i neces traziti nista za uzvrat  :hm.

Sto se tice agresivne kampanje...

Odmah da se ogradim, nisam video kampanju na vasem fakultetu. Na drugim mestima jesam i sasvim je suprotna od onog sta opisujete, dakle mozda je problem u vasem fakultetu  :hm   :K  :luda. Ali iako je nisam video, ne mogu da zamislim ogavniju i napadniju kampanju od kampanja politickih partija koje meni vise lice na sekte od svih ostalih sekti. Dakle ako ste u stanju da istrpite te kampanje i da kao posledica toga, glasate, moj je savet, istrpite i tu izolovano-napadno-sektasku kampanju i DAJTE KRV! To moze samo da spasi neciji zivot, dok rezultat politickih kapmanja moze da bude usprotan!

Pozdrav svima!

Smrda

a ja ne razumem sta znaci agresivna kampanja??
ne primetih da su me vukli z arukav i terali da dam krv...ni na faxu,ni na trgu...
niti videh da CK bus preti pesacima da ce ih zgaziti ako ne ponude rucicu za pod iglu....
bilo kako bilo...zar nije poenta u tome zasto se daje krv..

vladimir

I treba da bude agresivna kampanja.Ako ima¹ ¾elju da da¹ krv i spasi¹ nekom ¾ivot, ne treba ti kampanja.Ali, ako se predomi¹lja¹, treba da bude agresivna kampanja da se odluèi¹ da da¹.I ne pomisli¹ da tra¾i¹ ne¹to zauzvrat... :wink:

Maslacak

Quote from: smrda on 20-03-2007, 15:00:47
a ja ne razumem sta znaci agresivna kampanja??
ne primetih da su me vukli z arukav i terali da dam krv...ni na faxu,ni na trgu...

bogami, na faxu jesu vukli za rukav! Bukvalno.
Ali za bus na trgu im svaka cast, to je odlican potez! :happy:

Upravo vladimire, ali ja samo tvrdim da kod onih koji se predomisljaju, toliko agresivna kampanja ce dati pola-pola: pola ce ih "podleci", a pola ce jos vise odbiti, sto znaci da nisu dobili nista.

vladimir

Mislim da samo treba snimiti ljude, trudnice i decu u bolnicama i reæi da im je neophodna krv da bi pre¾iveli...I to poslati u medije.I to dovoljno èesto, valjda æe ovi iz javnog servisa i sa Pinka i ostalih televizija imati imalo humanosti i ustupiti svakog dana koji minut prostora u medijima... :hmm
Verujte mi, mnogo bi se ljudi javljalo da daje krv.

rodiæ

pa jesam humana èim dajem krv i tu je kraj te prièe.da mi smeta"pardon" i da mi je to bitno ne bih bila davalac.ovde nekim ljudima mora¹ crtati da bi razumeli.ja sam Bugarsku i"pardon"spomenula jer je stvarno sramota kako se samo kod nas ne vodi raèuna o davaocima.pa Bugarska je jo¹ siroma¹nija od nas,bez obzira ¹to je u eu.mnogim ljudima je bitno to ¹to se dr¾ava ne brine o davaocima pa zato ima malo davalaca i manjka krvi.a za platu poslanicima(120000)dr¾ava ima para.al sreæa da ima i nas kojima sve to nije bitno.i zar je mnogo ¹to tra¾imo npr.samo besplatan ispitni rok,kao u nekim drugim gradovima?

Maslacak

Quote from: vladimir on 22-03-2007, 08:00:39
Mislim da samo treba snimiti ljude, trudnice i decu u bolnicama i reæi da im je neophodna krv da bi pre¾iveli...I to poslati u medije.I to dovoljno èesto, valjda æe ovi iz javnog servisa i sa Pinka i ostalih televizija imati imalo humanosti i ustupiti svakog dana koji minut prostora u medijima... :hmm
Verujte mi, mnogo bi se ljudi javljalo da daje krv.

E i ja mislim da bi to bila mnogo produktivnija kampanja.

Masha

Kada bi se davanje krvi placalo u jednom danu bi bilo vise davalaca nego za pola godine u slucaju "pardon" pereca. E, a onda se ja pitam gde je tu humanost?

Dukica

Суздржавала сам се поприлично....
Или желиш да даш крв или не желиш!
Ствари су врло једноставне!
Ако желиш, онда те никаква реклама и паре
неће навући ни одвући од тога.
Ако не желиш, налазићеш многе разлоге
да не даш исту.
Према томе, затварајте ову тему и идите да дате крв! 




Hvala Dukice,  :Bog
misli si mi procitala
i rekla sve kako treba!!

AquA


vladimir

Dukice, svaka èast!
Ili jesi ili nisi lav!!! :ziveli
To bi bila najbolja reklama!
Il' si nind¾a il' si mind¾a! :K
Dajte krv!

rodiæ

u pravu ste bre.nema tu ¹ta vi¹e ¹ta da se prièa ili idite i dajte krv ili æutite.

Bojana 153

Primetila sam da se NIKO nije do sad javio da je AB+! Ja jesam  :loptica

Zamolila bih nekoga ko je siguran da zna da mi kaze kako utice negativan Rh faktor na abortiranje? Cula sam razne price ali bih volela da mi neko kaze ko je siguran 100%! Mozda sam malcice omasila temu, sorry!

Inace dala sam krv samo jednom do sad i osecaj je fenomenalan kada znas da si ucinio nesto pozitivno i plemenito, iako znam pouzdano da se u bolnicama jedna kesica krvi od 450 ml naplacuje 6000 din.. Sramota!  :F