Ko se krije iza avatara i nicka??

Started by zoe, 13-10-2006, 22:00:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

zoe

Запитате ли се колико оно што читате на форуму а неко је написао, има везе са тим шта је и каква је та особа у стварности? :hm

Можда је ово и нова тема, али нека неко од модова одлучи шта му ваља чинити...

Smrda

ja iskreno ne....uopste ne razmisljam o tome...dok sam na forumu,razmisljam,zbog teme...ali kad se iskacim sa neta ne...
da je u pitanju neki chat ne bih se ni trudlia,ali vodim se razmisljanjem da smo svi kolege,manje vise se srecemo iako se ne znamo....pa mislim,zasto lagati i sbe predstavljati drugacijim,kad cemo se mozda sresti...ne razmisljam ali mi neke stvari ostaju u pamcenju....tako ako tebe upoznam odmah ce mi sinuti beli carsavi u masti :K :K :K

Brian_May

Quote from: smrda on 13-10-2006, 20:17:16
,mozes da budes bilo ko i da izmislis bilo sta i da uzivas u nekom svom tripu,bar putem chata ako ne mozes u realnosti....

Tacno je sve to i za avatar, i za sigurnost, ali ako uzivam u zezanju drugih preko neta, i pravim se da sam nesto sto nisam, onda se radi o laganju sebe samog, a to je najgore, tada se zapitam, ehej pa ko sam ja, gubim identitet..., pod uslovom da mi se taj trip zetoko uvuce pod kozu!!


Smrda

pa nije stvar u zezanju drugih,vec upravo ta sigurnost im dozvoljava da sa jedne strane budu neka druga osoba(to je lose...),a sa druge mogu sebi da dozvole da isplivaju njihove osobine i delovi licnosti koje ne pokazuju javno,bilo iz nesigurnosti ili neceg drgugog...a verujem da se to uvlaci pod kozu....mnooogoo...

Brian_May

Apsolutno ne!!  Ja ovaj forum zamisljam kao neku vrstu okruglog stola gde svi  iznosimo, razmenjujemo, dopunjujemo suprotstavljamo svoja misljenja, kao farmaceuti, ali i zrele osobe, a da li ce se moje misljenje o necemu sutradan svideti nekom ili ne(i obrnuto), ne mora da znaci da ce o meni stvoriti negativnu sliku(i obrnuto)! Ono sto je presudno, i sto nas cini onim sto jesmo, nalazi se duboko u nama, a do toga neko ne moze doci preko neta, za to je potrebno upoznavanje, druzenje, nije sve u netu i avataru...

Mozda sam malko otiso u off, ali ova me tema pogodila pa se ja raspiso...

Smrda

ako je takav off,nek je off!!!
lepo ti to obrazlozi za nas forum :cvet :cvet :cvet

Coolgemini

Ja mislim da postoji velika povezanost izmedju pismenih manira i licnog karaktera....Reci su odraz duse,tvojih stavova,razmisljanja i osecanja..Ne mora da znaci da neku osobu mozes upoznati samo direktnim upoznavanjem i druzenjem alive...Ovo je dobar nacin da uvidish kakav je zapravo neko...A to se moze utvrditi ne samo obicnim iscitavanjem redova,nego i pokusajem da udjes u detalje izmedju redova..jer je i ovo oblik pismenog izrazavanja i mnogi koriste stilska sredstva za ilustraciju neke vizije...Stoga,psihologija se da lepo usavrsiti u okvirima postova :wink:

hulio_salinas

#7
slazem se sa Kulgom... u POTPUNOSTI!!!

primer:
Upoznao sam se "Vladimirom" i kada smo se videli, pricali smo kao da se poznajemo 100 godina... verujem da bi tako bilo i sa ostalima... on je npr. vec stekao sliku o mom liku, kao sto sam ja o njegovom...

moze neko samo da se folira, ali to je minimalni broj postova... ovo ostalo je prava licnost.... svako ima vec neku sliku o svakome...

zar ne?

Hulio,spojio sam ti poruke

***smrda...

omogucavaju ti sigurnost???

cekaj... znaci ti se plasis da iznosis svoje stavove javno, pa se krijes iza luckaste macke na simsu? upravo to jeste ono sto je rekao Brian... lazes samu sebe...

***sandric

koja je car u prikrivanju identiteta? zelis li da budes neko drugi ili sta?

btw, mislim da sam jedini ovde sa svojom slikom i sa svojim imenom i prezimenom u potpisu... nikada se ne plasim onoga sto pisem, jer sam to ja... mogu da me prihvate ili ne, ali to nije moj problem...

ako nekome napisem nesto nazao, moze slobodno da me nadje na faxu i da me ustreli, ako je to resenje... zasto bih se krio iza maske???

Vampire 666

da...da...ovde ljudi sa malo manje treme iznose svoje stavove koje mozda u zivoj komunikaciji i ne bi....

mada....ja sam bio sokiran kada sam upoznao neke ljude uzivo...nikad ih ne bi povezao s njihovim postovima na ff...pri tom mislim iskljucivo na fizicki izgled...

Smrda

i ja se slazem sa svim navedenim...ali  mislim da je to samo primenljivo za ovaj forum...ako se tema odnosi samo na nas forum... a sto se fizickog izgleda tice,o tome tek ne razmisljam....nimalo..

willie the scot

#10
upravo sam otkrio ovu temu...
potpuno mi je jasna.

...ima nas raznih...rek`o bi covek normalni ljudi...evo uzmite mene npr.

...sugestivno pitanje...

sandric

kako sam ja to car u prikrivanju identiteta?...eh hulio,ljudi koji me znaju mogu da potvrde da svoje stavove izlazem javno,kakva sam na forumu takva sam i u prirodi....ne foliram se,vazno mi je da ja stojim iza svojih reci a postujem misljenja ljudi sa foruma i ne razmisljam o tome kakav im je fizicki izgled i da li lazu kada pisu postove...svako ima savest

zoe

Да, да, сви кажемо не фолирамо се, и то је углавном тачно (плус оно што је Вамп рекао: неки су храбрији)...
Али!!! Како нас други виде и доживљавају? И како ми друге доживљавамо? Када читамо књиге, остављен нам је простор да их проживимо на себи својствен начин... Зашто тако не би било и са постовима?

willie the scot

gde si cula to da knjige i muzika sugerisu ostavljajuci prostor kao univerzalniji oblici od ostalih?tako je i sa postovima...to nas cini umetnicima?

zoe

Сугеришу? Не, то нисам рекла... Постови и уметност, само понекад заједно...али се иза поста крије жив човек превазилази границе уметности или би се бар могло назвати уметност постојања...