Originalni muzièki diskovi ko¹taju do 1.500 dinara

Started by Bred, 17-10-2006, 07:42:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Legalno - Ako ¾elite da kupite originalni muzièki disk i tako date lièni doprinos borbi protiv piraterije, to æe vas ko¹tati minimum 400 dinara. Toliko naime ko¹taju diskovi domaæih izvoðaèa, dok su "stranci" znatno skuplji (od 1.000 do 1.500 dinara).

Cena originalnog diska zavisi i od aktuelnosti, pa tako desetak dana od izlaska, album mo¾ete da pazarite i u trafici. Tada disk ko¹ta od 99 do 300 dinara, u zavisnosti od toga koliko se dugo nalazi na tr¾i¹tu.

Izdavaèko preduzeæe "Plato" formira cenovnik na osnovu nabavne cene i aktuelnosti naslova. Domaæi diskovi u "Platou" ko¹taju od 300 do 600 dinara, dok za diskove stranih izvoðaèa treba izdvojiti izmeðu 600 i 1.500 dinara.

Jedna od jeftinih varijanti jeste naruèivanje diskova putem interneta, gde albumi ko¹taju izmeðu pet i 25 amerièkih dolara. Ono ¹to za mnoge predstavlja prepreku jeste plaæanje putem internet platnih kartica. ||||


24sata

hulio_salinas

1000-1500???

bas sam se zapitao zasto se ne moze iskoreniti piraterija???

Vampire 666

to nije bas tacno...u Mordoru su metal diskovi 20% jeftiniji nego na drugim mestima, a postoje i stalno neka snizenja...npr., neki albumi Judas Priest-a i Kreatora su se prodavali za 150 dinara!...vecina metal klasika je ispod 1000 dinara tamo, a samo najnoviji albumi ili egzotika (ruski underground black metal) su malo skuplji...

nasty girl

da stoji da su diskovi sa popustima.....ali sva novija izdanja kostaju od 1000 pa na vise..... :hm :hm :hm

Korisnicko Ime

Super je imati originalni CD, ali 1500 din je 1500 din.. Pa to je dobra dnevnica za fizikalisanje preko omladinske :K

Darker

Pa, eto, ceo dan fizikali¹e¹ i obraduje¹ sebe jednim originalom :KJa sam CD kupoholièar, ne pu¹tajte me u prodavnicu diskova(originalnih) sa kintom, naroèito ne u inostranstvu gde je veæi izbor...

Smrda

bogami ja znam i za skupjle...tako sam se uhvatila za dugo trazeni cd...kad ono,medjutim...2 500!!!!!!!!!!!!
samo sam se okrenula i krenula....

Vampire 666

..sto bi nas narod rekao, kolko para toliko i muzike...

hulio_salinas

Quote from: Vampire 666 on 18-10-2006, 12:25:30
..sto bi nas narod rekao, kolko para toliko i muzike...

na netu imas:

koliko muzike, toliko FREE...

think...

Smrda

i ja bi mislim....
ali imam dial up!!!!shmrc!!!
meni nema free.....

hulio_salinas

uvek su tu kolege od kojih mozes da trazis povlasticu ADSLa... xexxee

od mene ne... ja sam na dial-up-u... buhahahaa...

xexexeee

poz!!!

Vampire 666

nije poenta samo u posedovanju audio zapisa na nekom mediju, vec i posedovanje originalnog nosaca zvuka...sa neta svaka budala moze da skine bilo sta, ali nece svako da izdvoji odredjanu sumu novca za neki nosac zvuka...recimo u metalu je prestizno izdati album na vinilu, koji je par puta skuplji od cd-a i jos je prestiznije posedovati tako nesto...mada takve stvari vec zalaze u kolekcionarstvo...

Smrda

ma vinil je nesto drugo,po mom misljenju...za njega bih izdvojila pare bez problema.....

Korisnicko Ime

Quote from: Vampire 666 on 18-10-2006, 21:58:30
nije poenta samo u posedovanju audio zapisa na nekom mediju, vec i posedovanje originalnog nosaca zvuka...sa neta svaka budala moze da skine bilo sta, ali nece svako da izdvoji odredjanu sumu novca za neki nosac zvuka...recimo u metalu je prestizno izdati album na vinilu, koji je par puta skuplji od cd-a i jos je prestiznije posedovati tako nesto...mada takve stvari vec zalaze u kolekcionarstvo...
True

hulio_salinas

Quote from: Vampire 666 on 18-10-2006, 21:58:30
...sa neta svaka budala moze da skine bilo sta, ali nece svako da izdvoji odredjanu sumu novca za neki nosac zvuka...

ovo je bio odgovor na moj post...

Quote from: hulio_salinas on 18-10-2006, 14:27:46
na netu imas:

koliko muzike, toliko FREE...

okili dokili...