Trudnoca, porodjaj i roditeljske (slatke) muke

Started by Al-Jasmina, 30-09-2006, 23:16:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

zoe

hm i ja sam skepticna vezano za tu epiduralnu... :hm

hulio_salinas

***smrda... xexe... pa èekaæemo... ja æu jo¹ dugo da studiram, a ovaj forum se valjda neæe gasiti... xexe

Smrda

kakav stav hulio,nemoj tako.... :)
cekao sam,cekao sam.... :~
a epiduralna....bolje kad ne boli,ipak..

hulio_salinas

hehe...

kako god ¾eli¹!!! ali ono o dugom studiranju stoji...

xexexexexexe

Smrda

brate...ala si ti optimista!?!?!?...
ah,da...pa ti to mislis sa sve postdiplomskim i doktoratom?!? :~
odoh ja opert u off...sorry :wink:
ej,ali evo info...moja drugarica se porodila bez epiu,ovih dana i sad mrzi ceo svet!!!!!

pereca

Quote from: smrda on 05-10-2006, 23:15:00

ej,ali evo info...moja drugarica se porodila bez epiu,ovih dana i sad mrzi ceo svet!!!!!

ali zato je dobila nesto sto se voli najvise na svetu, pa se brzo ta mrznja izgubi.

Smrda

naravno....ali se ipak podseti svaki put kad treba da ustane.....xexexe
sala,mala..
mislim da je generalno odlicna stvar sto ta epiduralna postoji,tj.super je sto postoji izbor...eh,na zeni je da odluci...biti ili ne biti!!!

pereca

Naravno. I niko nema pravo da je osudjuje ybog iybora.

Al-Jasmina

#38
Epiduralna nema veze sa tim sto tvoju drugarciu boli sve zivo,
iliti recima moje kume:

Porodjaj je nista,
usivanje je **********

Adonis_Vernalis

Buduci da sam tata jednog balavandera koji je pre neki dan napunio svoju 1,5 godinu (sine moj, sta ti bi da se rodis ovde...), smatram se kompetentnim da posejem koje zrno mudrosti...

Moglo bi se reci da postoje samo 2 dobre varijante: porodjaj, onaj klasicni, kao sto fiziologija diktira... ili carski rez... zaspis, probudis se (ili ne probudis) i... hop, beba... Muke nastaju posle, jer je beba gladna, a laktacija nikako da nastupi... pa se "navuce" na bebelac 1, pa joj je mlekence "bljak", pa nedovoljno brzo nadolazi, pa mastitis i slicne gadarije... Pa hronicna nesanica, a vezbe ujutro i predavanja popodne... To vreme mi je proteklo nestvarno brzo... secam se samo nekakvih svitaca pred ocima... i nekakve dernjave u pozadini...

Bilo je ovo carobno iskustvo... Mozda ce se i ponoviti... uh, oh...

Smrda

o carskom rezu nisam ni razmisljala,mada...
a te muke posle....pa tu je tata da pripomogne... :wink:
pa je onda i zeni manja muka....

Al-Jasmina

Carski rez je rizican poduhvat..

onaj ko se na njega navuce ima samo dve sanse za podmladak...
Drugim recima, vise od dva puta nikako nije preporucljivo jer zid materice koji se sece nece podneti
trecu intervenciju

+ sve sto je profesor slikovito naveo  :cvet

Adonis_Vernalis

Jasmina: dobra vest!

Akuseri 'ladno rade TRI carska reza...

Nauka napreduje gigantskim koracima... :)

H5N1

Quote from: Adonis_Vernalis on 11-10-2006, 06:55:07
Buduci da sam tata jednog balavandera koji je pre neki dan napunio svoju 1,5 godinu (sine moj, sta ti bi da se rodis ovde...), smatram se kompetentnim da posejem koje zrno mudrosti...

Moglo bi se reci da postoje samo 2 dobre varijante: porodjaj, onaj klasicni, kao sto fiziologija diktira... ili carski rez... zaspis, probudis se (ili ne probudis) i... hop, beba... Muke nastaju posle, jer je beba gladna, a laktacija nikako da nastupi... pa se "navuce" na bebelac 1, pa joj je mlekence "bljak", pa nedovoljno brzo nadolazi, pa mastitis i slicne gadarije... Pa hronicna nesanica, a vezbe ujutro i predavanja popodne... To vreme mi je proteklo nestvarno brzo... secam se samo nekakvih svitaca pred ocima... i nekakve dernjave u pozadini...

Bilo je ovo carobno iskustvo... Mozda ce se i ponoviti... uh, oh...

Profesore, kako da ste sve LICNO proyiveli, mama nista, ona je spavala cele noci a nije ni radila, zar ne?

Adonis_Vernalis

H5N1, my dear colleague,

dok je malisa bio na bebelacu 1, a bogami i na 2, mama je nocu spavala... tata je vilenio... jer on je, danju radio ono sta mu je volja, a nocu ono sta mora... Dogovor kucu gradi, zar ne?