Plati¹ zvezdu, dobije¹ maglu

Started by Bred, 19-10-2006, 08:10:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Amerièka firma poèela je da zainteresovanima u Srbiji prodaje imena zvezda za 150 do 200 evra.

KUMOVANJE - Kupovina zvezda sa neba vi¹e nije nemoguæa misija. Amerièka firma International Star Registry (ISR) odnedavno posluje u Srbiji i u njoj mo¾e da se jednoj od mnogobrojnih zvezda ¹irom univerzuma da ime koje po¾elite. Sve to za 150-200 evra u zavisnosti od poklon paketa koji se naruèuje. Ipak, zasad nijedna nauèna institucija ne priznaje validnost njihovih sertifikata.

Trend davanja imena zvezdama odavno postoji u svetu, dok je kod nas aktuelan tek odnedavno. Za kratko vreme agenciji se javio veliki broj mladih ljudi sa ¾eljom da iznenade sebi dragu osobu.

- Glavno je da zainteresovani znaju da je davanje imena striktno na zabavnoj , a ne na nauènoj i astronomskoj osnovi. Nazivi zvezda koje na¹i klijenti daju nisu priznata ni u jednoj svetskoj astronomskoj opservatoriji - obja¹njava Ines Ivanoviæ, direktor ISR kancelarije.

Iako se ljudi razne¾e kada im se pokloni zvezda s njihovim imenom, iz astronomskog dru¹tva „Ruðer Bo¹koviæ" takve poklone smatraju „prodajom magle".

- Nijedna meðunarodna institucija ne priznaje nazive zvezda date na taj naèin. To je pravno neva¾eæe, iako oni dobijaju raznorazne sertifikate. Ljudi kupuju parcele na Mesecu, pa nikada ne odu tamo - obja¹njava Milan Jelièiæ, sekretar astronomskog dru¹tva.


I. Jovanoviæ ||||

24sata

hulio_salinas

komentar uopste ne treba kada se procita ***Bredov naslov:

Platis zvezdu, dobijes maglu!!!

cime se sve l(j)udi (=prevaranti) bave...

:][ :][ :][

Darker

Ma ¹ta te briga, ima¹ svoju sreænu zvezdu, za relativno male pare, kupi¹ s4reæu koja se ne kupuje!! i jo¹ se ¾alite? :hm

hulio_salinas

Quote from: Darker on 19-10-2006, 16:47:52
Ma ¹ta te briga, ima¹ svoju sreænu zvezdu, za relativno male pare, kupi¹ s4reæu koja se ne kupuje!! i jo¹ se ¾alite? :hm

ma da bre.... to je skroz dobro...

"Sine, pogledaj onu zvezdu tamo... vidis? e to je tatina zvezda..."
"kako je velika tata..."
"Ne ta, sine... to je Milutinova, a ona pored je moja..."


:][

Smrda

hahaha.....
ja sam cula za to,ali nisam verovala...sad znam da nikome necu traziti da mi pokloni zvezdu sa neba...postao je previse lak zadatak!!!

nasty girl

@ hulio....

:K :K :K :K :K :K :K

@smrda
upravo to..... :ohwell: :ohwell: :ohwell:

hulio_salinas

Quote from: smrda on 19-10-2006, 22:35:04
hahaha.....
ja sam cula za to,ali nisam verovala...sad znam da nikome necu traziti da mi pokloni zvezdu sa neba...postao je previse lak zadatak!!!

nemoj da trazis da ti pokloni, neka ti je skine!!!

buhahhha... to je vec tezi zadatak

Quote from: nasty girl on 20-10-2006, 07:26:58
@ hulio....

:K :K :K :K :K :K :K

hvala koleginice... xxeexexe