Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

icka_vl

Juce sam polozila kod prof. Snezane Savic! Odusevljena sam profesorkom, nacinom ispitivanja! Ne trazi definicije, da joj se izdeklamuje napamet nauceno, vec sa dosta potpitanja, skroz jednostavnih, cisto da vidi koliko se gradivo razume! Jako prijatna!

dzidzi

Jel' ima neko raspolozen da nam prenese utiske iz ovog ispitnog roka kod prof.Ibric i koje su pitanja bila? HVALA!

anamarija

Kombinacija kod Jelene Parojèiæ:
1. Pra¹kovi za peroralnu primenu
2. Zahtevi za kvalitet vode za parenteralnu primenu
3. Sterilizacija zraèenjem i gasom
4. Izrada masti sa antibioticima
5. Primarna, sekundarna i terciajrna ambala¾a

®ena je super, nasmejana, opu¹etna, svi su dobili ocene uglavnom koje su imali na praktiènom.

Naomy

Kombinacije kod prof Parojcic:

1.Ispitivanje tableta po Ph Jug V
2. Teèni farmaceutski oblici za peroralnu primenu – vrste, izrada i ispitivanje
3. Konzervansi i konzerviranje kapi za oèi
4. Sredstva za geliranje u izradi gelova za primenu na ko¾u ili sluzoko¾e
5. Zahtevi za èuvanje supstanci za farmaceutsku primenu i lekova u uslovima apoteke

1.Izrada tableta metodom direktne kompresije
2. Faktori od kojih zavisi stabilnost suspenzija
3. Sredstva za puferovanje i pode¹avanje pH vrednosti parenteralnih preparata
4. Vrste i osobine transdermalnih flastera
5. Kriterijumi za izbor metode za ispitivanje brzine rastvaranja lekovite supstance iz lekovitih preparata

1.Osobine pra¹kova kojima se pune tvrde kapsule
2. Metode za pobolj¹anje rastvorljivosti lekovitih supstanci
3. Sterilizacija filtracijom i aseptièan postupak - op¹te karakteristike i primena
4. Zahtevi i preporuke za razreðivanje gotovih (industrijski izraðenih) lekova i kombinovanje sa dodatnim supstancama u magistralnoj praksi
5. Uticaj biolo¹kih faktora na oslobaðanje i resorpciju lekovite supstance iz farmaceutskih oblika za peroralnu primenu

Ivke

Je l ima neko neku kombinaciju kod prof. Ibric?

Bred

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,9022.msg214149.html#msg214149

Ivke

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,9022.msg214149.html#msg214149

Ako mozes samo da mi kazes u kojoj je ovo temi, posto mi se cini da sam sve pregledala i nisam nasla.Hvala!

lena82

Kako izgleda ispit kod prof.Vulete?

Favis

ima li neko kombinacije kod prof. Milic?  :cvet :thanx2:

Naomy

Ima u ovoj temi nekoliko, pa pogledaj...

Bred

Pretrazite forum, ima negde.

:wink:


edit-> pretece me Naomy  :love:

kristina86

ljudi, odakle se konacno uci ta tehnologija??? svi razlicito pricaju... slajdovi sa predavanja, praktikumi i jos se pominje ovde neka skripta? i da li dolaze u obzir 'samo' ona pitanja koja su na sajtu fakulteta ili jos nesto?

AnaCrvena

praktikumi+slajdovi+knjiga prof. Djuric (vidim da su neka pitanja bas podnaslovi iz te knjige),pa kombinujes kako ti je najlakse da odgovoris na ta pitanja(npr,to sto ima u praktikumima si vec 100 puta citala,pa ne moras da se mlatis i knjigom i slajdovima,a nesto je samo na slajdovima,nesto samo u knjizi...) ja bar tako radim... ne znam za skriptu- a i sta ce ti neciji svrakopis sa predavanja,kad oni ulavnom pricaju to sto inace i pise na slajdovima (bila sam na nekoliko predavanja)
mislim da je to - to od pitanja,s tim sto ih ima gotovo 250,dakle njima je obuhvaceno gotovo sve sto u raspolozivoj literaturi mozes procitati  :K2:

kristina86

hvala Ana :)
a koliko je otprilike vremena potrebno da se to nauci? znam da je to individualno,ali ja imam nekih 20 dana i polazem kod prof.Ibric, pa su mi svi rekli da pokusam...

Bred