Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Favis

kombinacija kod prof. Milic od danas
-Izrada tbl metodom suve granulacije
-Problemi koji se mogu javiti u toku izrade i cuvanja suspenzija
-Pirogene mat i pirogeni test
-Primena PVP u izradi farmaceutskih preparata
-Izbor ambalaze u zavisnosti od stabilnosti proizvoda

lena82

jel neko ima kombinacije kod prof.Savic?

MiKy

jel polagao neko kod prof. Djuric? Utisci?   
slabo ima utisaka...

mosskva

U èetvrtak sam polagala kod prof. Primorac.. ®ena je fenomenalna  :ok:.. Postavlja dosta podpitanja, mo¾da to nekoga zbuni, ali nema veze iako pogre¹i¹.. Vrlo je blaga u ocenjivanju  :~.. ©ta je novo na tehnologiji-NE PI©E SE KONCEPT!!!!!! Daju ti samo 10 minuta da razmisli¹ o pitanjima  :djavo  :namcor... To je malo bezveze, ali ¹ta da se radi... Moja kombinacija je bila
     
     141. Postupci za izotonizaciju hipotoniènih rastvora
     191. Radiofarmaceutski preparati – pojam, podela, farmakopejski status
      58. Sastav podloga (baza) za izradu masti
     195. Aerosoli za inhalaciju – proizvodnja i kontrola kvaliteta
     212. Polimorfizam, pseudopolimorfizam - definicija, znaèaj za formulaciju preparata i oslobaðanje lekovite supstance

suncica

Da li to "ne pisanje koncepta" vazi za sve prof. ili samo kod Primorac? To je bas uzas :shock2:, to vreme ljudi prvenstveno koriste da se saberu, nr znam kako misle da posle 10 minuta ispalim iz glave odgovore na sva pitanja. Super :dole:

shumshi

Da, vazi za sve profesore. To su uveli zbog cestog koriscenja bubica, kako kazu...

Bred

Pa bzvz je. To je OGROMAN ispit, ipak ti treba vremena da saberes misli ...

:nonono:  :wall:

Cherry

Pa da, sto jednostavno, kada moze komplikovano (po studente, naravno)!!!

Da imamo kompjutere, umesto mozga, u glavi, mozda bi i bilo ok.

Ovako, nije fer, zaista!

Bred

Uzas. Stvarno nije fer!!!
Treba da se bunite!

orchis

Profesorka Primorac, divna, divna, divna :!
Moja kombinacija:
1. hidrofili kremovi
2. upotreba skroba, njegovih derivata i dekstrina u farmaciji
3. biofarmacija, bioloska raspolozivost...
4. osnovni homeopatski preparati
5. sterilizacija 

Blesava*

Ево ја сам полагала код проф. Ђурић па ћу да кажем своје утиске. Могу рећи да сам ја одушевљена јер без обзира што те ишета по градиву, жена пита стварно основне ствари..
Моја комбинација је била:
1.Употреба сорбитола и манитола
2.Парентерални препарат-деф. и подела
3.Таблете за примену у устима
4.Фактори од којих зависи тачност дозирања у супозиторијама и вагиторијама
5.Израда сирупа из екстраката (или тако нешто) 

Мислила сам да ће ми то бити најтежи испит што се треме тиче,ал заиста је проф.је дивна и немам никакве замерке.. :ok:

Битно је само да знате о сваком питању да кажете по нешто а онда она крене по потпитањима да вас испитује али је баш стрпљива.. :wink:

Све у свему..никакве замерке..  :K2:

Срећно  :wink:

malavestica

i da, mozda je bolje sto su uveli ovaj nacin ispitivanja jer je bas dosta ljudi polozilo u septembru i to sa finim ocenama (mja drugarica dobila 9 kod vulete bez problema, odgovarala dvadesetak minuta, sto je wow u odnosu na nekadasnjih 2 sata)  :wink:
nekako i prof su svesne da je to malo vremena za presabiranje misli pa manje pitaju, manje gnjave, opustenije je
a da se mora uciti, mora se
srecno  i bez panike  :~

frckica-j

Evo da ponovim ovdje ¹to veæ napisah u sliènoj temi:

Slu¹ah danas usmeni kod Vulete. Bio samo jedan kolega. Ono ¹to je ona pitala znao bi svako ko je uèio za ispit ali izgleda da ona ima pitanja koja pita za ne¹to ni¾e i ona za vi¹e ocjene. Kolega je dobio 7. Znaèi ni¹ta prete¹ko ni komplikovano... Jedino ¹to mo¾da mo¾e malo da zbuni je ¹to profesorka malo br¾e prièa...

Pitanja:
1-farmaceutsko tehnolo¹ki faktori koji utièu na oslobaðanje ls iz rastvora, suspenzija i emulzija
2-upotreba ¹eæera
3-infuzije za peritonealnu dijalizu i hemodijalizu
4-upotreba parafina, bezvodnog lanolina i polisiloksana u poluèvrstim preparatima
5-kapsule-vrsta, podjela

Kolega je imao vremena za koncept mada ne znam ni da li mu je bio potreban. Mislim da je problem kod pravljenja koncepata ¹to ljudi napi¹u memoare umjesto kratkih bilje¹ki koje slu¾e kao podsjetnik. Milion puta sam vidjela da je koncept zapravu pismeni odgovor na pitanje. A ono ¹to je nju zanimalo ona je pitala, sa ili bez koncepta.

andjela-m

Otkud usmeni kod Vulete juce? Pisalo je 24.09. Da li znas?

andjela-m

Ups,sad videh...to je od ranije :)))) sorry