Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

frckica-j

Jeste bilo juèe ali kod nas u Banjoj Luci jer oni i kod nas dr¾e katedru. Iste profesorice, pitanja isl.

nadica

Da li neko zna gde ispituje prof. Vuleta tehnol.-u prizemlju ili zadnjem spratu B-bloka?I ako je neko polagao u okt.utisci,please...

Favis

Prof. Vuleta ispituje u prizemlju  B obj. 008

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,14726.0.html

imas ovde utiske sa ispita iz kozmetologije...princip je valjda isti za tehnologiju samo sto je ispit tezi, obimniji i zahtevniji pa verujem da je i ispitivanje u skladu sa tim...  :wink:

nadica

Ok,hvala puno...

frckica-j

Kod nas su danas bili usmeni kod prof. Jele Miliæ.

Moja pitanja:
1-pakovanje i oznaèavanje
2-farmaceutsko tehnolo¹ki aspekti izrade supozitorija i vagitorija metodom izlivanja
3-imunobiolo¹ki preparati,vrste, podjela, zahtjevi
4-emulgatori za iv preparate
5-karakteristike tableta za izradu rastvora i suspenzija

Bilo super, nije me ne¹to puno gnjavila, ja sam mislila da æe vi¹e.  :wink: Bilo nas je vi¹e i ja jesam odgovarala prva, ali ni blizu sat vremena... Sve najbolje, stvarno...  :ok:

nirvana

da li neko moze da postavi neke kombinacije od profesor primorac tehnologija ako se neko seca?:)

suncica

#261
Evo nekih kombinacija kod profesorke Parojcic:
Viskozne kapi za oci
kapi i sprej preparati za nos-faze u izradi i primarna ambalaza
zahtevi za kvalitet farmaceutskih emulzija za peroralnu, spoljasnju i i.v. primenu
razlike izmedju biotehnoloskih i konvencionalnih lekova
izbor pomocnih materija za izradu preparata sa modifikovanim oslobadjanjem za peroralnu primenu

sredstva za dopunjavanje u izradi tableta
izrada i proizvodnja kapi za oci tipa suspenzija
opsti principi izrade i.v. infuzija
izrada i ispitivanje gelova sa karbomerom
primena, prednosti i nedostaci staklene ambalaze.

Srecno ljudi.

A, evo kombinacija kod profesorke Djuric iz decembra:
in vitro in vivo korelacija
koloidni nosaci liposolubilnih supstanci-liposomi
jedinice za izrazavanje u injekcijama i infundibilijama
sastav i primena ambifilnih kremova
sredstva za oblaganje u izradi film tableta

vrste tableta po Ph.Jug V
tecni farmaceutski oblici za spoljasnju primenu
komponente farmaceutskih preparata pakovanih pod pritiskom
karakteristike i tipovi humanog insulina
primarna i sekundarna ambalaza za tablete i kapsule

farmaceutsko tehnoloski faktori koji uticu na oslobadjanje lekovite supstance iz oblozenih tableta
rastvori za i.v. infuzije-podela, zahtevi
izrada lekovitih masti i ispitivanja
tinkture
principi rekombinantne tehnologije

postupci za izotonizaciju hipotonicnih rastvora
radiofarmaceutski preparati-pojam, podela, status
podloge za masti
aerosoli
polimorfizami pseudopolimorfizam

farmaceutsko tehnoloski postupci za postizanje produzenog delovanja kod oftalmoloskih preparata
faktori koji uticu na penetraciju i permeaciju lekovite supstance u kozi
tiksotropno ponasanje farmaceutskih preparata-karakteristike i znacaj
vrste pomocnih materija za isradu parenteralnih suspenzija
ispitivanje sterilnosti farmaceutskih preparata

Nadam se da je ovo dovoljno, barem od mene...

JO

Ja polozih danas kod Vulete. Dosta dugo pita, ali ne pita teske stvari, a i veci deo vremena provede pricajuci i objasnjavajuci, voli da pita nazive preparata po Ph, ali ne zamera ako se to ne zna.
Moj utisak je da je zena sasvim ok!
Kombinacija:
1. farm.-tehno. faktori koji uticu na brzinu oslobadjanja iz oblozenih tableta
2. masti-opsti principi izrade
3. tinkture-izrada i ispitivanje
4. rastvori za i.v. infuzije-def. podela i ispitivanja po Ph JugV
5. principi rekombinantne DNK tehnologije

nirvana

caos..ako neko ima neke kombinacije kod PROF SVETLANE IBRIC za tehnologiju neka okaci ovde:) :help2: :wave:

Bred

Bilo je kombinacija, citaj temu i pretrazuj forum.  :wink:

Kremenko

Da li je,mozda,izbaceno kad pitaju usmeni u martu?Znam da ni februar nije zavrsen,ali me ovo vise zanima... :wink:

M2

Kombinacija kod prof. S. Ibric: 46,99,142,156,209 (mada mislim da se ova kombinacija vec negde pominje)


Nea

#267
Polozola sam usmeni u junskom roku kod profesorke Jelene Parojcic.
Sve sto je napisano o profesorki na forumu je potpuno tacno , mene je profesorka odusevila.
Od nas jedanaestoro, svi smo polozili sem jedne devojke koja je vratila pitanja.
Savetujem onom ko je kod Jelene na spisku da obavezno predje kombinacije sa foruma koje dolaze kod nje
jer se u 90% slucajeva kombinacija ponovi, tako je bilo u junskom roku.
Ocigledno je da profesorka potencira odredjena pitanja.

(Da napomenem da je bilo i kombinacija sa pitanjima: Odredjivanje velicine cestica kao i Tecni preparati za rasprsivanje, to nisam vidjala u ovim kombinacijama)

Takodje bih savetovala, svakome ko je ucio da bez obzira na to koliko mu se cini da ne zna kako da odgovori na neko pitanje, ne odustane nego da pokusa. Jelena se stvarno trudi da izvuce najbolje. Nikad se ne kaci za detalje ukoliko vi to sami ne potencirate i kada mozda oseti da nesto i ne znate bas najbolje ne udubljuje se previse u to pitanje, vec vas pusti da to elegantno i samoinicijativno zaobidjete. :wink:

Mnogo joj je bitna ocena na prakticnom ispitu i vas rad tokom vezbanja i polaganja kolokvijuma.
To dosta utice na ocenu i kompletan utisak kada su najvise ocene u pitanju. Mada u ovom roku nije bilo ocene manje od osmice, iako je bilo onih sa sesticama na prakticnom delu.


Tako, da  moj savet je da, ako ste kod Jelene Parojcic na spisku je da pokusate da izadjete na ispit i da ne odustajete, jer cete verovanto imati jedan od najprijatnijih usmenih ispita.

Toliko od mene

mima385

Da li bi neko mogao da mi kaze koja literatura je sada potrebna za usmeni? Ja sam slusala ispit 2007/2008 tj sa generacijom /04. Tada se radilo i po cetvrtoj i po petoj, ali sam cula da su obnovili literaturu i da se radi (predaje) po sestoj ili ekstra (?!)

maki

prof Parocic,ce pitati u sredu 20og,zbog dana fakulteta u utorak,kad je prvobino planiran ispit. Ne znam dal je okaceno na SUPA-i,al eto nadam se da ce videti oni koji trebaju :))