Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

malena

Jel moze neka kombinacija kod prof, Savic i sta najvise voli da pita? :K2: :K2: :K2: :K2: :K2: :K2:

makica

Malena,ista nas stvar interesuje  :K2:
bilo bi lepo kad bi neko napisao makar neki komentar o profesorki, kako ispituje, da li postavlja podpitanja ili samo odslusa?
Koliko dugo ispituje?
Hvala  :wink:

malena

Odgovora nigde kao da nikad niko nije polagao kod nje... Mnogo ne kolegijalni studenti ja posle svakog ispita napisem kombinaciju i utiske... 

rodiæ

i mene zanima kako ona pita.al kozmetologiju.nigde niko nista nije napisao samo 1 kombinacija od pre 3 godine.a ja mogu reci samo da je prof.Primorac SUPER i imala sam 1.velicina cestica,2.praskovi za spoljasnju upotrebu,3.steril.suvim vrucim vazduhom 4.mettode za dobijanje preciscene vode i 5.ne mogu se setiti....pozdrav

Murakami

Da se razumemo nesto. Ko ne izadje kod profesorke Djuric na ispit nije normalan!  :smekerica:
Salu na stranu , zena je neverovatna !  Ne trazi detalje i nazive vec iskljucivo da razmisljas i to je to. Ja sam danas izasao da padnem, tj. da izvucem pitanja a polozih ni kriv ni duzan   :K2: (mislim nema laganja ucio sam za ispit dosta, ali je to ipak bilo prilicno lose, a poslednjih 10 dana nisam pipnuo nista ...)

Kombinacija je: 1. , 20. , 130. , 168. , 215.

Eto... Pozdrav!  :wink:

makica

Moja kombinacija kod prof.Savic u novembru :

95.  Stabilnost supozitorija i vagitorija
17.  Izrada rastvora sa supstancama velike Mr za spoljasnju primenu
-    Masti za oci-ispitivanja i zahtevi za kvalitet (ovako formulisano,ali nema ga na spisku pitanja zato nema rednog broja)
240. Zahtevi farmakopeja za mikrobioloski kvalitet lekovitih preparata
98.  Sastav i osobine neoblozenih tableta

lorimer

Makice
a nacin ispitivanja?

malena

Pa nas dve smo bile isti dan... oborila nas je obe postavlja ti podpitanja i kao navodi te ali tako zavije ono potpitanje da te jos vise zbuni... Ali taj dan je nesto i bila krajnje drska kao kako mi ne ucimo pitala koliko  imamo do kraja kao ima mi jos da studiramo i studiramo... meni je rekla jer vama inace ne idu ovi usmeni ispiti...Osecala sam se u jednom trenutku kao g**no... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

malena

Jel zna neko kad su konsultacije?  :help3: :help3: :help3: :help3: :help3: :love: :love: :love: :love: :love:

makica

@Lorimer
Malena je napisala i evo ja da dodam moje utiske kod prof. Savic:
Nacin ispitivanja joj je slican kao kod prof.Vulete, postavlja dosta podpitanja, dosta i trazi da se zna, hoce da ti pomogne ako se ucutis (s'obzirom da nemas koncept pa vadis iz glave), mada to moze biti i medvedja usluga, posto zna da nastavi da prica pa ti ne mozes da ispricas neke stvari i ako ih znas...
Po meni je jako lose sto uopste NEMA pisanja koncepta, izvuces pitanja, das ih njoj da ih ona zapise ,ona ti vrati kviticu i ti krenes sa odgovaranjem. Znaci,nemas ni 5 minuta.
Odgovara jedan po jedan student,posto se ne pise koncept, ostali slusaju i cekaju svoj red.
Eto,to su neki moji utisci.
Pozdrav! :Z

malena

Moja kombinacija kod Jele Milic
1.formulacija prepaRATA TIPA SUSPENZIJE
2.izotonizacija kapi i sprejeva za oci
3.efervescentne tablete ispitivanja i osobine
4.izrada preparata tipa injekcija
5.BSK

magi

I kakvi su utisci o profesorici i ispitu, malena?

dekky

Jedna od kombinacija kod prof. Savic, taze, od danas:
1. Farmaceutsko-tehnoloski faktori koji uticu na oslobadjanje l.s. kod oblika za rektalnu primenu
2. Sastav i izrada emulzija za spoljasnju upotrebu
3. Vakcine - osobine i zahtevi
4. Ispitivanja kapi za oci
5. Peroralni preparati sa modifikovanim oslobadjanjem l.s. tipa matriksa
:ziveli

lorimer

Prof Savic 16.12
1.Ispitivanje tableta
2.Tecni preparati za peroralnu primenu
3.Konzervansi i konzerviranje kapi za oci
4.Sredstva za geliranje
5.Zahtevi za cuvanje lekova u uslovima apoteke
Izuzetno korektna profesorka,podpitanjima me je navodila na odgovore,ne trazi bas sve u sitna creva vec joj je bitno da ste razumeli to sto ste ucili i voli i da joj opisujete magistralnu izradu u sustini izradu sa vezbi.
Sve u svemu fer  zena,ja polozio

bebica111

Prof Marija Primorac

1. Praskovi za spoljasnju primenu- vrste, izrada i ispitivanja
2. sterilizacija suvom toplotom
3. ispitivanje penetracije, velicine cestica i viskoznosti polucvrstih preparata
4. postupci za dobijanje vode za injekcije
5. velicina cestica- znacaj i ispitivanja


1. Praskovi za oralnu primenu- vrste, izrada i ispitivanja
2. sterilizacija gasom i zracenjem
3. zahtevi za kvalitet vode za injekcije
4. izrada masti sa antibioticima
5. primarna, sekundarna i tercijarna ambalaza