Usmeni ispit

Started by CicaBg, 19-10-2006, 08:27:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MiKy

jel neko iso na predavanja i koliko su mu pomogla prilikom spremanja ispita?

Vanna

Cao. Imala sam juce usmeni kod Djuricke, polozila pa evo da podelim sa vama :roll: Pitanja su
1. Preparati sa modifikovanim oslobadjanjem lekovite supstance za per-os upotrebu
2. Aerosoli
3. Transdermalni flasteri
4. Rastvaraci za injekcije
5. Primena i osobine plastike za ambalazu
Srecno!!!

Gocca

Polagala sam danas kod Vulete! Zena je FANTASTICNA! Lepo prica sa tobom. Uopste nije klasicno odgovaranje. Maslacak, tebi bi bas odgovarala!
Manje-vise se drzi pitanja. Ne siri pricu puno.
Ja sam prezadovoljna!

Kombinacija pitanja: 24, 32,57,99,218.

Srecno, ljudi!

Vanna

Da, ja sam spremala predavanja, knjigu i sve praktikume

Maslacak

Quote from: Gocca on 20-09-2007, 12:52:58
Polagala sam danas kod Vulete! Zena je FANTASTICNA! Lepo prica sa tobom. Uopste nije klasicno odgovaranje. Maslacak, tebi bi bas odgovarala!

eh... videæemo ¹ta æe mene strefiti :happy:

a solidna si i pitanjca ubola :)

sandric

Ja sam polozila kod prof Jele Milic i iako ispit jako dugo traje moji utisci su da je zena sasvim ok i navodi studenta da sto vise povezuje gradivo,ispit je u formi razgovora

Maslacak

Evo i ja sam polo¾ila kod Jele Miliæ, ratosiljah se bede  :K  :~
Moj utisak: pita, pa razbija!

Osim ¹to pita dugo, zaista ide do detalja, i otprilike, ne mo¾e da preðe na sledeæe pitanje dok ne ka¾e¹ SVE, ili ka¾e¹ da ne zna¹ vi¹e... uvek: ¹ta jo¹, ¹ta jo¹. Treba povezivati gradivo, dobro sve ukapirati, a i praktikume preæi, ve¾be... (mene je oko sredstva za vezivanje pitala sve kako se pravi rastvor, kako se izraðuje, kakve granule daje koje sredstvo...nisam naravno sve znala, zadovoljih se slatkom osmicom :>).

Ali u principu je ok, ljubazna je, razgovara, i navodi na ono ¹to ¾eli da joj se ka¾e, i ne obara lako. I dosta je objektivna sa ocenjivanjem, sa svim ocenama koje je dala sam se slo¾ila. Meni je bio lep ispit, iako sam èekala dugo :) Volim kad profesor stimuli¹e studenta da razmi¹lja :>

Moja kombinacija je ista kao ¹to je imao salexandar16 :>

Jo¹ neke kombinacije:
[95], [17], [163], [115] i mislim [240]
[1], [130], [168], [21] i [215]

jecapereca

Maslacak, SVAKA CAST!  :igra:
Seti se ponekad nas koji nismo polozili tehn. i ove teme.  :K

besno pile

e,i ja se ratosiljah bede  :K

elem,kombinacija je sledeca:
1.sredstva za dopunjavanje u izradi tableta(103)
2.suve suspenzije-sastav i izrada(47)
3.preparati za oci-definicija i vrste farmaceutskih oblika(153)
4.izrada i ispitivanje lekovitih gela sa carbomerom(72)
5.primena,prednosti i nedostaci staklene ambalaze(231)

polagala sam kod prof. primorac.zena je savim ok,korektna i dosta obraca paznju na ocenu sa prakticnog
tako da je savet da razbucate taj prakticni :>
:wink:


estela

Danas sam polozila kod profesorke Djuric,moja kombinacija je bila:1.film tablete-postupci proizvodnje(trebalo je navesti redosled kad se sta izradjuje...npr.prvo izradimo tabletu,standardnim metodama komprimovanja,zatim pripremimo rastvor za oblaganje...izrada fluid bad tehnologijom,treba naznaciti da se ne oblaze celom smesom odjednom,vec se prvo nanose polimeri,pa zatim boje u drugom sloju,pa na kraju sjaj,glacanje...)
                   2.sastav i osobine kremova(navesti osnovnu podelu kremova,sastojke kod svakog tipa,masne faze,tip emulgatora,sadrzaj vodene faze i osnovnu primenu)
                   3.Suspenzije-definicija,osobine,prednosti i nedostatci
                   4.tecni lekoviti preparati za spoljasnju primenu,osobine,izrada,ispitivanja
                   5.Uticaj bioloskih faktora na oslobadjanje i resorpciju lekovite supstance iz farmac. oblika za pulmonalnu primenu

       Profesorka je izuzetno prijatna,trudi se da maksimalno pomogne,podpitanjima pomaze,navodi na odgovor,trudi se da opusti atmosferu....izuzetno prijatno iskustvo sto se tice profesorke.Svaka cast.Kad bi svi profesori imali takav pristup,studiranje bi bilo zaista uzivanje.
          Zelim svima srecu!!! :cvet

Baby

  Cao svima! Imala sam ispit kod Vulete i nemam ni priblizno lepo iskustvo kao Goca! Izaslo nas je 6 na ispit,a jedna devojka je polozila,koja je odgovarala cak dva ipo sata.Devojka se u sred polaganja rasplakala koliko joj je bilo prijatno odgovaranje.Profesorka joj je rekla zasto place,"kod mene necete nista postici time sto placete".Jako je bila neprijatna situacija svima.Devojka joj je rekla da ne moze da veruje da ona posle dva meseca ucenja ne zna ni za sest.Polozila je dobila je 7.Imali smo sat vremena za koncept.Profesorka sve pita,sve moras da znas u vezi bilo koje reci u pitanju.Nakon nje,jos nas tri je odgovaralo i sve tri nas je srusila na prvom pitanju (dve devojke su vratile pitanja).Moja kombinacija je bila:
1.Osobine praskova kojima se pune tvrde zelatinske kapsule
2.Metode za poboljsanje rastvorljivosti lekovitih supstanci
3.Sterilizacija filtracijom i asepticni postupak-opste karakteristike i primena
4.Zahtevi i preporuke za razredjivanje gotovih (industrijski izradjenih) lekova i kombinovanje sa dodatnim supstancama u magistralnoj praksi
5.Uticaj bioloskih faktora na oslobadjanje i resorpciju lekovite supstance iz farmaceutskih oblika za peroralnu primenu
  Profesorka jeste prijatna i prica sa tobom ali pita stvari koje ti nemas odakle da procitas i da naucis.Prepuna je znanja i kao da ne moze da shvati koliko mi znamo.Mene je srusila jer nisam znala masinu za punjenje tvrdih zelatinskih kapsula,kako izgleda,kako se zove ta mesalica...Pitala me je kako Ph.Yug.5 definise tvrde zelatinske kapsule,kako izgledaju,koje postoje,onda kako se postize da budu gastrorezistentne,kojim polimerima se prevlace,sta znaci CAP,PVPAP,HPMCAP,...Zasto prasak mora da bude homogen,koji se prasak za dopunjavanje najcesce koristi i zasto,zasto laktoza nije pogodna,za sta sluze sredstva za klizanje-koji najcesce (Mg-stearat, zasto bas on),za sta lubrikansi,koji najcesce lubrikans,za sta sluze antiadhezivi i koji najcesce...Bilo je jos podpitanja,al sad da ne detaljisem.
  Sve u svemu,mora sve da se zna.

Maslacak

 :shock :shock :shock
izgleda da joj nije bio dan  :ohwell:

Gocca

Baby, izvini, ali meni ova (pod)pitanja deluju krajnje o.k. Ne mislim da je u pitanju detaljisanje. Mozda ti se nije sleglo gradivo. A sto se tice masina - meni je bilo vrlo logicno da naucim i principe po kojima funkcionisu.

Svima bi trebalo da bude jasno da se Tehnologija duuugo uci, ako zelite siguran prolaz. Naravno da postoje i primeri studenata koji se uspeli da za kratko vreme dobiju ocenu u indexu, ali zato ljudi ne bi trebalo da se oslanjanju na vreme koje je njima bilo potrebno da "nauce" ispit, vec da budu spremni da se sa Tehnologijom "druze" minimum 2 meseca. Intenzivno!
Ja znam devojku koja je polozila u junu, a znala je samo gradivo iz praktikuma i ,ne tako dobro, knjigu iz Biofarmacije. Ali, ona je 1 u 100. Imala je srece da bude kod profesorke koja ne trazi povezivanje gradiva i dobila je pitanja na koja bi odgovorio svako ko je i malo radio za usmeni.

Vuleta voli da prica sa studentima. I kroz tu pricu, ona vrlo dobro moze da skapira ko zna i koliko.  :wink:

Maslacak

Ok je to, ali da polo¾i jedan od 6 studenata? I to sedmicom? 2.5h? Ipak se na taj ispit, a posebno kod Vulete, ne izlazi da se ba¹ ni¹ta ne zna... meni se èini da tu ipak ne¹to nije u redu.

Sva potpitanja su u su¹tini ok, ali uvek se mo¾e postaviti pitanje koliko od svega toga daje ¹esticu.

Rekla bih da je ona ipak bila nervoznija nego inaèe  :hm
(a devojka koja se rasplakala nije sigurno pomogla da se raspolo¾enje popravi)

No, tehnologija i jeste meðu najte¾im (najobimnijim) predmetima na faxu, tako da tu nema mnogo mesta èuðenju i ¾aljenju. Jednostavno - mora se vredno raditi!

alfie

Ja bio kod Vulete takodje...
Dobar dan i dovidjenija...
-TerapiJski sistemi za oftamoloshku primenu i intrauterinui intravaginalnu
-Rastvori za odrzavanje kontaktnih sochiva
-Uticaj  Ph na osl. lek supst. in vivo
-Emulgatori
-Lubrikansi za tablete

Nisam znao prva tri pitanja... Nisam znao zato sto nisam nauchio...
Nema tu mnogo filozofije...
Nazad u laboratoriju...
Ali sve je to krv i znoj!!!