Bonton i/ili romantika

Started by Nadja, 14-10-2006, 21:41:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Nadja

evo sta se meni desilo: izadjem na pice sa deckom, a on mi otvara vrata, na rastanku me poljubi u ruku. ja zbunjena. izadjemo mi opet na pice, na rastanku odlazi on sa vozaceve strane (napomena- ja sam vozac), ja gledam sta radi, nista mi nije jasno, a on meni otvara vrata. ja zbunjena part 2  :lol: zar nije smesno koliko smo se toliko odvikle od nekih stvari koje su nekad bile potpuno normalne ? :> ne verujem da bih samo ja ovako odreagovala, vec vecina zenskog pola...

zoe

Мрзим кад ми неко пољуби руку и то отворено кажем особи која то уради или се кани да то уради....!!! То сматрам за чисто фолирање! Јер тај који то ради сматра себе неком посебном врстом... а још је добро док само сматра, кад почне да верује у то долазимо до поприличног проблема!

Отварање врата и бонтон се подразумевају, али романтика не сме бити извештачена и намештена! Губи се на романтичности... :hm

willie the scot

...dozvoljavam da mi ljube ruku iskljucivo iz lojalnosti...baccio le mani...

Al-Jasmina

Meni je lepo kad mi neko poljubi ruku...
Valjda sam imala srece da to cine spontano- gotovo se pitajuci why to rade..
ali nekako mi sva ta izumrla kulturna bastina civilizacije nedostaje... :)

Vampire 666

mislim da ne treba vezivati romantiku i bonton...moze neko biti krajnje neotesan, ali i kraknje romantican...

katarina

Ljubljenje ruke na prvom sastanku je meni baaas bljutavo, dok isto to, izvedeno spontano, u duzoj vezi.....eee to je vec romantika!

Al-Jasmina

A sta mislis na rukoljub kao kurtoaziju...?

sandric

joj pa ima cari u tome i na prvom sastanku,pa ja sam totalno neromanticna ali to me je jednom bas odusevilo....nekako je misticno,osecala sam se kao dama iz starih filmova...

zoe

Одвратно, грозно, фуј, бљак! :T

Al-Jasmina

Zoe, pa nemoj tako..udeli coveku neku vodicu za ispiranje i dezinfekciju usta..
odmah bude lapse :)

Smrda

po pitanju ljubljenja u ruku,ja se slazem sa zoe,u potpunosti!!
i ne podnosim kad mi neko pali cigaretu....to me bas iznervira...
a sve ostalo...pa bas ne patim od tih sitnih paznjica i ako se dese,uhvate me nespremnom skroz...
najvise me nervira,u stvari,sto to traje jedno odredjeno vreme i onda cao nema vise...pa ako je neko romantican/fin...valjda je takav zaista...a ne samo dok treba da impresionira...

Darker

hahahahha, ovo su poruke za Vladimira, kad vas vidi na okupljanju, mo¾da neæe da vam izljubi ruke, ali æe svima da vam pali cigarete... Ja nisam takav, palim cigarete samo ortacima :K :K :K I obavezno ka¾em:hvala posle toga :> :> :>
I posle se ¾ene pitaju gde nestade romantika, kao ¾ao vam, a ovamo-fuj, bljak :F :F :F

vladimir

Ja cu i da privucem stolicu dami kada seda za sto.Nije valjda da i to radis ortacima? :K

zoe

Једино ако Д ортаке доживљава као даме! :K

Coolgemini

Zoe,znaci tebi nesto sto je nekada bilo u skladu sa bontonom i romantikom,sada je bljutavo i ljigavo i stvar foliranja?? :hm
Mozda ima takvih koji se foliraju pa ljube ruku iz nekog uzvishenog stava,ali garantujem da je vishe onih koji to rade iz kurtoazije i zelje da neke stvari iz proslosti sacuvaju danas...So,don't be so hard with your attitude :wink: