test od juna 2007?

Started by suncica, 21-10-2006, 09:31:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Ne, ne ignorisi. To su u velikom procentu gole cinjenice. Ako neko hoce da se samozavarava da je to ispit ko ispit-pa vara se. :wink: sto ce i sam videti kad bude izlazio na isti.

Maslacak

Dobro, ali strah i zaplasivanje ne vrede nista, sem sto te dovedu u stanje kao i mene, da maksimalno odlazes uopste zapocinjanje ucenja...
Nije to nikakvo zavaravanje, vecina se namuci, ali mnogi ga i poloze bez problema (uslovno receno...znaci iz prve). U svakom slucaju - svi ga poloze kad tad. Do sad sam cistila godinu, prosek preko 9, sad sam prenela samo to, i logicno mi je da mislim da ja to mogu, jer sam videla ljude kojima ne bih dala epruvetu da drze, da to ipak poloze.
U se, i u svoje kljuse - ne slusaj druge, vec gledaj da das sve od sebe. Svako ima svoju tragicnu pricu, dozivljaj svakog ispita je jako individualan i ne vidim poentu tog plasenja ljudi jos od saamog od upisa na fakultet: znas, ima tamo na trecoj godini ta farmaceutska, to je straasno... Stvarno nisam stekla utisak da je to nekom pomoglo da polozi ispit.

Bred, mozes prebaciti ovih par postova tamo gde im je mesto, ako ima, ja nemam pojma :wink:

mullala

Prebaci i moj ako treba.
Samo da kazem da se slazem sa maslackom oko efekta tog zastrasivanja. Na mene je to delovalo tako sto sam odlaganja pocinjanje ucenja iste za nekih 6 meseci... mozda i vise. Pala sam godinu, ne zbog padanja farmaceutske, nego zbog blokade koju sam imala zahvaljujuci tim pricama. Naravno, price ne deluju na sve isto. Ali ima nas jadnicaka na koje imaju veliki uticaj :a

M^i^M^a

Mislim da test nije dobra ideja..biohemija koja vazi za laksi predmet je napravila haos kada su uveli test.Ja sam doduse to polagala usmeno ali iz iskustva drugih,mislim da je mnogo teze pismeno.

Maslacak

Biohemija uopste nije napravila haos kad su uveli test, nego sad ljudi mnogo masovnije izlaze i kad nista ne znaju ili kad znaju nesto malo, i zato je prolaznost niska.
To je moje misljenje...meni je test iz biohemije bio lak....i iako znam da mi niko ne veruje, istina je - dobila sam 8 za 6 dana ucenja u januaru.

Sad je test nesto tezi, ali vecina normalnih ljudi sa kojima sam pricala posle ucenja od neke 2 nedelje su ga normalno polozili...tesko je dobiti 10, ali poloziti nije problem...

sandric

Ja mislim da ne treba verovati u price da je farmaceutska bauk,ko joj se u potpunosti posveti i ko odvoji vreme da je lepo spremi bez preskakanja oblasti polozi je iz prvog puta...ja sam polozila u junu i bilo mi je ok na ispitu,ko poseduje znanje iz filiologije,biohemije i organske hemije stvarno ne mora da se plasi podpitanja na usmenom....E sad sto se tice testa,mislim da to nije losa ideja jer ce se videti ko uci farmaceutsku napamet a ko malo razmislja dok uci....ok znam da se vecina ljudi nece sloziti sa mnom,ali time bi se barem postigla objektivnost,naravno ako se spreci prepisivanje....

crazy ball

Sa farmaceutskom samo treba biti svestan cinjenice da joj treba posvetiti VISE vremena,truda i zivaca nego bilo kom drugom ispitu do sada!

Ali vratimo se temi-kada sam slusala ispit licno sam cula Agbabine reci u stilu: od juna ce vam biti test i bice tako tezak da niko nece poloziti!!!
a i sote je spominjao taj test,ali je covek izjavio da je nama lakse i bolje da nas pitaju usmeno nego da bude test,jer na testu njih interesuje samo-tacan odgovor,netacan odgovor,zbir poena...i zakljucite sami...covek je svestan da ce da naprave pokolj   :H

Maslacak

Nema on sta da bude svestan...on to kao da ne zavisi od njega! Pustite ih, lupetaju...zastrasuju... ako i naprave pokolj, nece moci tako vecno, jer ce studenti morati da polazu, nema tu sta, neko ce ih vec pritisnuti...
A to - tacan, netacan odgovor i zbir poena, uopste ne mora biti toliko lose, s obzirom na to koliko ljudi pada (posebno kod Agbabe) zbog pogresno upotrebljene reci u datom trenutku, lose formulisanog pitanja (a ona ne podnosi kad je student pita "ne razumem na sta mislite" pa kad pita "sta je vit C", ti se seti da ona hoce da kazes da je antioksidans...), ili njihovog neraspolozenja, utiska da student ne zna...

Zaista ne verujem da to moze biti toliko mnogo gore nego sto je sad...cini mi se da su oni su samo besni sto ce morati da se muce da za svaki rok sastavljaju testove... :K
Bezveze je u napred dizati tenziju, kad jos niko ne zna kako ce zaista to sve izgledati.

M^i^M^a

ja sam cula da su svojim asistentima dali probni test i da je maksimum bio 36% od ukupnog broja poena....valjda ce im i to nesto znaciti

Masha

Pa nista onda ko uradi bolje test od pojedinih asistenata moze da racuna na posao  :wink:.

Bred

Da, ni asistenti nemaju tri blage veze gradivo sa predavanja :roll:

lijepa bosanka

Profesorka Z.Vujic je u ponedeljak rekla da nece biti test od juna!!!! Mozda se to samo odnosi na MB...

Becks

   DAjte da se ta informacija proveri. Bilo bi lepo ako bi to nemo mogao da saza.

suncica

ja sam u petak pitala moju asistentkinju i ona takodje kaze da niko za sad ne radi na testu, da je i lazna ona prica da su asistenti polagali neki od tih navodnih testova i oni sumnjaju da ce se ikakav tes pojaviti pre oktobra, ako ga i bude pre nego sto stasa generacija po Bolonji
ako jos neko ima hertsa neka pita svog asistenta ili ako neko poznaje nekog profesora, ni ne mora da bude sa farmaceutske neka malo pronjuska

zoe

Ајд гледаћу да питам Агбабу сутра после предавања (а можда боље пре)...ако се сетим...а ваљда хоћу...