Ziveti zajedno

Started by AquArius, 21-10-2006, 22:54:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

AquArius

Ziveti zajedno, pre braka, ziveti zajedno cak i kad brak nije u blizem planu.
Mislim da je u najkracem, u nekom trenutku to korisno i pozeljno (recimo to tako).
Da cujem vase misljenje.
:smile:

Smrda

uf...gde me nadje...aktuelna tema...
ovako...
ja sam apsolutno za zivot udvoje pre braka,ili bez braka...kako se vec ljudi dogovore....
ne verujem da je pametno odmah iz roditeljske kuce...pap,pa u brak!
a sem toga,nije isto zabavljati se i ziveti sa nekim...zar ne?
a i sama si rekla...u nekom momentu jednostavno dodje do toga sta sad? gde sad?
treba napraviti novi korak....pa,onda sto da ne??
ne vidim nista lose u tome da par proba(malo gruba rec,ali ne nadjoh bolju) zivot u dvoje,pa da se tek onda odlucuju za brak...

Darker

Juuuuuuuu, sramota!!! :F :F :F
Ni¹ta pre braka!! :K :K :K

Masha

Apsolutno se slazem sa smrdom. Dakle, mislim da je pozeljno ziveti sa nekim pre braka jer moje misljenje je da nikoga ne upoznas do kraja dok ne pocnes da zivis sa njim.

Vampire 666

to m dodje kao mini -brak...tek onda mozes da saznas neke stvari o "drugoj polovini" koje su jako bitne za delje funkcionisanje u zajednici...

Coolgemini

Mada to uopshte ne mora da znaci....znam toliko primera ljudi koji su ziveli pre braka nekoliko godina,pa se u braku brzo rastali zbog monotonije...Moze se desiti da neko i ne mora ziveti pre braka,a da im u braku bude fenomenalno...stvar je kombinacije,a i coveka...

Korisnicko Ime

Ja necu da se zenim, ali vrlo rado bih ziveo sa nekim ;)

Coolgemini

QuoteJa necu da se zenim, ali vrlo rado bih ziveo sa nekim ;)

:> :>Mislim da je ovo stvarno najbolje....Hahaha :>

sandric

Nisam za zajednicki zivot pre braka,ne bih htela da prerano izigravam nekome domacicu

hulio_salinas

ma extra je ziveti zajedno pre braka, ali nikako to ne mesati sa studiranjem...

od studiranja i zivota zajedno nema nista...

bolji je zivot odvojeno, jer je onda strast intenzivnija...

AquArius

Quote from: sandric on 22-10-2006, 16:53:27
Nisam za zajednicki zivot pre braka,ne bih htela da prerano izigravam nekome domacicu

Da budem iskrena, ja ne bih bas ni u braku da izigravam full time domacicu.
Da, ali imas poentu.
Medjutim bas zbog tog "domacinskog" slaganja trebalo bi probati.
Jer letovanje/zimovanje i sl. nije isto, mada moze da bude dobar pokazatelj.

Smrda

ja uopste ni ne razmisljam o tom domacinskom efektu..pa valjda se dvoje mogu dogovoriti oko podele posla....mislim,21 vek...momci su poceli da peru sudove,zar ne??a mi da menjamo gume? :) :> :> :> :)
meni je bitnije da taj,da nazovem,mali brak pokaze koliko se slazem sa osobom sa kojom sam pocela da zivim,i da li je uopste poznajem i ima li sve to svrhe...opet,ponavljam sve to zavisi od obe strane...razumem i ljude koji su protiv zivota udvoje...bez papira..

nasty girl

sto se tice zivota pre braka mislim d aje to sasvim ok i da tada upoznas voljenu osobu u potpunosti...

pexualis

Zajednicki zivot, sa voljenom osobom, meni zvuci kao nesto idealno, ali obicno je to tesko ostvarivo danas, jer nekad partneri ne zive u istom gradu, ili nemaju svoju sopstvenu gajbu, ali uz malo dobre volje uvek moze da se iznajmi zajednicki stancic i zapocne zivot udvoje... A pre braka je tako nesto obavezno po meni, jer ne kazu dzabe u narodu, da dok ne pojedes kilogram soli sa nekim (zasta obicno treba oko godinu dana  :ziveli), nikako ne trebas da stupas sa njim u brak...