Organizacija farmaceutske delatnosti

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:55:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wolfeitzckie

uuups, 15. X u 11 h, danas videh na faxu

BK

Kakava je razlika izmedju predavanja od 2006 i 2007 godine, koje su do pre par nedelja bili na sajtu faxa a sad imaju neka nova?Znam da su zakoni oni promenjeni, ali jel nesto izbaceno itd...
Zanima me da li je to dovoljno ili pitanja daje i van toga, pa mora knjiga da se uci?

Enea

#122
bolje radi po knjizi.

ta predavanja su nacisto izbrkana, ove god fali npr glava 9, a nova je 5a u junu2, su bila pitanja iz tog novog dela..

ja sam se ubila dok to nisam poslagala, desetak dana recimo... i na kraju ta predavanja nisam ni pipnula.

MNOGO TI JE BOLJE PO KNJIZI DA RADIS!

aj pa srecjno

ivilija

Enea da li je 5a glava nova ona sto si ti dala u predjasnjim postovima???
Jel samo to novo?

Enea

#124
5a je novo sigurno [ i u novoj knjizi je to novo =]

ostalo je ona dopunila sa dva tri slajda u svakom predavanju.. u ovogodisnjim predavanjima fale neki ppt od prosle god, sto ne znaci da nije predavala

rekoh vam: manite se prezentacija, ako vecj postoji knjiga radite iz nje

a zasto?
zato sto def sa slajdova nisu iste kao one iz knjige, a ti na ispitu imas crticu na dopunjavanje...


jecapereca

Quote from: Enea on 11-10-1973, 15:57:01

zato sto def sa slajdova nisu iste kao one iz knjige, a ti na ispitu imas crticu na dopunjavanje...

To nije fer!

Enea

nemoj se sada ljutiti na mene, to je ono sto sam ja uochila.. komplikovanije su te po slajdovima..

jecapereca

Quote from: Enea on 11-10-2007, 14:15:58
nemoj se sada ljutiti na mene, to je ono sto sam ja uochila.. komplikovanije su te po slajdovima..
Ma ne ljutim se na tebe.
Mogu samo da te pohvalim sto si sa nama podelila to svoje saznanje  :wink:

Enea


BK

Jucerasnji ispit...
Zadazi:
1.Pacijent dolazi i daje recept za magistralnu izradu, ali ne moze farmaceut da procita. Po sifri bolesti vidi da je za atopijski dermatitis. Zove lekara koji strasno neljubazno prica, nece da pogleda u kartonu sta je napisao...farmaceut fino zamoli lekara ali on mu ne izlazi u susret.
2.Jednom pacijentu je hitno potrebna vakcina, farmaceut zove veledrogeriju i narucije odredjenu kolicinu ali hitno da se isporuci. Medjutim posiljka kroz 2h odlazi u pogresnu apoteku, posiljku prima tehnicar, rasporedjuje na rafove, i jos nadredjeni farmaceut se izdere na njega, sto je primio ili tako nesto, poenta je u dranju a ne zbog cega...(znaci milion problemcica)

A sto se pitanja tice, ponovila su se neka, bar u 1.oblati, a evo sta sam ja zapamtila
1.
-kontrola kao proces menadzmenta...
-Demingov ciklus
-Organizacioni model :virtuelni
-Vizije su
-Koraci u procesnom pristupu
-def organizacije koje uce i upravljaju znanjem
-Efektivan tim i timski rad
2.
-indikatori NPL
-ASiMS je sekundarni nivo ZZ : da ili ne
-ZS osnovna funkcija nije, pa ponudjeno i zaokruziti
-ciljevi ZP (SZO i Nacionalni) je unapredjenje dostupnosti..sveobuhvatnoj osnovnoj kvalitetnoj ZZ. To se realizuje...
-osnovni cilj racionalne terapije...minimalni troskovi..kriterijumi racionalne upotrebe lekova
-farmakoekonomske studije korak definisanja perspektive...
-kriterijum za selekciju lekova za ELL (zaokruzivanje)
3.
-Primena DAP
-koriscenje interneta u markentiske svrhe
-SWOT (zaokruzivanje sta znaci skracenica)
- marketing-mix(def)
-proces rada -  5 faza
- 7 zvezda farmaceuta...Sta je farmaceutski menadzer
- DKP
- ALiMS - nezeljena dejstva za lekove za humanu i veterinarsku upotrebu...istrazuje : da ili ne
- FIS komponente
- osnovni zahtevi DPP
- oprema i prostor zahtevi ili tako nesto
- nezeljene reakcije leka su
- koraci procesa menadzmenta u terapiji na klinici

majce


wolfeitzckie


maxxiva

Moze li se ispit spremiti iz skripte i testova?
Hvala

Bred


maxxiva