Organizacija farmaceutske delatnosti

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:55:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

M2

Da li neko zna kada je upis ocena iz org. sutra?

ZEX


nirvana

zna li neko kada je potvrda za organizaciju u ovom roku...

jellena s

Da li bi neko ko izlazi u maju na ispit napisao nakon ispita pitanja koja su bila zbog predroka.

Ben

Kad su potpisi iz organizacije? poz, hvala

jellena s

1.   ukoliko u sredu 27. maja od 12.00-13.30h donesete indeks, potpisani indeks mo¾ete uzeti dan kasnije (28.05.)  od 9-10

2.   ukoliko u ponedeljak 8. juna od 8.30-10.00h  donesete indeks, potpisani indeks mo¾ete uzeti istog dana od 12-13h


jellena s

evo jun predrok
olast
1.kontrola-dopuna
2.menadzer buducnosti
3.nacela qms
4.da li se grupe formiraju na svim nivoima
5.reinzenjering-dopuna
6.liderstvo nesto na zaokruzivanje
7.stratesko upravljanje-zaokruzivanje
IIoblast
1.funkcije i ciljevi
2.ko vrsi selekciju dobavljaca
3.kom nivou zz pripada zavod za osiguranje
4.cua
5.neki primer specificnih politickih ciljeva
6.nasto u vezi ddd
7.date neke grupe lekova da dopisete jos dve za najvecu upotrebu kod nas

IIIoblast malo kasnije

jellena s

da li neko zna kada su rezultati iz organizacije

JO

Da li bi neko mogao da mi objasni razliku izmedju QMS-a i TQM-a?

malena

#309
Evo ovako ja cu postaviti par zadataka iz onog treceg dela pa ako ima neko ko je to polozio ako moze u kratkim crtama da nam napise sta bi mi otprilike trebali da radimo...
Zadatak 1.
Na konferenciji za stampu domaci proizvodjac je obavestio javnost da ce u narednih 6 meseci nakon 30 godina lek XY prestati da se proizvodi,takodje je obavestio medije da je predhodne nedelje pustio na trziste lek najnovije generacije. Ovu vest su sutradan svi mediji objavili.Istog dana pacijenti starije dobi koji taj lek koriste godinama su u apoteci pitali farmaceuta sta ce oni moci da koriste kao zamenu za svoju terapiju. Farmaceut je odgovorio da nema informacije o tome i uputio ih ka proizvodjacu...

Zadatak 2.
Radi preglednosti cu odvojiti zadatke...

Pacijent dolazi u apoteku predaje recpt farmaceutu,farmaceut pogleda recept i sumnja u njegovu ispravnost tj da je falsifikat. Na pitanje pacijenta sta nije u redu odgovara da podaci na recsptu nisu ispisani rukom vec odstampani i da to ne moze tako da se prihvati. Ipam moli pacijenta da saceka i odlazi "iza scene". Ubrzo se vraca i kaze da je sve u redu,pristupa unosu podataka u kompjuter,pri cemu uocava probleme i konstatuje kvar racunara. nakon toga farmaceut vraca recept pacijentu i obavestava ga da nije u mogucnosti da mu izda lek.

Zadatak 3.
Pacijuent dolazi u apoteku da se raspita o novim uslugama u apoteci.
P: dobar dan,ja sam pre neki dan u posti procitao na jednom posteru da ce biti organizovane promotivne aktivnosti u apotekama radi smanjenja rizika od nekih bolesti.
F:u posti?
P:Da i hteo sam da pitam da li mogu kod vas da izmerim pritisak,cuo sam od komsije a i pise na posteru da gradjani mogu da se obrate najblizoj apoteci,pa eto ja dosao da vidim jel vi to radite i jel mozete da mi izmerite pritisak?
F:e svasta cu da cujem od Vas. Ma kakvo merenje pritiska,nisam ja doktor,nemam nameru to da radim!!
P:Dobro dobro nije to valja toliki problem nemojte odmah da se ljutite.
F:Dok ja odgovorim na sva pitanja prodje mi vreme,a mi ni nemamo uslova za merenje pritiska,cak i da imamo ja nisam za to da tako nesto radim u apoteci,imate svog lekara pa idite kod njega,a sad molim vas ne zadrzavajte me vise ako vam nista drugo ne treba.
P:Hvala na informaciji,dovidjenja.



E a ako nije problem postavicu jos par zadataka narednih dana... Hvala kolegama...  :ok:

Bred

#310
Ma, tu se sve svodi na probleme u komunikacije, sto vise mozes da rastegnes pricu-to bolje. I slobodno lupetaj. :K
Ja cu biti kratak a ti/vi razvlaci i razredjuj.

Zadatak 1. Farmaceutova greska. Ako je vec taj lek 30 god u upotrebi, mora da postoji paralela doticnog leka. Ako ne postoji, pacijent mora da proveri kod svog lekara jer jedino on moze da menja lek (posto sam skontao da je to potpuno novi lek?). Znaci problem je sto se farmaceut nije informisao i sto proizvodjac nije na adekvatan nacin obavestio farmaceute u apotekama (problem je ako je konferencija bila juce a pacijent dosao danas :lol3:)
[off]Ziva glupost i samo primer koliko nasi profani nemaju iskustva iz prakse [/off]  :wall:
Elem, verovatno je poenta u tome sto je farmaceut trebao da se raspita pa cak i da nazove veledrogeriju i raspita se o tom novom lekom pa onda to na ljubazan nacin saopsti pacijentu i svojim kolegama bla bla truc

Zadatak br.2 - Pretpostavljam da farmaceut nije nista trebao da se konsultuju sa pacijentom nego da ode "iza scene" ( :wall:) i konsultuje se sa kolegama ili sam sa sobom i sam donese odluku. Sasvim je legitimno nazvati lekara koji je prepisao recept i pitati ga da li je izdao fotokoparan rp ili originalan [opet sve zavisi koji je lek u pitanju, iz drajzerove daju sve lekove na kopiranim receptima jer bi tamo ubili za originalni :face: :) ]...

Zadatak br 3. Treba li uopste bilo sta komentarisati? Svakom je jasna neprofesionalnost goreopisanog farmaceuta i nadrndanost istog?  :kul:


malena

Ok hvala pa tako sam ja nesto i kontala ali ima neke cake bar meni koje nisu bile jasne,jer moje iskustvo je nikakvo a zadaci su malo glupi...  :K2:

Bred


stancca

u koliko sati je ispit iz  organizacije 2.jula ?
Moze li neko da mi kaze kako su poglavlja iz knjige rasporedjena na  oblasti,
na ispitu?  :thanx2:

malena

Pa pise ti u knjizi prvi,drugi treci deo... :wink: Prvi je do Menadzment zdravstvenog sistema tj glava 5,a treci od regulativa farmaceutskog marketinga glava 9..