Organizacija farmaceutske delatnosti

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:55:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

BK

Ja sam danas svakih 5 min isla na net da vidim da nije postavila rezultate...(dobro i ona zena mora da se odmori)...zato ustajem u 8 ujutru, ako tad ne bude onda  :djavo

zvezdica

 Sedmica! :smekerica: Ja sam dobro prosla kako sam se nadala!
Samo da primetim da je prolaznost u ovom roku znatno veca nego u prethodnom, a i cini mi se da je veci deo testa iz oktobra ponovila!
Pa srecno vama koji tek treba da spremate ovo cudo! :pljes:

BK

Cestitam!
Ja nisam polozila  :box, ali zato je tu sledeci rok, nadam se da ce ponoviti neka pitanja!
Ljudi, bar oni koji su polozili, jel mozete da napisete sta ste pisali kod problema iz praxe, vidim da mnogi ljudi dobijaji 3-4 poena od max 10 pa pisite... :cvet

majce

ako se neko seca pitanja neka napise :cvet

LUS

Evo cega se ja secam:
1.Kontrola-def za dopunjavanje
2.organizacije koje uce
3.parametri strukture(zavisno promenljivi)
4.viruelna korporacija-dopuna
5.PDCA-koji su delovi-zaokruzivanje

1.3 cilja ZS
2.koja f-ja ZS nije osnovna
a)finansiranja
b)odgovornost
c)isporuka usluga
d)investiranje
e)upravljanje resursima
3.dono¹enje odluke o ponudi donosi:
4.©ta je racionalna upotreba lekova
5.Osnovni zahtevi DPP-dopuna
6.Objasni prostorije i opremu kod DLP
7.7 zvezdada farmaceuta:objasni ucenik
8. faze procesa analize informacija farm.prakse
9.komponente FIS
10.Karenca leka je...
11.Koraci procesa menadzmenta u terapiji bolesnika
12 elementi DPP
13.nacelo uzorka

Ne znam bas koja su pitanja u kom delu na testu.Nadam se da ce vam ovo malo pomoci uglavnom moj savet je da pisete cega god se setite i da ne ostavljate prazne prostore(koliko je moguce),lupetajte kako god znate...mozda upali...oni sve boduju :wave:

mikele

Не знам да ли је неко то до сада писао(мислим да није),али мислим да је јако битно написати и објаснити свима који ће у блиској будућности полагати овај испит како изгледа сам чин полагања теста.
Тест се састоји из три дела.Први део обухвата поглавља(главе) 1,2,3 и 4 из књиге ''Фармацеутски менаџмент и маркетинг'' и носи 20 поена(потребно вам је 11 за пролаз).
Други део обухвата поглавља 5 и 6 из већ поменуте књиге и такође носи 20 поена и такође вам требају 11 поена за пролаз.
Трећи и најбитнији(уједно и најзанимљивији део,да не кажем најмање досадан) део обухвата поглавља 7,8,9 и 10.Овај део носи укупно 60 поена(50 тест питања и 10 задатак из праксе) и за пролаз вам треба 31.
Простом рачуницом можете видети да вам за 6 треба укупно 53 поена,али правилно распоређених(ЈАКО БИТНО!!!)
Још само да напоменем да се тест ради сат и по.
Ето,сада знате све што вам је битно за само полагање,а остало ћете морати само да научите(а вероватно и ја са вама :> )

ambrozija

Da li se rezultati gledaju na sajtu faxa pod predmeti ili negde drugde.  :hmm Uzasno me jede sto jos nista nije izaslo za dec.!!!!  :namcor

mikele

Quote from: ambrozija on 21-12-2007, 09:48:21
Da li se rezultati gledaju na sajtu faxa pod predmeti ili negde drugde.  :hmm Uzasno me jede sto jos nista nije izaslo za dec.!!!!  :namcor
Gledaju se tamo gde se ostavljaju predavnja i ostali materijal(verovatno si i ti tamo gledao(la).Tako je bar bilo za oktobarski rok.
A sada mislim da je jo¹ rano za decembarske rezultate,a s'obzirom da ide vikend,ne verujem da æe biti pre ponedeljka.

ambrozija

Hvala lepo!  :cvet Tamo sam i trazila. U ponedeljak ce vec biti upisivanje u index a do tada cu se lepo krckati u sopstvenom sosu. :arracher:

mikele

Quote from: ambrozija on 21-12-2007, 12:18:00
Hvala lepo!  :cvet Tamo sam i trazila. U ponedeljak ce vec biti upisivanje u index a do tada cu se lepo krckati u sopstvenom sosu. :arracher:
Ја се не крчкам јер се и не надам претерано  :>
Мада,можда се и изненадим

mikele

Ево изашли су резултати из организације (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/organizacija_farmaceutske_delatnosti/Rezultati%20ispita%20OFD%20decembar%202007.pdf)
Ја сам одличан 5 :ninja:
Биће боље други пут

bzzz

Pridru¾ujem se klubu "odlièan 5".
Èestitke svima koji su uspeli!!!

ambrozija

Treba da znate da postoji mogucnost da budete pozvani na dodatni ispit. Sto znaci da ste jedan deo uradili nedovoljno za prolaz a ostala dva super. Onda dobijete test iz nekog starog roka i radite taj deo. Radi se u prof. kancelariji odmah kad je i upisivanje ocena.
Inace, puno srece svima. Ja sam polozila.

mimm

kada je organizacija u januaru/februaru, i kada se potvrdjuje, zna li se? :)

tarantulica

Januar
21.1. u 11h, amf. 1

Februar
12.2. u 9h, amf. 1