Telefonski kvizovi su preskupa zanimacija

Started by Al-Jasmina, 23-10-2006, 11:26:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

    
Najveæi problem su nejasna pravila igre pomoæu kojih televizije naplaæuju èekanje na ukljuèenje u program.

PREVARA - Pravila su jednostavna: imate jedno slovo a treba da pogodite celu reè, ili da otkrijete identitet estradne zvezde. Ako nazovete telefon i pogodite, dobiæete lepu sumu. Meðutim, linija je neprestano zauzeta. Uèesnici kviza plaæaju visoke telefonske raèune, s obzirom da je cena poziva, èak i kada se èeka na ukljuèenje, najmanje 30 dinara plus PDV, a mnogi naplaæuju i dvostruko vi¹e.

U Republièkoj agenciji za telekomunikacije (RATEL) najavljuju da æe uskoro zavesti red u telefonskom glasanju, za razliku od crnogorske Agencije za telekomunikacije koja je svim televizijama zabranila organizovanje i emitovanje telefonskih kvizova. Najveæi problem su nejasna pravila igre pomoæu kojih televizije naplaæuju èekanje na ukljuèenje u program. U RATEL-u ka¾u da se to vi¹e neæe tolerisati.

- Televizija je obavezna da istakne cenu, koja va¾i samo dok traje kviz. Mora da postoji i govorna sekretarica koja obave¹tava gledaoca koji pozove kviz da æe mu poziv biti naplaæen bez obzira da li je ukljuèen u kviz ili ne - ka¾e Mileva Mijatoviæ, direktor markentinga TV Art.

Uprava za igre na sreæu pored toga ima i veliki problem oko identifikovanja prirode telefonskih igara.

hulio_salinas

hvala Bogu da je neko napisao nesto o tome...

to je stvarno prevara prvog reda... ubise ovaj jadan narod...!!!!

nasty girl


hulio_salinas

ma naravno...

sve je tako slatkorecivo...

ali je u sustini opstenarodna prevara...

da li neko od vas ucestvuje u kvizovima?

AquArius

'ajde nova rec
neopisana, ali svuda u svetu oprobana i ocigledno uspesna obmana...!

Darker

Ako i treba ovce na ¹i¹anje povesti... ©taæe ljudi kad imaju para - moraju nekako da ih potro¹e! :ball :ball :ball

Vampire 666

nisu televizije krive sto su ljudi glupi...ovce su za nono3nje...treba da im uzmu jos vise para kad zovu takve gluposti...

Smrda

meni je to toliko bzv....ne znam ko jos se prima na to....vidi se da je za ovce...

sandric

ja sam jednom nasela i to mi je slinulo kredit na mobilnom...svaka skola se placa,priznajem bila sam ovca

Bred

takodje. ja sma poslao neku sms poruku za nagradnu igru i kad me slog nije strefio kada sam video da mi je skinuo 120din za jednu obicnu sms poruku. :F

Al-Jasmina