Formula 1 i ostali AutoMoto Sportovi

Started by hulio_salinas, 23-10-2006, 21:01:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jecapereca

Ne secam se da sam ikada videla toliko bolida "spakovanih" u jednoj krivini kao na trci za veliku nagradu Evrope

mikele

Ех колио сам се изнервирао збох Кимија,па то је страшно.Човек је стварно баксуз и полако почињем да сумњам у то да ће икада освојити шампионску титулу иако то свакако заслужује својим возачким квалитетима :(

pig_am_am

sta se desilo sa onim likom sto mu puk'o tocak?
na H se preziva.

mikele

Quote from: pig_am_am on 27-07-2007, 13:34:44
sta se desilo sa onim likom sto mu puk'o tocak?
na H se preziva.
Када?Јел током последње трке?Или током тренинга?
На тренингу је пукао точак Хамилтону.И ништа се није десило.Стартовао је са 10 места и касније је излетео на стази и на крају је завршио као 10 од,мислим,13 возача који су завршили трку.

jecapereca

Quote from: mikele on 27-07-2007, 08:52:53
Ех колио сам се изнервирао збох Кимија,па то је страшно.Човек је стварно баксуз и полако почињем да сумњам у то да ће икада освојити шампионску титулу иако то свакако заслужује својим возачким квалитетима :(
Neverovatno je koliki je  Kimi maler ne samo u ovoj sezoni vec ga to prati ja mislim od kako je "usao" u F1

pig_am_am

Quote from: mikele on 28-07-2007, 09:10:41
Quote from: pig_am_am on 27-07-2007, 13:34:44
sta se desilo sa onim likom sto mu puk'o tocak?
na H se preziva.
Када?Јел током последње трке?Или током тренинга?
На тренингу је пукао точак Хамилтону.И ништа се није десило.Стартовао је са 10 места и касније је излетео на стази и на крају је завршио као 10 од,мислим,13 возача који су завршили трку.
jeste, Hamilton! kad je poceo da trese nogama bas sam se uplasila...
ne znam da li je to bio trening ili trka... bilo bi malo previse da dvaput pukne tocak.

Ayrton Senna

Sta li je Ron Denis imao danas na pameti, kada je vido Hamiltona u sejfti modu u poslednjem krugu kvalifikacija, kada je onako bacio slusalice? Izgleda da se Alonso vraca na svoje mesto, ponovo vozi sampionski, a Kimi po starom, pobedi pa mu otkaze auto!

jecapereca

Rezultati VN Madjarske:
1.Hamilton
2.Raikonen
3.Hajdfeld
4.Alonso
5.Kubica
..Hamilton i dalje 1. u generalnom plasmanu

mikele

FORMULA RENO: Pavloviæ pobedio u Belgiji!
(http://nono9.us)

Najbolji srpski automobilista i vozaè ekipe Drako Rejsing Milo¹ Pavloviæ pobedio je u trci za Veliku nagradu Belgije, koja je vo¾ena u nedelju u Spa Franko¹ampu u okviru svetskog ¹ampionata Formule Reno.

Pavloviæu je ovo prva pobeda u karijeru u 43. trci, koliko ih je do sada vozio.

Srpski vozaè trijumfovao je na slavnoj belgijskoj stazi ispred Bena Henlija iz ekipe Prema Powerteam i èlana Intervetena Salvadora Durana.

"Lo¹e sam poèeo ovaj vikend, imali smo dosta problema sa bolidom, a i ja sam lo¹e vozio. Borba sa Benom je bila fantastièna, a na kraju sam ipak uspeo da izdr¾im njegov pritisak i saèuvam prvo mesto i pobedu", rekao je Pavloviæ posle trke.

Trijumfom u Belgiji Pavloviæ se sa 72 bodova uèvrstio na èetvrtoj poziciji u generalnom plasmanu, sa samo ¹est bodova od vodeæeg Alvara Parentea iz ekipe Tech 1 Racing.

(MONDO, foto: Zvanièni sajt Milo¹a Pavloviæa)

Ayrton Senna

Masina talièna turska !

Posle dana¹njih kvalifikacija za Veliku Nagradu Turske, na stazi Otodrom, Masa je ponovo posle godinu dana na pol-poziciji.

Sezone 2006. Masa je upravo u turskoj zabele¾io prvu pobedu u timu Ferarija, a ove godine je dokazao da mu staza u Turskoj "le¾i", jer je u poslednjim trenucima treninga postigao najbolje vreme na kvalifikacijama.

Hamilton kreèe sa pozicije 2, Raikonen je treæi, a ¹ampion Alonso startuje sa èetvrte pozicije.
BMW kao po obièaju startuje sa pozicija 5 i 6(Hajfeld ispred Kubice).

Oèekuje nas pakleno vruæa nedeljna trka na Otodromu, pa u isèekivanju.............

Nadajmo se da neæe biti jo¹ nekih novih nepredviðenih neprijatnosti iz boksa tima Meklarena. Jer............
Sa njima je svaka nepredviðena situacija moguæa.  :1

Ayrton Senna

"Sultan Masa"

Vozaè Ferarija Felipe Masa pobednik je trke za Veliku Nagradu Turske, vo¾ene na stazi Otodrom. Brazilac je poveo trku od samog starta, i bez veæih problema izvezao 58 krugva kao vodeæi. Inaèe, Masi je ovo treæa pobeda ove sezone, tako da se izjednaèio po broju pobeda ove sezone sa klupskim drugom i dvojcem Meklarena.
Kimi Raikonen se na startu sa treæe pozicije probio na drugu ispred Hamiltona i na toj poziciji zavr¹io je trku. Kao treæi na cilj, stigao je vozaè Meklarena Alonso.
Hamilton je u veæem delu trke bio iza Ferarijevog dvojca, ali je zbog gumi-defekta trku zavr¹io kao peti vozaè.

Ovog vikenda nije bilo nekih prevelikih uzbuðenja(setimo se Maðarske), no, Turska je za nama, okreæemo se Italiji i èuvenoj Monci, domaæem terenu Ferarija.

Plasman prvih 8 vozaèa u Turskoj:

(1) Felipe Masa - Ferari
(2) Kimi Raikonen - Ferari
(3) Fernando Alonso - Meklaren
(4) Nik Hajfeld - BMW
(5) Luis Hamilton - Meklaren
(6) Heiki Kovalainen - Reno
(7) Niko Rosberg - Vilijams
(8) Robert Kubica - BMW

mikele

Ја ћу само да додам каква је ситуација у генералном поредку:
1.Хамилтон 84
2.Алонсо 79
3.Маса 69
4.Раиконен 68
5.Хајфелд 47
6.Кубица 29...
У екипној конкуренцији ситуација је следећа:
1.Мекларен Мерцедес 148
2.Ферари 137
3.БМВ Заубер 77
4.Рено 36...
Следећа трка је од 7-9 септембра на легендарној Монци.Надам се да ће нам та трка учинити овај шампионат још узбздљивијим. :wink:

mikele

®an Tod iz drugog ugla
(http://www.putfile.com/pic.php?img=6447110)

Jedna od ikona Formule 1, Francuz ®an Tod va¾i za jednog od najveæih zaljubljenika u taj sport, a sa ekipom Ferarija, na èijem je èelu vi¹e od decenije, ispisao je zlatne stranice u istoriji italijanskog tima.

U intervjuu za zvanièan sajt Formule 1 govorio je o dobrim i lo¹im stranama posla koji obavlja, o tome ¹ta radi kad je van staze, i kada "najbolje di¹e".

Za¹to je dobro biti ¹ef ekipe Formule 1?
®an Tod: Najbolja stvar je biti deo sporta koji se stalno razvija i koji je moja strast. Ono ¹to me takodje èini zadovoljnim jeste da pomognem timu u re¹avanju problema, da ih filtriram i omoguæim celoj ekipi da radi u ¹to kvalitetnijim i mirnijim uslovima.

A najgora?
Tod: Boriti se sa gomilom la¾nih spekulacija, koje su sastavni deo ovog sporta.

Kakav je oseæaj voditi tim Formule 1?
®an Tod: Kao da upravljate brodom: neæe da krene napred ako svi ne guraju u pravom smeru.

©ta biste bili da niste ¹ef ekipe F1?
®an Tod: Iskreno, ne znam ¹ta mi se sprema u buduænosti i ¹ta ona donosi.

Prva stvar koju uradite posle trke je...
®an Tod: To, naravno, zavisi od rezultata. U zavisnosti od situacije, sa timom slavim i delim oseæaj pobede i zadovoljstva ili delimo tugu.

Pobediti trku znaèi?
®an Tod: Lak¹e i bolje di¹ete!

Va¹e omiljeno mesto za opu¹tanje?
®anTod: Mesto je nebitno, dru¹tvo je mnogo va¾nije.

Najsme¹nija ili najneobiènija stvar koju ste proèitali o sebi u ¹tampi?
®an Tod: Te¹ko je odabrati jednu stvar...

Najte¾a odluka koju ste morali da donesete kao ¹ef tima?
®an Tod: Bilo je dosta takvih situacija i odluka. Na primer, suoèavanje sa incidentom izmedju Mihaela ©umahera i Vilneva u Herezu 1997. godine.

©ta je po vama najbolji oseæaj tokom trkaèkog vikenda?
®an Tod: Kada ste ispod podijuma, posle pobede, naravno.

Najbolji tenutak koji ste do¾iveli kao ¹ef Ferarija?
®an Tod: To je bilo 2000. godine u Japanu (Suzuka), kada je Mihael ©umaher osvojio titulu prbaka sveta, koju je Ferari jurio 21 godinu. Kada se Mihael popeo na pobednièko postolje, rekli smo jedni drugima da na¹i ¾ivoti nikada vi¹e neæe biti isti. I tako je bilo.

Da li ima neèega ¹to ste hteli oduvek da uradite, ali nikada niste imali vremena za to?
®an Tod: Uh, ima mnogo stvari, ukljuèujuæi odlazak na kolaèe. Nadam se da æu imati vremena za to jednog dana, sa ljudima koje volim.

Kako ste se oseæali tokom prve trke na mestu ¹efa ekipe?
®an Tod: Bilo je stresno i iznenadjujuæe, jer situacija koju sam zatekao u Ferariju bila je daleko drugaèija od one koju sam oèekivao i zami¹ljao.

Gde sebe vidite u buduænosti?
®an Tod: O tome ne razmi¹ljam.

Novac ipak menja sve?
®an Tod: Novac daje slobodu i nezavisnost. Ipak, ima stvari, poput zdravlja i sreæe, koje novac ne mo¾e da kupi.

(MONDO)

mikele

WRC: Gronholm i Leb za istoriju
(http://www.putfile.com/pic.php?img=6483441)

Velika borba dva velika ¹ampiona, Sebastijana Leba i Markusa Gronholma, na Novom Zelandu okonèana je pobedom ovog drugog. Prednost sa kojom je Finac za volanom Forda trijumfovao najmanja je u istoriji Svetskog reli ¹ampionata - tri desetinke.

Nakon dva dana, u kojima su se Gronholm i Leb nekoliko puta smenjivali u vodjstvu, Finac je za trostrukim svetskim prvakom zaostajao 1,7 sekundi. Ipak, za nijansu preciznijom vo¾njom u nedelju trenutno vodeæi u generalnom plasmanu je nadoknadio deficit i uoèi poslednjeg brzinca stigao do prednosti od sedam desetinki. Trostruki svetski ¹ampion u Sitroenu nagazio je do daske u poslednjoj, 18. etapi, ali uspeo je da "skine" tek èetiri desetinke, tako da je Gronholm zabele¾io rekordnu petu pobedu na Novom Zelandu. Uspeh Forda upotpunio je Miko Hirvonen koji je zauzeo treæe mesto sa minutom i 42,5 sekundi zaostatka za pobednikom.

"Ceo vikend bio je neverovatan. Bila je ovo najuzbudljivija i najbolja borba u mojoj karijeri. Nikada nije bilo ovako tesno. Mogli smo i da tugujemo, ali na sreæu, bio je ovo na¹ dan... Poslednja etapa bila je te¹ka, iscrpljujuæa, znao sam da moram da gazim do maksimuma i da ne pravim gre¹ke. Na kraju stigli smo na cilj sa tri desetinke prednosti", izjavio je Gronholm.

Finac je ovom pobedom uèvrstio vodjstvo u generalnom plasmanu sa 90 bodova. Leb je drugi sa 80, dok je treæi Hirvonen sa 69 bodova.

"Bio je ovo ipak dobar vikend za nas. Borili smo se sa Markusom i na kraju izgubili za tri stotinke. U poslednjoj etapi forsirao sam koliko sam mogao, ipak, stalno mi je u podsvesti bilo da je bolje osvojiti i osam poena (za drugo mesto), nego ne uzeti ni¹ta", rekao je Leb.

Naredni reli za Svetski ¹ampionat vozi se od 5. do 7. oktobra u ©paniji.

(MONDO)

mikele

F1: Indijski milijarder kupuje Spajker
(http://nono9.us)

Indijski milijarder Vidjaj Malija zajedno sa sada¹njim direktorom Spajkera Mihielom Molom, ponudio je 75 miliona evra sa ciljem da postane novi vlasnik tog tima Formule 1.

"Oduvek sam sanjao da imam svoj tim Formule 1. Samo sam èekao pravi trenutak za to. Mislim da æe 2008. godina za Spajker predstavljati poèetak postepenog uspona, jer u ¾ivotu i sportu nema èarobnog ¹tapiæa", rekao je Malija, predsednik UB grupe, koja se u Indiji bavi proizvodnjom piva i avionskim prevozom.

Ukoliko bi Malija zaista preuzeo Spajker, velika je verovatnoæa da bi za jednog od vozaèa doveo zemljaka Naraina Kartikejana, trenutno test vozaèa Vilijamsa. Postoji moguænost i da promeni ime tima.

"Bilo bi mi veliko zadovoljstvo da vidim Indijca kako se takmièi u bolidu Formule 1, ali odluke te vrste neæu donositi bez konsultacija sa struènjacima Spajkera. U ovom trenutku ne znam ni da li æemo zadr¾ati postojeæe ime. Znam samo da bi moj ulazak u ovaj sport bio dobar i za Formulu 1 i za Indiju", dodao je Malija.

Boje Spajkera ove sezone brane Adrijan Sutil i Sakon Jamamoto, koji je u julu zamenio Kristijana Albersa.

Ekipa se posle 12 trka nalazi na dnu tabele konstruktora, bez osvojenog boda, zajedno sa Toro Rosom. Najbolji plasman Spajkerovih vozaèa bilo je trinaesto mesto Sutila na Velikoj nagradi ©panije.

(MONDO)