Kloniranje-za ili protiv?

Started by Smrda, 24-10-2006, 10:24:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Smrda

evo...
zanima me sta ko misli o tome?

Vampire 666


Smrda

a zasto si za?
ja sam za svrsishodno kloniranje....
ali nisam bas  za stvaranje novih jedinki tek tako...

hulio_salinas


willie the scot

cuj protiv...cccc...
genska terapija i kloniranje su medicina buducnosti...cak i da neko klonira sebe,sto mislim da je debilno,nece dobiti jos jednog sebe.
ne vidim eticki problem...

hulio_salinas

kakve ima veze sa mnom sto je to medicina buducnosti...

protiv sam toga, jer ljudski um nije dovoljno razvijen da bi neku drustveno korisnu pojavu upotrebio samo u osnovne svrhe...

dakle, sta god da izmisli, desi, stvori (... whatever) covek iskoristi da bi nesto unistio...

bio bih za kloniranje, kada bi se isto ogranicilo na mali broj odabranih ljudi, koji za nekoliko milijardi dolara nece praviti klonirane vojnike ili novog Dzordza Busa...

:hm

willie the scot

to je gotova stvar...ne moras da imas podrsku vlade da bi radio tako nesto.

hulio_salinas

@willie nisam ni pominjao podrsku vlade... nego: ti radis to sto radis, jer si strucnjak u svojoj oblasti... kloniras u svrhu dobrocinstva i da bi zadovoljio svoje eticke norme, jer mozes da pomognes covecanstvu... e sad... ako ti pokuca na vrata Dzordz Bus ili Kraljica Eli ili CIA (ili ko vec) i ponudi ti enormnu sumu za zloupotrebu tvoje vestine i ako ti odbijes ravnodusno odluku, ja ter podrzavam u potpunosti... a ako samo na sekund pomislis na letovanje na Havajima i prodas eticki kodeks za koju milijardu zelenbaca, ja cu te u svakoj temi na forumu pljuvati...

naravno, ovo nista nije upuceno tebi... ovo je generalna spika...

ok?

willie the scot

idem na havaje... :)
to je jednostavno tema koja se ne sme zakljucati.

Dread Lord


Coolgemini

Protiv!!!!!
Toliko ima ljudi da Zemlja postaje sve manja i manja...a ljudi samo smisljaju nacine kako da se spasu smrti i neprestano beze od te cinjenice da cemo svi mi umreti jednog dana pod raznim okolnostima....nije prijatno da se ljudi dupliraju...to nema nikakvih psiho-socijalnih opravdanja po katastrofalne posledice..nece me cuditi da svi mi postanemo jednog dana klonovi na Marsu :roll:
kod biljaka je kloniranje jako produktivno....kod zivotinja se ispoljava isto kao i kod ljudi....samo mislim da bi bilo bzv oziveti dinosauruse...nece se snaci sa slonovima i lavovima :> :>

Vampire 666

Што да не диносаурусе? Замисли колико меса ту има...уместо фарме свинја или крава фарма аргентиносауруса...пар десетина тона меса...а тек јаја...мислим да би то изазвало револуцију у прехрамбеној индустрији...

vladimir

Ja bih klonirao tri ili èetiri vrhunske plavu¹e i dobro bi ih istrenirao. :K
I posle bih bio kao Hju Hefner (pre 60 godina :> ). :loptica :loptica :loptica

Smrda

uf...bre...ala ste ostri...
zar ne mislite da to ne moze da pomogne...
ja kapiram da je u pogresnim rukama to jako veliko oruzje...
ali moze biti od jako velike pomoci...
ja sam za kloniranje organa...
a za kloniranje coveka...nisam bas sigurna.....pitam se sta je sa dusom....

salexandar16