Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Bred

Nasao sam u kopirnici ali srecom mii nisu trebala! :>

1.Vitamin K i antikoagulansi
Holinergici
mineralokortikoidi i antagonisti
Antipsihotici derivati fenotiazina, benzamida i tioksantena
Polusintetski tetraciklini

Uglavnom se sva pitanja iz proslih kombinacij aponavljaju samo drugacije rasporedjena

nasty girl

ima nova knjiga iz farmaceutske hemije da se kupi u skriptarnici i kosta 1000 dinara

Bred

Hvala nasty. Sto se tice ovih izmenjenih pitanja-u principu sve je isto, pitanja su ista samo je promenjen njihov raspored u kombinacijama.
Takodje prof Vujic nam je rekla da se ona zalaze za to da se napravi spisak pitanja kao i na svakom normalnom predmetu i da se ta pitanja objave na netu!

mullala

Aleluja!!!
Pricam u svoje ime, ali pretpostavljam da ima punu podrsku svih studenata farmaceutskog fakulteta.
Takodje pretpostavljam da ce joj za to trebati mnogo borbe  :L jer mi se cini da institutu za farmaceutsku hemiju, iz potpuno nepoznatih razloga, uopste nije u interesu da povecaju prolaznost na svom ispitu.  :`

Bred

E dobro si me podsetila sta sam jos hteo da napisem... Videh da asistenti vade podatke za profeosre koliko je ljudi izaslo, koliko vratilo pitanja, koliko palo, koliko polozilo i tamo je pisalo npr za prof Agbabu za 1 dan da je polozilo 1 od 25 izaslih, drugi dan je bilo 5 od 24, u svakom slucaju porazavajuci rezultat i ja bih ga se stideo da sam prof. Btw, cuo sam cak i da prof Agbaba ima obicaj da dok ljudi pisu koncept uleti u salu i pozuruje ih da predaju pitanja tj da odustanu. Sta reci na takav postupak?!

Jeca

Ne znam zasto je bauk ta farmaceutska i ne znam zasto nam ne olaksaju malo, s obzirom da dosta stvari i dosta formula cemo zaboraviti vec za mesec dana... Od lepe nauke, napravise da ne pozelis da je uzmes u ruke..e pa nesto slicno kao sa fiziologijom..

JA bih volela ako neko od vas moze da napise sta je novo ubaceno? (Bred, citala sam gore sta je napisano), ali cisto da rezimiramo... ja ne znam sva pitanja, tako da necu da se sramotim, pa ko zna i ko je isao da slusa, molim da napise  :embarrased:

bondzi

Verovatno mnogo trazim ali da li bi neko ko ima antilipidemike mogao da ostavi tih par strana u fotokopirnici pa da ostale kolege mogu da kopiraju ?
Hvalaaaaaa!

Bred

Antilipidemike cu evo ja prekucati do septembra ovde na forumu pa mozete odstampati  i mislim da kad se otkuca, to ce biti nekoliko redova...
Htedoh juce reci da sam u kopirnici video i mislim, probni pismeni test iz farmaceutske i nije mi izgledao nimalo naivno. Dobijes nekojedinjenje i pitanje koje je postavljeno je : a)dobro se rastvara u vodi
b)slabo se rastvara u vodi
c)rastvara se u HCl

Strasno!

SPRING

#128
Pismeni ispit iz farmaceutske? Ja sam bas van price.... :embarrased:
Jel ce to da bude i za nas ili samo za novije generacije?

Zaboravila sam jos nesto da pitam.... Gledala sam novu knjigu za farmaceutsku hemiju i nigde nisam videla vazodilatatore.... Da li to postoji negde ili je u planu i treca knjiga?

yeca

Od juna 2007. godine farmaceutska æe se polagati putem testa s tim ¹to æe profani ja mislim tra¾iti da se uz to ima i usmeni nekih 15-20 minuta...
Tako su rekli na predavanjima ove godine. I mogu vam reæi da PO®URITE SVI (i ja  :embarrased:) da to ¹to pre otkaèimo jer pitanja su jako za_ebana. I sam Sote se slo¾io sa tim, kao i Agbaba... na predavanjima ove godine

Bred

A ko ta pitanja sastavlja?Pa oni , ccc. Duboko sam uveren da ce studiranje nakon  Bolonje kod nas biti bar 10X teze...
Nama su prosle godine rekli da ce biti 3 knjige

sandric

Ta pitanja za test uglavnom izvlace iz americke literature.Meni je drago sto mi to nece trebati jer sam danas polozila farmaceutsku :V :V :V :V :~ :~ :~

Bred

Cestitam!!! Inace, u cetvrtak je samo 1 osoba polozila (?!)

sladjana

Hej ljudi kako je bilo kod Sotea u ovom roku? Kombinacije ovde trebaju  hitno.  :loptica :loptica :loptica

izy811

Da li neko zna kada pocinje usmeni ispit iz farmaceutske u oktobru?