Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mullala

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=71.0
Quote from: Bred
Oktobar
DF
Prakticni     27.9   9h
             prijava  25.9  9-13h
Usmeni        2.10.   9h
             prijava 29.9.   9-10h

MB
Usmeni   3.10.2006  9h
            prijava  2.10.  9-10h

Bred

Quote from: sladjana on 14-07-2006, 15:29:43
Hej ljudi kako je bilo kod Sotea u ovom roku? Kombinacije ovde trebaju hitno. :loptica :loptica :loptica

Da, kolege se ulenjile pa ne salju kombinacije. Ajmo ljudi, pisite !


sandric

#137
Evo moje kombinacije  :loptica 1.sulfonamidski diuretici
                                           2.progestini
                                           3.cefalosporini za per os
                                           4.antireumatici
                                           5.bronhodilatatori

Bred

Kao sto sam obecao, postavio sam text o antilipidemicima http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=970.0

sladjana

Hvala ti Sandric! Super si lik!!!!! I ti Bred,naravno!!!!!!!!!
Sandric da li si polagala kod Sotea? Kako je bilo?

sandric

Pa profesor voli da pita fiziologiju,ako si je polozila neces imati problema.Jako je strpljiv i saceka da razmislis i das mu odgovor.Ja sam zadovoljna dobila sam 10

mullala

Auuuu... ja sam mislila da se to nikad ne dogadja :)
Pa lepo je cuti takve vesti! Svaka chast, sandric, cestitam na uspehu!
Samo me zanima jedan detalj (radi orijentacije): koliko si dugo spremala ovaj ispit?

sladjana

Hej Sandric pa tisi moj IDOL!!!!!!!!!!!!!!!

BK

Ako neko ima vremena i ne mrzi ga da napise sta sigurno ne treba da se uci iz one skripte iz kojih svi ucimo (jer je precrtano kod mene nesto a znam sigurno da je predavano i da dolazi kao pitanje), ja znam da pored toga imaju jos gore pomenuti antilipidemici, ali cula sam i za antimigrenike koje ja nemam, pa ako je neko ljubazan da napise nesto o njima ili skenira ako ima nesto i postavi na net ili da mi posalje na mail.
Inace ima jos dosta novih formula na papirima u fotokopirnici koje su davali jos prosle godine, koliko njih treba znati kod Sotea ili je dovoljna skripta. HVALA !!!!!!

Bred

Serotoninski antimigrenici se uce iz knjige...

sandric

Pa ubacena su neka nova pitanja....antilipidemici su i dalje 6.pitanje.Serotoninski antimigrenici,gastroprokinetici su nova pitanja.Jako cesto se javlja pitanje dijagnosticka sredstva ali dovoljno je znati samo nekoliko formula-kod tog pitanja ne insistiraju toliko na formulama koliko na prici kako se primenjuju,koliko ima aktivnog joda,osobine .....A da miorelaksansi su takodje novo pitanje.....

Bred

Da, da, to je vec sve napisano na forumu

BK

U svakom slucaju MNOGO HHHHVVVVVVVAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! Pomoglo mi je....

bondzi

Hvala za antilipidemike!

Bred