Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Jeca

DAkle stvarno nema smisla da se oni petljaju ovde...ovo je nase i samo nase....  :F

Mada.....kako ces znati  ko je on line....mislim da nije neki spijun :(

Pu bre, nigde ne mozemo da budemo nasi  :L

Bred

U krajnjem slucaju, mogu da dozvolim samo ODREDJENIM clanovima da imaju pristup odredjenim delovima forumima i  gotovo..

Jeca

 :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] PODRZAVAM U POTPUNOSTI!!!!!!!!!!!!!  :~

SPRING

Nemojte prebrzo da donosite zakljucke... mozda je ok da i prof. ovo citaju... cula sam da je prof. Zorica rekla da pocinje da pita od 26., a ne od 20. kako je planirala, jer je na forumu procitala da se studenti zale zbog toga sto pocinje da ispituje ne znam koliko pre ostalih...

Masha

Ovo je vec  :OFF posto postoji tema Zasto je gostima zabranjem pristup, ali ako je prof. Zorica zbog toga sto je na ovom nasem forumu procitala da bi studenti zeleli da usmeni pocne kasnije i zbog toga promenila misljenje, onda svaka joj cast!  :~

Bred

#65
Quote from: SPRING on 14-06-2006, 22:53:50
... cula sam da je prof. Zorica rekla da pocinje da pita od 26., a ne od 20. kako je planirala, jer je na forumu procitala da se studenti zale zbog toga sto pocinje da ispituje ne znam koliko pre ostalih...
Jesi APSOLUTNO sigurna u to?! Znas li sta bi to znacilo?!
Ako je tacno-pozdrav profesorki na korektnosti!!! :)


Imam nekoliko nedoumica:
Da li trebaju formule kod dugodelujucih antihistaminika?
Sta od antiulkusnih lekova uciti? Dal je dovoljno samo burimamid, metiamid, cimetidin i ranitidin?
Trebaju lli formule kod inhibitora protonske pumpe?
Da li je prof.Sote dao antidepresive na folijama ili treba iz knjige?

Enea

Quote from: Bred on 10-05-2006, 11:30:49
VI
1. Antiepileptici
2. Antihipertenzivi
3. Aminoglikozidni antibiotici (derivati 2-deoksistreptamina)
4. Neuromuskularni blokatori
5.H2 blokatori
neuromuskulatorni blokatori u okviru gradiva, a ne kao shesto pitanje??? mislim, prosti su, ali da nije foruma ja ih ne bi ni pogledala.
i zar miorelaksansi nisu bili u okviru shestog? da li ima josh gradiva koje sad dolazi kao normalno pitanje, a bilo je shesto?

besno pile

#67
enea,ja to stvarno ne mogu da ucim....mrzi me!


da,bred,SIGURNO je tacno to za prof.Zoricu
i,da, tri bambija za korektnost!

Bred

Sto je potvrda da ipak neko na nasem fakultetu uvazava misljenje studenta. Bravo za nas! Bravo za profesorku! :)

bubi

Zvanicno smo dobili obavjestnje da ce 3.7 biti ispit u BL kod prof Agbabe.

Bred

Znaci kod nas ce biti pre.

Kamicak

Ako Agbaba ode u BL 3.jula (ponedeljak),znaci da nama u Beogradu ostaje da mastamo o julskom delu roka,buduci da ce profesorka zavrsiti sa nama vec do 30.juna!!To je katastrofa,uzeto nam je nedelju dana roka (koji inace traje do 8.jula zar ne):((((
Zbog ovakvih stvari mi proradi centar za agresiju i po ovako divnom suncanom danu... :F

mullala

Prosle godine su antilipidemici bili (valjda kao sesto pitanje). Ako ove godine nisu bili na rpedavanjima, da li to znaci da ih nema ni medju pitanjima?
Hvala unapred na odgovoru ili pretpostavci  :`
I da li iko ima predstavu koliko ljudi je prijavljeno i izaci ce u drugom terminu? Makar okvirno, da znamo na koliko dana ce nas razvuci - moj adut je sto se prezivam na S pa mi je to prilicno bitno :)
Mada mozda tih cetiri dana razlike i nije toliko bitno...
Ova farmaceutska me ubi...
Pozdrav

kroki


E, ljudi, informacija da Dana pita od 3.07. nije bas pouzdana. I ja sam to cula pa sam otisla kod nje na konsultacije da pitam i rekla mi je da ce poceti da pita od 21.-22.06., a ljudi koji su ove godine slusali imaju privilegiju da im ispit bude u julu. Pitam se samo koliko je takvih? A sto se Zorice tice, ona pita slicno kao Agbaba, s tim da vitamine i CNS kod nje treba znati extra. Pozdrav! :confused:

besno pile

Koliko ja znam,antilipidemici upadaju samo kao sesto(ali jako cesto) i traze i o njima da se nesto kaze.
Ali recite mi da li neuromuskulatorni blokatori upadaju regularno pitanje ili isto kao sesto?
btw,kroki thanx za informaciju o Zorici!