Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mullala

Odakle treba da procitam to nesto o antilipidemicima. Nisam ih nasla u skripti... Niti u onim papirima u fotokopirnici. :|
Ako nema mnogo o tome, moze li neko ovde da ispise tih par stvari koje treba da se kazu?
Hvala :)

Kamicak

Jel sutra u 9 sati potvrda ispita?

Enea


besno pile

Antilipidemici postoje u kopirnici.To su neka tri lista papira...najbolje je da u kopirnici trazis celu farmaceutsku,pa sam(a) pronadjes

Bred

Ja antilipidemike imam u skripti i to veoma lepo napisano, Da imam vremena, otkucao bih to ovde ali i ovako ne znam gde mi je du*e a gde glava :roll:
I ja sam cuo da Zorica voli da joj pricas pricu, tako da budete spremni :wink:

mullala

To iz kopirnice sam onako potanko pregledala i nisam nasla nista... mada, stvarno smo svi pomalo sludjeni oko ovog ispita, tako da ko zna gde sam ja gledala :)
U svakom slucaju, hvala na savetima, danas mi je drugarica "ispricala" sta treba od lipidemika, uzdam se jos u to da cu stici da ih pogledam iz njene skripte pre ispita, a sad da se bacim na onih prvih pet pitanja da bih mozda stigla do sestog  :V
Srecna svima zavrsnica ucenja i, naravno, ispit...  :][ :` :'( :( :confused: :ohwell: :PI

SPRING

Znam da ste svi u frci oko ispita, ali ipak da pokusam... Da li neko moze da mi kaze sta sve dolazi kao sesto pitanje?

Bred

Pa spring, pogledaj kombinacije! Na kraju imas i sta ti dolazi kao sesto pitanje!!!
Btw, profesorka Zorica je ispala najkorektnija, kod nje se polaze do 6.7!!!

SPRING

hvala mullala!!!
danas sam bila u kopirnici na faxu i dali su mi brdo nekih papira iz farmaceutske... skroz sam se smorila, jer nisam nasla antilipidemike, a i nisam sigurna sta je potrebno od svega toga da se kopira... meni se cini da su to delovi knjige koju je prof. Sote objavio posle tiga, jer su na kopijama datumi jan, feb, mart 2005... da li sam u pravu ili medju tim papirima ipak ima nesto sto nema ni u predavanjima ni u knjizi?

besno pile

bred,koje kombinacije?gde toga ima?

SPRING

kombinacije su cetvrti odgovor na ovu temu...

SUNCE

imas ih na prvoj strani...ali prica se da je Sote poludeo kad je video kombinacije na ovom forumu i da ce ih menjati.. :(

mullala

#87
Pa u sustini pretpostavljam da menjanje kombinacija znaci stvarno menjanje kombinacija. Nemaju sta preterano da promene u ispitnim pitanjima, mogu samo drugacije da ih istumbaju, pa ti se svodi na isto...
Nego, jel polagao neko danas ili polaze sutra, preksutra? Da napisete utiske... :)
Ja cu biti u petak i pamticu sve sto se desava da vam prenesem podroban izvestaj :)
I, sto se tice onih papira iz kopirnice, ne znam da li su isti kao knjiga, ali ni ja nisam videla nista o antilipidemicima tamo.
Ajde svi na ucenje, samo nesto pishete po forumu, a posle "ne vole me profesori..."  :lol:
:V

Edit:  @Besno Pile - da, Neuromuskularni blokatori ulaze u onih obicnih 5 pitanja...  :(

Bred

Da dopunim jedan kolega je kao 6.pitanje imao i skopolamin

Znam da je video, kombinacije =moze menjati ali ISPITNA PITANJA NE! Tj ne moze staviti kao pitanje ono sto je rekao da nece biti, posto zvanicne liste ispitnih pitanja nema sto je necuveno a ako proba da nas maltretira stavljanjem u pitanja i ono cega do sada nije bilo- GRMECE I NEBO I ZEMLJA!

anthony

Kada dva puta predjem farmaceutsku hemuju imam osecaj da nemam pojma, jos koliko mi vremena treba da zavrsim ispit, moze li 15 dana?