Farmaceutska hemija

Started by sjajna05, 09-05-2006, 13:30:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred

Koliko god da prelazis, uvek ces imati osecaj da nemas pojma :roll:

mullala

...Ili stvarno neces imati pojma...

Moja pitanja su bila:
1. Morfin i derivati morfina
2. Derivati butirofenona i benzamida
3. Verapamil i diltiazem - metabolizam
4. Antimikotici
5. Derivati 19-nor testosterona

Vratila me je kad je pogledala prvu formulu - formulu morfina - koja je bila pogresno napisana. Prilicno pogresno napisana.
Mada, da me nije vratila za to, vratila bi me kad bi okrenula stranu :)

U svakom slucaju - sto se ucenja tice - preracunaj koliko pitanja mozes da prelazis svaki dan (pitanja sve ukupno ima stotinak), ali ne da preleces, nego da ih ispises cela od pocetka do kraja bez gledanja u knjigu (s proverom na kraju), e pa pomnozi taj broj dana sa dva i ostavi sebi jos 5-6 pre ispita da ih sve preletis.
Mislim da bi to bilo idealno da mozes da kazes da si spremio farmaceutsku hemiju...
Bar cu ja probati tako sledeci put... :(

A sada, jump to patoloska fiziologija...

Bred

E bas mi je zao :(
I kolega sa prethidne strane je imao identicna pitanja kao i ti

btw-cuo sam da prof Vujic nesto uopste nepodnosi farmaceute, da vise voli biohemicare. Ne znam zasto... :roll:

ivanabg

Da li neko zna da li kod prof. Zorice treba da se ispisu bas sve formule na konceptu i da se znaju sva imena lekova? :`

Bred

Imena lekova obavezno! Cuo sam da na tome insistira!

kroki

E, evo ja sam polozili kod Agbabe u sredu. Evo mojih pitanja:
1.Vitamini A,E, i C
2.Antihistaminici blokatori H1 rec. bez sedativnog dejstva
3.Derivati metadona i piperidina (opioidni analgetici)
4.Diuretici koji stede kalijum
5.Tetraciklini
<6. Nistatin>
                                          SRECNO !!! :~

Jeca


yeca

ЕВО САД МИ ЈЕ ЈЕДНА ПТИЧИЦА КОЈА ТРЕБА ДА ОДГОВАРА КОД ПРОФ ЗОРИЦЕ, ЈАВИЛА ДА СМО ИПАК РАДИЛИ НА ПРЕДАВАЊИМА ТЕ АНТИЛИПИДЕМИКЕ И ТО ДА СМО ПОМЕНУЛИ СМОЛЕ, СТАТИНЕ, ФИБРАТЕ И НИКОТИНАМИД!!!
ИЗВ ЗБОГ КАШЊЕЊА ОДГОВОРА!!

Bred

#98
Ok, obratite paznju, MENJALI SU KOMBINACIJE i ubacivali nova pitanja: u obzir dolaze miorelaksansi, inhibitori HIV proteaze , insulin ...

Jeca

Pa mislim stvarno vise.........

A da li su rekli da ce to da ubace? Ja vise ne  znam dokle cemo da se ganjamo sa njima, a za prof. Zoricu SVAKA CAST!  :loptica

Bred

Katastrofa!!! Tako ogroman ispit a ne postoje ispitna pitanja vec XX godina?!

ivanabg

Inhibitori hiv proteaze i insulin kao normalno pitanje ili sesto?!?!?!?!  :roll:

anthony

Da li je neophodno da se kod Sote-a znaju genericka imena lekova, ili je dovoljan IUPAC? mNOGI KAZU DA UCIM SAMO PO NEKO GENERICKO IME (najbitnije). Ali kako da znam sta je bas bitno?

besno pile

Da,da insulin i inhibitori hiv proteaze medju prvih pet pitanja.
Kod sotea je iupac najbitniji,a genericka imena stvarno samo neka najbitnija.Time se ne opterecuj,koje ti ime ostane u glavi dok radis-ok je.

Bred

Rekoh vec da su davali nove kombinacije ali po 150 studenata je prijavljeno kod sva 3 profesora i da svaki 5 napise kombinaciju koju je dobio-opet smo na istom-imali bismo sve kombinacije. Tako da-ljudi pisite!