Kolokvijumi iz tehnologije

Started by M^i^M^a, 25-10-2006, 11:39:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

marija.ristic

e,ljudi da li neko od vas ima IV farmakopeju i jel nije problem da je okaci?
ili za to moram u racunarski centar? :ohwell:

tarantulica

Bolje svrati u rc dok jo¹ radi  :cvet

marija.ristic

ali ja ne bih do rc ako ne moram :ohwell: :roll: :ohwell:
ja bih da mi to neko okaci ovde, ako nije frka...pleaseeeee... :a

tarantulica

Ja nemam cd kod sebe  :ohwell:

Nadam se da æe neko od kolega moæi da ti pomogne  :cvet

willie the scot

koji ce vam farmakopeje? to vam nista ne treba za spremanje kolokvijuma...treba da nadjete svesku nekog geek-a koji je pohvatao sve socne detaljcice, i pri tom ne mislim na onu glupu skriptu sa resenim receptima iz praktikuma koju svi imaju...
daklem, sama Ph.Jug IV doesn`t do you good.

If any of gore navedenih geeks cita ovo, feel free neka mi se javi radi razmene iskustava i literature:K :K :K

shumshi

ja nemam ni tu 'glupu skriptu'  a005

willie, polu-geek-u mogao bi da posudis?  :cvet

marija.ristic

Vidim ja da meni ne gine rc :ohwell:
hvala svakako :cvet

philoserbiana

ako idete u rc najbolje doba dana je jutro,posle je velika guzva,zagusljivo je i tesno... :wall:

Jeca

Marija, ta farmakopeja ti nece mnogo pomoci, poslusaj willie-ja i nadji od nekog od prosle godine svesku, za kolokvijum ti i ne treba vise. Dolaze ti obicno recepti koji ste radili na vezbama, zato pazljivo prati i trudite se na vezbama sto vise zadataka da odradite koje vam zada ass.

Ovi prvi kolokvijumi stvarno nisu teski, mucenje ce biti tek u drugom semestru, ali nista strasno, veruj mi!  :cvet

Bred

u rcu ima i britanska farmakopeja 2007.  :wink:

tarantulica

Sla¾em se da Ph. Jug. IV nije neophodna  :nene:
Ali znam da smo je svi pro¹le godine nabavili, iako su i nama govorili da nam neæe biti potrebna...
Ja sam za prvi kolokvijum sve recepte uradila uz farmakopeju...  :bokmal:
I posle je vi¹e nisam gledala...
Sla¾em se da nije neophodna, ali mislim da je korisno ¹to pre nauèiti gde se ¹ta nalazi, da se na drugom kolokvijumu, kad se veæe treba tuæi za farmakopeju, ne gubi nepotrebno vreme na tra¾enje...  :cvet

Jeca

#116
Secam se da pod uticajem mladje ass. koja nije znala da nam predstavi ono sto nam je bitno za vezbe, vec se nadugo i nasiroko (citaj: po dva sata) bavila uvodnim predavanjem i ispitivanjem, jedan kolega, kada smo vezbali u citaonici recepte vec za drugi li treci kolokvijum, dosao i pitao za sta uopste nama sluzi farmakopeja?! ELem, u pocetku smo se svi zbunili, jer drzeci pomenuto uvodno predavanje pomenula je brdo farmakopeja, prirucnika itd da nismo znali sta nam je bitno, kako da se snadjemo i napravila je samo bespotrebnu paniku, govoreci ako nema u ovoj uzmite onu, a ako nema u toj uzmite prirucnik, pa....itd. Zato pokusavam mladjim kolegama da objasnim da vezbe uopste nisu bauk kao sto su nama predstavili, vec sama logika (kao u kuhinji  :K)

Farmakopeja vam sluzi samo za proveru sc, doza i eventualno kada krenete sa rastvorima i ostalim stvarima da se bakcete da procitate osobine te supstance ,pretvaranje IJ u g ili vol% u tez% za alkohol.... Nije vam neophodno sada na pocetku, jer ce vas ubrzo smoriti trazenje po farmakopeji, narocito ta na disku, jer oduzima dosta vremena. I jos par stvari da se zapamti (npr. conc. ZnO u praskovima 45.5% po FMIII, itd), kao i supst. koje necete naci u farmakopeji, ali o tom potom, cak mi se cini da je neko i izvukao u nekoj od tema te "finese".

A mislim da nece biti ni grabeza za Ph na kolokvijumima, jer su napravili dosta kopija, a i jos bolje je kad vas vise radi iz jedne, ako me razumete  :cvet
Da ne bih isla dalje u off  :run

philoserbiana

hvala za informejsn...samo se vi lepo raspisite  :pljes:

mina-L

A taj test sto se radi i sto obuhvata uvodno i praskove,dal ima ko neka pitanjca koja dolaze iz toga? :cvet

marija.ristic

Hvala Jeco puno :cvet
Hvala i ostalima :happy: