Kolokvijumi iz tehnologije

Started by M^i^M^a, 25-10-2006, 11:39:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

#270
ja sam imala ista teorijska pitanja kao i bebica,a zadaci su bili-jedan rp sa kalijum jodidom i preciscenom vodom,pa se preko broja kapi proverava doza.recepti:salicilna kiselina i maslinovo i ricinusovo ulje,za spolj.primenu!dekokt kore krusine,mg sulfat i obican sirup,za unutr.upotrebu.sve je bilo klasicno... :cvet

MOLIM VAS da se javite kada dobijete rezultate kolokvijuma,da prokomentarisemo malo  :cvet

philoserbiana

e,pa,ljudi,bedak...
zao mi je sto nisam polozila recept iz rastvora...a zao mi je zato sto je to bio recept iz recepturnog prirucnika i zato sto je bio mnogo lak... a005
a ja sam bila coravi coravko koji taj recept nije nasao u RP ...i ode mast u propast...a imala sam lepe ocene...na prvom kolokvijumu 10,a na drugom saldo je 8 na testu i 8 na receptu iz ekstraktivnih preparata...mnogo mi je krivo  :ohwell:
nisam mnogo vezbala,a ono sto sam uradila je bilo dobro...
tesim se-bolje da padnem sada na pocetku i da znam da ne mogu da se oslobodim,nego kasnije pa da mi bude jos vise zao...ma,neka ide zivot...sa polozenim receptom ili bez njega  :cvet
sve najbolje 17.januara  :wave:

Kremenko

Svi koji poloze kolokvijume zakljucno sa 17. su i dalje u trci za oslobadjanje.Tako nam je rekla asistentkinja jer je savetovala neke iz nase grupe da poniste nisku ocenu na jednom receptu(da bi imali veci prosek) i ponovo polazu samo taj recept 17.Oni koji polazu u februaru nemaju pravo na oslobadjanje.

philoserbiana

kremenko,to je dobra informacija...nama je ass.rekla da ne mogu ocene da se ponistavaju i da ko padne jednom taj ne moze nikada da se oslobodi...da to sto si rekla ne vazi samo za one koji uopste nisu izlzili na kolokvijum u decembru  :hmm

Kremenko

Ne,i ja sam shvatila isto kao i ti da mora sve da se polozi odmah.Pitala sam drugaricu koja se oslobodila,rekla mi je da je ona ponavljala jedan recept.Iskreno,ja sam polozila oba kolokvijuma sa najvecim ocenama,ali ne vidim neku korist od oslobadjanja(bez polozene farmaceutske hemije ne znaci mi nista).

philoserbiana

prosle godine su mogli da se oslobode i sa ponovljenim receptima...ove godine su promenili taktiku...tako nam rece ass.
nego,kako ste zadovoljni radom vasih asistenata?
jel sme da se navode imena asistenata ovde? :cvet

tarantulica

 :police: Neka ova tema ostane tema o kolokvijumima  :police:

philoserbiana

u koliko sati je kolokvijum 17.januara?
kada radite recept iz rastvora kojim redom trazite supstance iz literature?jel prvo iz r.p. i f.m.iii ?  :cvet

BK


katarina

Mada ja uvek proveravam sva 3, pa makar nasla odmah u Ph!

mina-L

Mislim da je kolokvijum u 11.30h

philoserbiana

ja sam prvo trazila u PH,nisam ni pogledala dobro u RP i pogresila sam...

BK

RP moze samo da ti pomogne da lakse napises izradu...

mina-L

jel ostaje da je kolokvijum iz rastvora 17.januara u 11.30,nista nije promenjeno? :hmm

shmizla

mislim da je kolokvijum za grupe od 1-17 od 9 do 11:30, a od 17-te grupe u 11:30... mada nisam sigurna!