Kolokvijumi iz tehnologije

Started by M^i^M^a, 25-10-2006, 11:39:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Anabel Lee

Quote from: mina-L on 28-05-2008, 00:21:05
Ponedeljak,u 9h? :hmm
Mislim da jeste u 9h. Trebalo je da bude 3, ali su pomerili dan ranije zbog ispita iz etike

malavestica

jeste, rek'o nam je asistent.. :cvet

mimm

hejja
moze li neko da mi nabroji sve kolokvijume iz tehnologije, eventualno kaze koji su obavezni za potpis?

hvala:)

Kamicak

Ima ih ukupno 7, a za potpis su potrebna prva 3 ( uvodni, rastvori i ekstraktivni preparati, polucvrsti preparati i suspenzije i emulzije), a preostala 4 su: supozitorije i vagitorije, parenteralni preparati ( injekcije i infuzije), preparati za oci ( kapi i masti) i biofarmacija

Enea

Quote from: Kamicak on 16-08-2008, 13:24:45
Ima ih ukupno 7, a za potpis su potrebna prva 3 ( uvodni, rastvori i ekstraktivni preparati, polucvrsti preparati i suspenzije i emulzije), a preostala 4 su: supozitorije i vagitorije, parenteralni preparati ( injekcije i infuzije), preparati za oci ( kapi i masti) i biofarmacija

[off]kako ovako napisano deluje kao "samo toliko" ...[/off]

Kamicak

aha, kao kad g.... uvijes u foliju  :>

MiKy

kad je sledeci termin za kolokvijume?

philoserbiana


Lena

#398
Dok ne i¹èitam ostalo, ako mo¾e hitna pomoæ. :)

Polo¾ila sam jo¹ davno ona tri obavezna kolokvijuma...sad upisujem petu. Neko mi je rekao da se ne mogu odraditi ve¾be iz kozmetologije bez ispolaganih kolokvijuma - da li je to taèno i na koje kolokvijume se odnosi, ova tri obavezna ili sve?

I ako mo¾e neko vi¹e informisan da me podseti, za ovaj termin 1. oktobra da li je dovoljno pojaviti se sa papirima i indexom :) ili je i tu potrebna neka prijava.

Hvala  :cvet


Kamicak

#399
Vezbas kozmu sa polozena prva 3 kolokvijuma

Ne treba nikakva prijava, samo se pojavi na kolokvijumu ( dobro bi bilo da poranis i uzmes farmakopeje iz biblioteke, jer je uvek frka zbog deficita istih) srecno :wink:

MiKy

kad je termin za zaostale kolokvijume u novembru?

leluska

Da li neko ko je danas imao kolokvijum ¾eli da podeli svoje utiske sa nama? :thanx2:

MiKy

kada je termin za kolokvijume u novembru? jel izaso termin?

Jeka

Quote from: leluska on 27-10-2008, 14:12:09
Da li neko ko je danas imao kolokvijum želi da podeli svoje utiske sa nama? :thanx2:
Naravno  :streber:
20 kom ukupno
1. sta je apoteka (druga grupa sta je farmakopeja)
2. sta znaci s.s.n
3. zna znaci periculum in mora
sta znaci vitrum collo amplo
4. napisati brojeve 2,20g, i jos neki jednocifren
5. u koju sve ambalazu mogu da se upakuju praskovi za spoljasnju upotrebu (-kutija sa perforiranim uloskom, -aerosol, -kutija sa mehanizmom za rucno rasprsivanje)
6. oficinalna sita po IV i V ph.jug
7. kakva je signatura za praskove za oralnu primenu
8. sta su pulveres perorales
9. provera doze / zadatak
10. provera doze za dete / zadatak
11. triturat / zadatak
sta kod triturata 1:10 oznacava koji broj
12. Kako se oznacava dispenzija (D.t.d) i to treba da ispises u punom obliku- dentur tales doses i sta znaci
13. Pitanje na koje je odgovor da prasak smes da delis metodom 'od oka' samo ako je masa pojedinacnog praska manja od 1g
14. Nomogramom se ocitava - telesna povrsina (slika sa uvodnog gde se ocitava TP u preseku skala za TM i TV)
15.U kom delu recepta je propisano u cemu lekar izdaje lek
16. Kako vrsimo korekciju recepta ukoliko je lekar prekoracio dozu
17. Granule su (na zaokruzivanje) za peroralnu upotrebu
18.
19.
20.
:wave:

leluska