Slu¹a¹ li ti mene uop¹te?

Started by hulio_salinas, 28-10-2006, 18:22:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

stef

 Ma sala mala...nothing serious

Ariel


hulio_salinas

Quote from: AquArius on 02-11-2006, 17:44:14
Za  jadanje (ono pricanje u nedogled, bez delanja) - drugarice i najbolje drugarice.
Za slusanje - opet drugarice i pokoji muskarac.
Za resavanje problema - on i samo on.

ovo je apsolutno tacno!!!   :Bog

Quote from: Coolgemini on 02-11-2006, 11:30:26
Kad su vasi hirovi u pitanju,onda je naravno muskarac tu da ih ispunjava...Da vidimo koliko vi nas slusate??Ni priblizno koliko mi vas....uvek imamo strpljenja da vas maksimalno odslusamo...a devojkama nekada ne vredi ni deset puna ponoviti ako su one nesto vec unapred zacrtale...to je veciti spor :confused:

legendo!!!

realno, postoji i fenomen da devojke ne slusaju muske... samo se to malo zataskava posto muski ne zameraju zenskom rodu na tome.. nekako se pomirimo sa tim da one imaju vise od nas da pricaju i predjemopreko toga...

kada muski ne slusaju (tj. kada ih prica ne zanima) gledaju devojku u oci i razmisljaju o polufinalu lige sampiona.
kada devojka ne slusa, brzo klimne glavom i bez pardona prelazi na drugu temu... vrlo cesto muskarci pola recenice kaze sebi u bradu...

:hm

Coolgemini

Quoterealno, postoji i fenomen da devojke ne slusaju muske... samo se to malo zataskava posto muski ne zameraju zenskom rodu na tome.. nekako se pomirimo sa tim da one imaju vise od nas da pricaju i predjemopreko toga...

Pa mislim da i nije fenomen...verbalna komunikacija bi trebala da bude obostrana i u ravnotezi..Slazem se da devojke obicno uvek imaju temu za razgovor,bilo o svojim ili globalnim problemima,ali jedna granica je neophodna...Uzajamno saslusavanje i postovanje je sasvim ok...sve u odredjenoj granici :smile:

Dukica

Nazalost,ja sam takva! Mislim da ne dozvoljavam da muskarac prica,nekako nesvesno,a cak i kad prica ja ga prekidam i ne slusam...Uzasno,al tako je! mislila sam da je to zato sto sam komunikativnija i otvorenija,al ipak je ispalo da je to cista nekultura! trudim se da to promenim.... :pst

hulio_salinas

Quote from: Coolgemini on 04-11-2006, 12:11:48
Pa mislim da i nije fenomen...verbalna komunikacija bi trebala da bude obostrana i u ravnotezi..Slazem se da devojke obicno uvek imaju temu za razgovor,bilo o svojim ili globalnim problemima,ali jedna granica je neophodna...Uzajamno saslusavanje i postovanje je sasvim ok...sve u odredjenoj granici :smile:

pa dobro nemoj mi se hvatati za svaku rec...   :roll:
moram malo da "zacinim" svoj text... hehe   :K

=============

inace, totalno si u pravu... zene su stvarno brbljivije, ali... ali... imas i muskih nezaustavljivih...   8)

Dukica


hulio_salinas

Quote from: Dukica on 04-11-2006, 15:56:51
to nije musko!

:Bog :Bog :Bog

pa slazem se... ali tako se predstavlja...   :K

======

necemo vise o ovome...

ovo je OFF... izvinjavam se...

Dukica


Smrda

Quote from: Coolgemini on 04-11-2006, 12:11:48
Quoterealno, postoji i fenomen da devojke ne slusaju muske... samo se to malo zataskava posto muski ne zameraju zenskom rodu na tome.. nekako se pomirimo sa tim da one imaju vise od nas da pricaju i predjemopreko toga...

Pa mislim da i nije fenomen...verbalna komunikacija bi trebala da bude obostrana i u ravnotezi..Slazem se da devojke obicno uvek imaju temu za razgovor,bilo o svojim ili globalnim problemima,ali jedna granica je neophodna...Uzajamno saslusavanje i postovanje je sasvim ok...sve u odredjenoj granici :smile:
apsolutno se slazem...mislim da nije toliko problem u polovima,nego u osobama i smeru....ako nema povratne reakcije...dzabe sve....
sad da budem malo ozbiljnija....jesam zensko...ali generalno,nemam problema sa slusanjem od strane suprotnog pola,mozda zato sto bas nesto nisam pricljiva,a i nemam obicaj da pricam u prazno,ako vidim da me neko ne slusa.,cemu onda trud.....i povucem se...
mada cesto mi se desi da me saslusaju,ali pogresno shvate,hvatajuci se samo za jednu rec i stavljajuci je u drugi kontekst...ne volim kad me saslusaju,ali me ne cuju..bez obzra na pol....

AquArius

Previ¹e razgovora je problem

Èesta je prièa o tome da je dobra komunikacija neophodna za opstanak veze. Problem je ¹to æe mnoge ¾ene to shvatiti kao da je neophodno da s partnerom raspravljaju o ama ba¹ svakoj sitnici u sitna crevca, ¹to ne da ne poma¾e odr¾anju veze veæ s vremenom mo¾e i da je upropasti.

Naravno, jeste neophodno da partneri porazgovaraju o problemima koje imaju. Kada partneri ne komuniciraju dovoljno, s vremenom se meðusobno udaljuju, postaju stranci jedno drugom. Ipak, komunikacija ne mora biti samo verbalna, a previ¹e teksta mo¾e biti i preveliki napor za vezu.

Kada je ¾ena neraspolo¾ena i mu¹karac je pita ¹ta joj je, ona æe èesto reæi: "Ni¹ta", i oèekivati da je on dalje ispituje, da insistira da mu ka¾e u èemu je problem - dok æe mu¹karac pretpostaviti da ona ¾eli da bude ostavljena da na miru razmisli o problemu, da ne ¾eli da problem produbljuje time ¹to æe prièati o njemu, pa æe po¹tovati pretpostavljenu ¾elju i neæe je dalje ispitivati. Sa svoje strane, kad ¾ena pita mu¹karca ¹ta mu je, a on odgovori: "Ni¹ta", ona æe èesto nastavljati da ga ispituje, uverena da on sigurno to ¾eli, da samo okleva jer ne ¾eli da je optereti svojim problemom. Tako æe iznervirati mu¹karca, koji samo ¾eli da bude ostavljen na miru.

Kljuè je u oslu¹kivanju potreba onog drugog i u po¹tovanju tih potreba, èak i ako nisu iste kao potrebe koje mi imamo. Kada partneri poènu da razgovaraju o svakoj sitnici i ne umeju da stanu, to èesto dovede do besmisleno dugih rasprava o ne naroèito bitnim stvarima, pa i do sukoba zbog, u su¹tini, sitnica. Potpuno besmislenih sukoba - sve ¹to je bilo potrebno jeste bataliti raspravu.

Kako odrediti koja mera razgovora je neophodna? Treba raspravljati o krupnim problemima - a ono manje bitno, ¹to æe se ionako razre¹iti na ovaj ili onaj naèin u roku od dva-tri dana (ili èak i pre toga), zaista nije razlog za "pretres u naèelu i u pojedinostima". Umesto toga, od veæe pomoæi æe biti zagrljaj i razmena ne¾nosti.

Preuzeto sa Krstarica  (http://www.krstarica.com/lat/magazin/seks/index.php?clanak=previsepriceDa%20li%20je%20bitna%20velicina...?)

Maslacak

Zanimljiv tekst...
Eto, ja bas neko vreme imam "problem", sto decko stalno zeli da razgovara i razgovara, o nekim stvarima koje mi tesko padaju, i koje ja radije ne bih pretresala iznova i iznova...

Smrda

Kada je ¾ena neraspolo¾ena i mu¹karac je pita ¹ta joj je, ona æe èesto reæi: "Ni¹ta", i oèekivati da je on dalje ispituje, da insistira da mu ka¾e u èemu je problem - dok æe mu¹karac pretpostaviti da ona ¾eli da bude ostavljena da na miru razmisli o problemu, da ne ¾eli da problem produbljuje time ¹to æe prièati o njemu, pa æe po¹tovati pretpostavljenu ¾elju i neæe je dalje ispitivati. Sa svoje strane, kad ¾ena pita mu¹karca ¹ta mu je, a on odgovori: "Ni¹ta", ona æe èesto nastavljati da ga ispituje, uverena da on sigurno to ¾eli, da samo okleva jer ne ¾eli da je optereti svojim problemom. Tako æe iznervirati mu¹karca, koji samo ¾eli da bude ostavljen na miru.
kako je ovo tacno....samo ja kad kazem nista zaista mislim tako....
maslacak...pretresi to jos ! i stavi tacku na to... :cvet

SPRING

Ja sam zakljucila da ne treba da slusam... Kaze mi jutros decko da dodjem to njega i sta da nam kupim za dorucak, i ja se pojavim kao Crvenkapica sa svim stvarcicama koje je narucio, mislim u sebi kako ce sad da se obraduje, a on mi kaze:"Ne mogu da verujem da ti nemas nikakve ideje, da nesto sama smislis, nego si donela tacno ono sto sam ti rekao..." I sta sad ja da mislim?  :`?

Wolf

@ SPRING
Pa ti misli da nije bio gladan kad si stigla :K Salim se, naravno!
Imas puno pravo da mu svasta kazes...