Slu¹a¹ li ti mene uop¹te?

Started by hulio_salinas, 28-10-2006, 18:22:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

hulio_salinas

izvor: krstarica.com


Slu¹a¹ li ti mene uop¹te?


Da li imate oseæaj da vas mu¹karac kome se obraæate ponekad ne razume, ne shvata ili èak i ne slu¹a? Gotovo je neverovatno da veliki broj pripadnika jaèeg pola jako dobro zna da ka¾e na mnogim svetskim jezicima njima omiljene reèi, meðu kojima su pivo, fudbal, seks ili neke psovke, ali zato kada treba da razume ono ¹to mu upravo govorite na njegovom maternjem jeziku, to su za njega reèi potpuno nepoznatog znaèenja. Prevod se jednostavno gubi na putu do u¹iju. Zato ne èudi ¹to oseæate da va¹ razgovor ne vodi nikuda. Ponekad niste ni sigurne da li vas uop¹te slu¹a.

Ako reèenicu poènete sa: "Kasnije moramo da razgovaramo o neèemu", budite sigurne da æe u startu da zauzme ratoborni stav. Zato kada doðe vreme za taj razgovor, jednostavno ga zapoènite bez najave. Nemojte biti iznenaðene ukoliko vas posle pet minuta pita ¹ta ste to va¾no htele da mu saop¹tite. Odaberite vreme za razgovor. Ipak, dobro gledajte kada æe to biti. Nema nikakvog smisla da zapoèinjete bilo kakav razgovor ukoliko su mu tu drugovi i gledaju utakmicu. Imaæete utisak da prièate zidu ili robotu koji mehanièki klima glavom, a pri tome ne misli ni na ¹ta drugo nego za¹to sudija nije odsvirao zaslu¾eni jedanaesterac.

Stoga pa¾ljivo birajte trenutak za strate¹ke mu¹ko-¾enske pregovore. Sigurno je da postoje problemi koji se mogu re¹iti za pet minuta, ali, na¾alost, mnogo je vi¹e onih za èije re¹avanje je potrebno mnogo vi¹e vremena.

Naglasite svoje reèi. Umesto: "Oseæam...", poènite sa: "Zbog tebe oseæam...", jer je tako veæa verovatnoæa da æe vas saslu¹ati, po¹to æe mu biti jasno da ne ¾elite da ga kritikujete, veæ ne¹to sasvim drugo.

Da li ste sigurni da vas je saslu¹ao? To æete saznati tek ako ga navedete da odgovori na postavljeno pitanje.

Dukica

mislim da se ni jednom  nije suprotno desilo!!! nikad me ne slusa,a ja k'o za baxuz,pricam mnogo i to najcesce o nekim osecanjima. to mi je poprilicno simpaticno...ne volim muskarce koji mnogo pricaju..volim da prica malo,al kad kaze,da padnem u nesves'.. :K :K :K.. kako bi inace ja toliko pricala?! :cvet

Darker


AquArius

Zenama je uglavnom dovoljno da kazu, da ispricaju. Da se pozale.
A da ih neko drugi saslusa. (Ne obavezno i razume).
Muski pokusavaju da rese... pa cesto daju predloge "resenja" problema, iako nema potrebe.
Drugaciji smo.


Smrda

meni se desava da me saslusaju,i onda me razumeju....ili me podrze i ja taman pomislim da me shvataju....i onda nista od toga...
tj.....saslusaju me,aminuju,ali ne cuju me....grrrrrr!!!

Darker

Jeste, jeste, potpuno si u pravu... Neæu vi¹e da gledam fudbal dok prièam sa tobom... Razumem skroz... Ma da... Aha...

Slu¹alica ispada iz ruke................
Gol! Gooooooooool!! :~ :~ :~ :~

Vampire 666

Quote from: Darker on 01-11-2006, 22:30:41
Jeste, jeste, potpuno si u pravu... Neæu vi¹e da gledam fudbal dok prièam sa tobom... Razumem skroz... Ma da... Aha...

Slu¹alica ispada iz ruke................
Gol! Gooooooooool!! :~ :~ :~ :~


...deja vu...

crazy ball

slusaju onoliko koliko hoce i ono sto moze da im zadrma tlo pod nogama...

nasty girl

ja mislim da ne slusaju uopste sta mi pricamo...i to ponekad strasno nervira...tada iamam osecaj da mu je sve bitnije sem mene... :box

crazy ball

ne slusaju ponekad...a ako te nikada ne slusa sta mu pricas zapitaj se koliko te postuje kao osobu ako ne ume da te ispostuje kao sagovornika,ako nista drugo

lijepa bosanka

Ne trude se ni danas saslusaju...niti da nas razumiju....a mi za njih uvijek imamo vremena...

nasty girl

Quote from: crazy ball on 01-11-2006, 22:48:09
ne slusaju ponekad...a ako te nikada ne slusa sta mu pricas zapitaj se koliko te postuje kao osobu ako ne ume da te ispostuje kao sagovornika,ako nista drugo

to se ja cesto pitam....

Quote from: lijepa bosanka on 01-11-2006, 22:49:47
Ne trude se ni danas saslusaju...niti da nas razumiju....a mi za njih uvijek imamo vremena...

a ovo je cinjenica...

Darker

Ej bre!! :F :F :F :F
Misli¹ da je lako slu¹ati po ceo dan vas ¾ene?? Samo ne¹to meljete o svojim problemima... I to je ok, preterujete, ali i zaslu¾ili smo. Ali ako poku¹amo da vam re¹imo koji problem od tih silnih, ispadamao debili koji hoæe da vas kontroli¹u i da vam se me¹aju u ¾ivot... Hoeæete lutku koja vas slu¹a i sla¾e se sa vama, ali ne daj bo¾e ne¹to da se dela :box :box :box
Pa zabole me onda da vas slu¹am... Mislim, vi prièajte, a ja æu da se iskljuèim i da klimam glavom i svi zadovoljni... O0 O0 O0

crazy ball

auuuuuu...koliko ogorcenosti...
niko nije sposoban da uvek slusa sve sto mu se govori,ali...nemojte nekoliko situacija da generalizujete na sve razgovore!!!

Darker

®ene prièaju, mu¹karci delaju. jeset generalizovano, ali je as simple as that :hm :hm