Last.fm (pratite muziku koju slu¹ate i dru¾ite se)

Started by AquArius, 27-10-2006, 10:50:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AquArius

http://www.last.fm

Prati sve sto slusate, kreira vase playlist-e, dnevne, nedeljne...
A mozete komunicirati i sa ostalim clanovima last.fm-a
:a
:>


Last.fm is a service that records what you listen to, and then presents you with an array of interesting things based upon your tastes — artists you might like, users with similar taste, personalised radio streams, charts, and much more.

It's elementary! Once you've signed up and downloaded Last.fm, just listen to music through your computer's music player – as you do every day. The name of each song you play will be automatically sent to our servers and saved in your musical profile. We call this “scrobbling,” and it's the basis of everything we do at Last.fm, from personalised recommendations to radio, music charts to musical neighbours, and much more.

tekst preuzet sa www.last.fm

mullala

#1
E pa ovako...

Postoji sajt http://www.last.fm na kojem mozete videti sta neko slusa trenutno, sta je slusao pre nedelju dana, koje su mu omiljene grupe, pesme... Tamo mozete naci "bracu po muzici" (takozvani neighbours), mozete "stvarati" prijatelje i tako dalje...
Da ja ne duzim mnogo o tome, ko zeli, neka klikne na link i neka se registruje. Registracija je besplatna.
Da biste imali jednu stranicu kao sto je na primer ova moja  http://www.last.fm/user/Mullala/ , tj. da bi vas player prijavljivao sajtu sta slusate, morate instalirati neki od pluginova (u zavisnosti koji player koristite), koje mozete skinuti ovde: http://www.last.fm/tools/downloads/ (to su ovi audioscrobbler plugins ispod). Ako ste na dial-upu, pesmice ce biti poslate kad se povezete...

E sad ja mogu da pricam jos 500 godina o tome sta sve mozete sa tim, ali onda niko nece citati post jer ce biti predugacak :>  , nego ajmo ovako...

Napravljena je grupa na last.fm-u, http://www.last.fm/group/Farmaceuti.com/  kojoj se mozete prikljuciti nakon uclanjivanja na sajt :)
Da se vidi sta farmaceuti slusaju... Tj, clanovi farmacija foruma :)
Uslov za uclanjenje je da se prijavite sa istim nickom odavde...


Tu sam da troubleshootiram, ako nesto treba.
Nadam se da ima zainteresovanih :)

P.S. ovo iz mog potpisa je isto sa last.fm-a

Edit: Zaboravila sam da napomenem da posle registracije na sajtu i prijavljivanja grupi i posle instalacije plugina, morate upisati par stvari u konfiguraciju plugina (samo svoj user i pass pod kojim ste se tamo regnuli) i verovatno restartovati player :a

Edit2: Ja bih ovaj post rado stavila u temu trenutno slusam, jer se te teme najvise tièe, ali je tamo verovatno off... Ako modovi imaju neki predlog gde s ovim, slobodno neka presele... Mucho grazias :>

Edit3: Grupa koja je napravljena brise se ukoliko se u neko dogledno vreme prijavi manje od 15 ljudi... Tako da... Prijavite se, cekamo :)
Za sada nas ima troje. :K
I jos jedna lepa stvarcica: ako instalirate last.fm player, on ce prema muzici koju vi slusate nuditi stanice koje mozete preko njega slusati... Eto, da cujete malo i neceg novog a po vasem ukusu :)

Bred

Bravo mulalla i hvala na formiranju grupe. Preporucujem svima, tj bar onim  ljudima koji su na brzom, adsl ili kablovskom netu, da se registruju i da u buducnosti oformimo nasu mini raido stanicu :wink:

mullala

Jos jedna interesantna stvar na last.fm su Politics.
Vi mozete glasati izjasnjavajuci se da vam je super pod "trenutnom vlascu" ili glasati za "revoluciju" koja znaci zbacivanje sa vlasti trenutnog leadera (sto je u ovom trenutku moja malenkost) postavljajuci na vlast nekog drugog.
Trebalo bi da radi i kandidatura :>

Pa, ajde prikljucite se pa da se igramo :a

EDIT: blah... isgleda da su to ukinuli  :ohwell:   
Da privremeno je ukinuto, mozda ce vratiti :>

Vampire 666

ima nas devetoro za sada...koliki je rok za formiranje grupe?

nasty girl


mullala

Ne znam, pretpostavljam da je oko mesec dana. Vec je pocela da nam se prikazuje statistika (sto verovatno znaci da su malo snizili kriterijume :) ) tako da sada, svi koji su se prijavili a nisu jos podesili pluginove - vreme je da to urade :>

AquArius


Maslacak

mislim stvarno... a da lepimo flajere po faxu? :>

Vampire 666

mzi me da cackam..kako da podesim brzinu (kvalitet) striminga da bih mogao opusteno da slusam radio i da radim nesto drugo na netu isovremeno?

Ariel

d¾abe, suvi¹e mi je spor net, ne mogu da slu¹am radio grrrrrrr.... al zato mogu da se dru¾im  :>

mullala

Quote from: Vampire 666
mzi me da cackam..kako da podesim brzinu (kvalitet) striminga da bih mogao opusteno da slusam radio i da radim nesto drugo na netu isovremeno?
Uf, ne znam... ja sam retko slusala taj njihov radio - jednom ili dva puta, pa me je smorilo :> ipak vise volim svoju muziku :lol:
A i nemam instaliran last.fm player nego samo onaj audioscrobbler koji ni nema radio :a
Mada, ne bi bilo lose da odvojim malo vremena veceras pa da isprobam i ispisem kako i sta, kad sam se vec prihvatila tog posla :lol2:

Quote from: Ariel
d¾abe, suvi¹e mi je spor net, ne mogu da slu¹am radio grrrrrrr.... al zato mogu da se dru¾im  :>
Ariel, proveri da li si podesila plugin, pa da se druzis, a da znamo i sta slusas :> Mislim da ti player ne prijavljuje pesme tamo...
Preferences playera (winamp?) pa plugins pa tamo negde imas prostor da upises nick i password sa last.fm-a. Pa onda ugasis i upalis i sve bi trebalo da sljaka :)

Bas super sto se nakupilo malo vise ljudi (mada priznajem da sam bila poprilican spammer). Ko ce da nagovori gazda-Breda da se prikljuci?  :~

nasty girl

Quote from: mullala on 13-11-2006, 18:54:04
Ne znam, pretpostavljam da je oko mesec dana. Vec je pocela da nam se prikazuje statistika (sto verovatno znaci da su malo snizili kriterijume :) ) tako da sada, svi koji su se prijavili a nisu jos podesili pluginove - vreme je da to urade :>

zna skada si mi tinasla onaj plug in....pa meni ne radi....moracu malo da cackam...

AquArius


Coolgemini

Super nam je grupica :V
Josh samo da se svi aktiviramo...bicemo najbolji :~