Da li znate??

Started by lijepa bosanka, 31-10-2006, 19:41:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lijepa bosanka

Prema podacim SOS udru¾enja u svetu je:

-svaka 3 minuta jedna ¾ena fizièki zlostavljana;
-svakih 5 minuta jedna ¾ena silovana;
-svakih 10 minuta jedna devojèica seksualno zlostavljana;
-jedna od dve ¾ene pretrpela bar jedan incident nasilja do svoje 16. godine;
-preko 80% nasilja nad ¾enama vr¹e njihovi partneri(sada¹nji ili biv¹i suprug ili vanbraèni partner);
-45% zlostavljanih ¾ena smrtno nastrada od svojih partnera;
-kod 75% ¾ena nasilje traje godinama,a kod 52% ¾ena nasilje se de¹ava svakodnevno.

Pa nema smisla,stvarno??!! .grins. :ohwell:

Maslacak

bogte, ja ispadam bas retkost... :>

dyki

ccccc..... zapitam se sta sam ja radio ceo zivot, ispade da muskarci samo to rade :):):)

Al-Jasmina

Toplo preporucujem borilachke vestine nejakim zenskim osobama
i onima koje su sklone upadanju u divlje situacije :>

Maslacak

Ja sam verovatno nejaka, al nekako stalno mislim da sam mnogo jaka... jel se to racuna?? :K :K :K

Moja 8 godina mladja sestra trenira taekwondo, jos malo pa crni pojas... mene ce ona da brani! :T

stef

 Suzavac je keva!Ili noz pod grlo..ili...ma dodite na kurs samodbrane sve cu vam objasniti (naravno nije legalan i nikad me niste upoznale). :1

hulio_salinas

udaljavate se od teme...

AquArius

Ima jedna pesma.
Zove se Cell block tango.

Postovacu vam tekst, pa ce vam sve biti jasno.
(He had it coming varijanta).

Ima navika, ima odvika (kaze moj drug stef),
a za nasilnike...  :ninja:  :H  .grins.  :1

Maslacak

#8

Sta je tacno tema... osim da kazem da mi je sve to odvratno...
Skoro su na tvu bile reportaze o tim nasim prihvatilistima za zene koje muzevi zlostavljaju.
zamislite situaciju...konacno se odvazite da napustite tog siledziju...
a kako nemate gde drugo da odete, zakucate s detetom njima na vrata
a tamo vas doceka:
"zaista, zaista nam je zao...ali nema mesta"
...a mozda i bez onog zaista zaista...

hm :pst

*Izbrisala sam off,hulio ce dobiti titulu,a o tome odlucuje administrator u dogovoru sa moderatorima* :wink:

dyki

E ako vam se svidja tema odgledajte film "Human Trafficing", prilicno realno i gadno

M^i^M^a

ima sad neka humanitarna akcija na B92 za izgradnju sigurne kuce za sve zene zrtve nasilja

Maslacak

Quote from: dyki on 01-11-2006, 08:21:24
E ako vam se svidja tema odgledajte film "Human Trafficing", prilicno realno i gadno

Gledala :happy:
Mmmm...Donald Sutherland... :Bog

Dobar, pogotovo uzimajuci u obzir da je u pitanju televizijska mini-serija...preporucujem takodje... ali nije za one sa slabim stomakom...
:K

Darker

Dok se znalo ko je gazda u kuæi, nije bilo problema nasilja nad ¾enama, to je bilo normalno :K :K :K

dyki

Quote from: Darker on 01-11-2006, 21:10:06
Dok se znalo ko je gazda u kuæi, nije bilo problema nasilja nad ¾enama, to je bilo normalno :K :K :K

hahahahahah legendo! pazi da ne posaljem link nekome za ovu stranu  :) :) :)

pop

Isao je i film u okviru MTV EXIT kampanje, koji u nekoliko prica reditelja iz raznih krajeva sveta docarava razne grozote Trafficking-a. Akcija na B92 je pokrenuta jer je kapacitet Sigurne kuce 10 manji od potrebnog.
Sto se tice silovatelja i drugih nasilnika nad zenama i decom, treba im u cuzi 'namestiti' nekoliko grubih momaka inverzne seksualne orijentacije, i - resen problem.