''Podgrevanje starih sarmi'', ili je prijateljstvo ipak moguce?

Started by Danica, 05-11-2006, 03:10:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Danica

Ovde se bas slatko mudruje. :) Hajde izmudrujte nesto i na ovu temu koja sama za sebe sve govori… Imajte u vidu da se radi o sarmicama koje su povremeno bile ukusne, ali je relativno brzo utvrdjena njihova neurotoxicnost (o kardiotoxicnosti, na srecu nema pouzdanih dokaza:)). Dakle druzenje (prijateljstvo) je moguce, ili je ipak sigurnije cak i za to drzati se paprika, a zaobici vinov list, cisto da ne ispadnu opet sarme…   
p.s.odakle sam pokupila ovu sarma - metaforu pojma nemam, al posluzice svrsi, a ko je razumeo - shvatice. :wink:

Smrda

ih.....ako sam razumela,ubi me...ali ajde da odgovorim na izazov..
prvo svaka cast na prvom post...prvo,a musko!!
mislim da sve zavisi koliko volis sarmice...da li dobro podnosis njihovu neurotoxicnost....ukoliko je odgovo mnogo i da....vred ih jesti,malko ces teze variti,ali sta sad....
a ako je odgovor ne....drzi se ti sigurnije varijante...bar je lakse...mislim za GIT....
uostalom...sve treba staviti na papir,ili na vagu...ukoliko su vise ukusne no neukusne.....vredi biti uporan...a ako nisu.....eto sezone ajvara!!!

p.s. drzala sam se metafore koliko sam mogla....nadam se da sim me shvatil,naravno,ukoliko sam prvo ja tebe shvatila....

Danica

Draga smrdo, razumele smo se... :wink: Hoce li biti da samo zena zenu moze razumeti, bar kad je ''kuhinja'' u pitanju :)???

Al-Jasmina

Zar to nije ono "Podgrejana supa ili pire krompir"? :ohwell:

Za sarmu sad I put cujem... :hm

Mislim da sam bila spremna i na taj podgrejani pire...
ako je covek gladan i zeljan da se najede- nista mu nece smetati... :)

Prijateljstvo je nemoguce!  :/

stef

 Ako se obe sarme jos loze, bice kuhanja. Ako se samo jedna sarma jos lozi, pusice se. .grins.

Danica

@ Jas, puno je jela na meniju...Vreme da se sarme zamrznu. Al steta da ne ostanete friends.
@ Stef, ''loziti'', ''pusiti'', pravi sinonimi prijateljstva. :hm Promakla ti je treca mogucnost (2x negativno i on i ona....??)

AquArius

Narode dragi, pratim razvoj ove teme i za sad ... pa imamo slicnih  :wink:

Danica


Smrda

Quote from: Danica on 05-11-2006, 12:03:50
Draga smrdo, razumele smo se... :wink: Hoce li biti da samo zena zenu moze razumeti, bar kad je ''kuhinja'' u pitanju :)???
pa znam samo da zena razume zenu...ali ta kuhinja.,..ne znam....ipak su kuvari najvise muskarci....zato mi i diskutujemo o podgrevanju..... :K
sve je stvar dogovora....a opet sa drge strane ne valja i preterano podgrevati....zagorece ili,jos gore...raspasce se sarma........nekad treba na vreme skloniti lonac...
p.s. dobra ti metafora teka sad vidim...bas sam se zagrejala..... :cvet

stef

 Pa mozda u ovoj temi dovedemo temperaturu do usijanja! :>

3OPAH

hahahahahahahahahaha...................


Znaci, daleko najbolji topik na celom forumu.



LM, koliko se ja razumem u zavicajnu kuhinju...

...zar sarme ne posatnu "prave sarme" tek kada se podgreju.


Alnus Glutinosa

Quote from: 3OPAH on 05-11-2006, 15:27:33
hahahahahahahahahaha...................


Znaci, daleko najbolji topik na celom forumu.



LM, koliko se ja razumem u zavicajnu kuhinju...

...zar sarme ne posatnu "prave sarme" tek kad se podgreju.

e, to... domacice moje, uzeste pogresnu namirnicu za podgrevanje...

treba nam neka nova, dobra za izbegavanje

3OPAH

Quote from: Alnus Glutinosa on 05-11-2006, 15:30:54
Quote from: 3OPAH on 05-11-2006, 15:27:33
hahahahahahahahahaha...................


Znaci, daleko najbolji topik na celom forumu.



LM, koliko se ja razumem u zavicajnu kuhinju...

...zar sarme ne posatnu "prave sarme" tek kad se podgreju.

e, to... domacice moje, uzeste pogresnu namirnicu za podgrevanje...

treba nam neka nova, dobra za izbegavanje

E... stvarno bi mi bilo bolje, da bacim kecelju.

Sve mi izgoreleo i previse dima nastalo.


Samo deseti da docekam...
...pa izlazim ja iz kuhinje i idem opet na fast food da se ´ranim.






lijepa bosanka

Pa da....moglo je jednostavno da se napise "podgrijana ljubav"...jer postoji ono da podgrijana riba,krompir i ljubav ne valja....ali sarma... :`? :! :hm
A sarma ....se moze podgrijavati...zamislite slavu da se sarma ne podgrijava??  :T
Do sad sam umjela dobro da zagrijem sarmu....nema da zagori....nema dima....sve je socno... :> :> :wink:



Darker

A, Danice, zavisi po kom si receptu pravila sarmu :hm
nije svaka sarma za podgrevanje :hm :hm
Ili, ¹to bi Labus rekao, "Sarma bez mesa - i nije neka sarma. Fali meso" :K :K :K :K