''Podgrevanje starih sarmi'', ili je prijateljstvo ipak moguce?

Started by Danica, 05-11-2006, 03:10:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Smrda

Quote from: 3OPAH on 05-11-2006, 16:27:35
Quote from: Alnus Glutinosa on 05-11-2006, 15:30:54
Quote from: 3OPAH on 05-11-2006, 15:27:33
hahahahahahahahahaha...................


Znaci, daleko najbolji topik na celom forumu.



LM, koliko se ja razumem u zavicajnu kuhinju...

...zar sarme ne posatnu "prave sarme" tek kad se podgreju.

e, to... domacice moje, uzeste pogresnu namirnicu za podgrevanje...

treba nam neka nova, dobra za izbegavanje

E... stvarno bi mi bilo bolje, da bacim kecelju.

Sve mi izgoreleo i previse dima nastalo.


Samo deseti da docekam...
...pa izlazim ja iz kuhinje i idem opet na fast food da se ´ranim.








pa nije bas pogresna metafora....valja je podgrejavati...ali ja ne znam nikoga ko je podgrejavao vise od 3-4 puta....mislim i za sarmu je mnogo....
e sad jedino ako se zamrze jedan deo,pa se deo po deo vadi iz friza i podgrejava,ali to je vec u ovoj temi cinculiranje i taktiziranje...ja sam protiv toga...ili grejes ceo lonac,ili ne grejes...... :>

Quote from: Darker on 05-11-2006, 17:01:07
A, Danice, zavisi po kom si receptu pravila sarmu :hm
nije svaka sarma za podgrevanje :hm :hm
Ili, ¹to bi Labus rekao, "Sarma bez mesa - i nije neka sarma. Fali meso" :K :K :K :K

da,da....to isto se mora uzeti i obzir....bez mesa....odmah bacam...a ostale varijacije....pa ne valaj ni kad je posna,makar bila i sa orasima....mislim,u poredjenju sa mrsnom.... :K :K
ali zato,ako se ne stedi na mesu...mmmmmmmljac... :wink:

3OPAH

Ma super je metafora, a super su vam i odgovori. Bas mastoviti.



Narvno, da vredi podgrejavati...

...mislim, greota bi bilo bacati.




E, koliko se sad covek od toga moze najesti i zasititi...

...zavisi od metabolizma, predjela, a bogami i od kuvara.



Alnus Glutinosa


Smrda


Coolgemini

Hehehehehe....ukus sarmi moze biti razlicit...zavisi od nacina kuhanja(sto bi rekla braca 'Rvati) :>...mada ako dodash neki shmekerski zacin,moze ispasti mega sarma a da nisi ni svesna da si to zelela....mislim da sve treba isprobati...sarma je sarma...ostalo su sve nijanse...Na kraju ako nesto i ne zelish da uradish sa njima(po mogucstvu da ti nisu uspele),bacices ih u WC solju i vishe ih neces spremati...Ovakvu alegoriju do sada ne napisaahh :> :> :>

Danica

Drage moje romanticne duse, :cvet pa vi izgleda vecinom navijate za te sarme…Oprastam vam ipak je vreme slava, a i zima se blizi, prvi sneg, skloni smo toplim jelima. Ali naucno je dokazano( brojni zamorci su mozda i neki od vas, javite se?) da se promenom temperature, iliti, podgrevanjem sastav (citaj kvalitet) sarmica nece promeniti, a kamoli poboljsati. Pa necete valjda da zavrsimo sa trovanjem? Mudra je ta Alnus, sto se jednom nije pojelo…Prijateljstvo je lepa stvar, za neke sastojke moze da bude extra karminativ.Te delove sarmi ne bih bacala, jer imaju izvesnu nutritivnu vrednost… :)

3OPAH

Quote from: Danica on 05-11-2006, 22:48:44
Drage moje romanticne duse, :cvet pa vi izgleda vecinom navijate za te sarme…Oprastam vam ipak je vreme slava, a i zima se blizi, prvi sneg, skloni smo toplim jelima. Ali naucno je dokazano( brojni zamorci su mozda i neki od vas, javite se?) da se promenom temperature, iliti, podgrevanjem sastav (citaj kvalitet) sarmica nece promeniti, a kamoli poboljsati. Pa necete valjda da zavrsimo sa trovanjem? Mudra je ta Alnus, sto se jednom nije pojelo…Prijateljstvo je lepa stvar, za neke sastojke moze da bude extra karminativ.Te delove sarmi ne bih bacala, jer imaju izvesnu nutritivnu vrednost… :)


Hahahahahaha.......



Znaci  :Bog    :Bog    :Bog


Danica

Hvala ti Zorance za  :Bog...slozices se samnom da je ljudima Sex ipak zanimljivija tema od Sarmi i prijateljstva :)

Smrda

Pa boga mi i nije...ova tema ipak raspiruje nasa cula na sve moguce nacine......
evo ja sam jedno od zamorcica,pa se javljam....dugo,dugo sam pokusavala da grejanjem konzumiram sarmu na duze staze,citaj prijateljske...ali sam na kraju odustala,jer se,kao sto sam ja vec mislim napisala, sarma usled silnog kljucanja pregrejala i raspala,tako da sam dobila,pa recimo,kupus buckuris....i umesto viljuske bila mi je potrebna kasika,a bas nesto nisam imala zivce da menjam sredstvo hranjenja.....i tako ja odusta...sto ne znaci da tako treba da bude generalno....

Danica

Zamorce hrabro, nista ne brini,a vec rekoh mnogo je jela...pa ako i ne uspe sarma-frienship,druzicemo se sa punjenim paprikama. Bar znas da si probala. Za takve stvari ljudi moraju biti zreli.

Smrda

ja ipakj misli da je sarma bila malo zilava...tj....zelen kupus,meso nikako....
a zrelost...pa ko ne proba ne zna....
od tad ne mesam ...ili meso..ili pirinac...nikako zajedno...

Danica


Darker

MA sve zavisi kako spremi¹ sarmu i ko ¹ta voli... Najbolja sarma je sve¾a sarma, ali ponekad je super i podgrejana... Naravno da ako si lo¹e sastojke izabrao, da se podgrevanjem neæe ni¹ta postiæi :hm
©to me podseti:
Vraæa se sin kuæi.
Ponedeljak: Mamaaaaaa, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - To! SArma, sipaj sarmu, obo¾avam sarmu!
Utorak: Mamaaaaaaaa, ¹ta ima za ruèak? -Sarma. - To! Sarma, sipaj sarmicu, njami...
Sreda: Mamaaaaaaaa, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - To sarma, sipaj samu, volim sarmu...
Èetvrtak: Mamaaaaaa, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - To sarma, ok je sarma...
Petak: Mamaaaaaaaa, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - Jebote, opet sarma... daj sipaj sarmu...
Subota: Mamaaa, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - aaaaaa, dokle bre sarma? Daj sipaj sarmu, jebala te sarma!
Nedelja: Mama, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - Buaghhhhhhhhguoauhaaaaaaahhh
Ponedeljak: Mamaaaaaaa, ¹ta ima za ruèak? - Sarma. - To! sarma! Sipaj sarmu, obo¾avam sarmu!!

Dukica

mmmm,babina sarma.... :T :T :T..nema nista bolje od babine sarme...
a kad se podgreje,nije to to..nesto mi ne ljava...sarma se jede dok je vruca..a ako je vadis iz zamrzivaca i podgrevas,od mnogo velike promene agregatnog stanja moze i da se usmrdi...jos ako je uz vrucu proju..mmmmm.... :T :T :T

3OPAH

Quote from: Danica on 06-11-2006, 00:41:56
Hvala ti Zorance za  :Bog...slozices se samnom da je ljudima Sex ipak zanimljivija tema od Sarmi i prijateljstva :)


E draga Danice...

..trebala si anketu da postavis:
"sta vise volite sex ili sarmice".   :K



PS: (  :Bog  je sasvim opravdan)  :D