Izbori 21. januara 2007.

Started by Bred, 10-11-2006, 14:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Za koga æete glasati

DS
DSS
SRS
LDP
SPS
Za neku drugu opciju
Neæu glasati
G17+   :-)

dissolved girl

Quote from: lijepa bosanka on 21-01-2007, 21:35:44
И да видимо ко пакује кофере??!!  :wink: :cvet

90% omladine bi ih odmah spakovalo da ima gde da ode...iskreno sam se nadala da necu gledati vladu sa kostunicom,ali i to je bolje nego da nam zapoveda toma..ovako cemo bar tapkati u mestu ili ici brzinom puza,umesto da vrtoglavom brzinom padamo niz liticu...
bar me moji cuburci nisu izdali,hvala im.

Vampire 666

     Rezultati uglavnom ocekivani. Kao vishegodishnji chlan Demokratske stranke i kao chovek koji se principijelno zalaze za demokratsko drushtvo zahvaljujem se svima koji su glasali na ovim izborima, a pogotovo onima koji su svoj glas dali DS-u i tako omogucili da DS ima najvise glasova na jednim izborima do sada i najvise poslanika u skupstini do sada.

     Ako objektivno sagledamo politichku situaciju, najverovatnija je koalicija DS/DSS/G17+ sa podrskom manjinskih stranaka mozda, a Bozidar Djelic kao buduci premijer Srbije. To nije idealno resenje iz moje perspektive, ali je svakako bolje od prethodne vlade i ipak mislim da cemo se kretati malo brze od puza....ako se ova moja predvidjanja ostvare...     :>


p.s. Za sve one koji ne znaju: Pobeda na parlamentarnim izborima podrazumeva 50%+1 glas....tako da svaki lider koji je na osnovu rezultata ovih izbora rekao da je njegova stranka pobedila ili svesno laze ili posmatra situaciju iz nekog samo njemu poznatog ugla.

lijepa bosanka

Hocete...i pocupacete se za mjesec dana...jer ne zna se ko je od koga gladniji u tvojoj zamisli?!! Djelic vs Dinkic?? Ajd da vidimo... :hmm
Mislim da je DSS naprvio gresku na proslim izborima sto nije usao u vladu s SRS!!!! Sad bi bar bilo interesantnije...ovako se skorasnji scenario ponavlja!!!

Al-Jasmina

Ima Boga pa je bar propagaDni program prestao!

dissolved girl

Quote from: lijepa bosanka on 21-01-2007, 23:59:25
Mislim da je DSS naprvio gresku na proslim izborima sto nije usao u vladu s SRS!!!! Sad bi bar bilo interesantnije...ovako se skorasnji scenario ponavlja!!!

a sta podrazumevas pod tim 'interesantnije'?

Vampire 666

Pa sad bi imali ponovo sankcije, inflaciju. ulicne proteste, Kosovo bi uveliko bilo nezavisno bez i jednog Srbina tamo...vrlo interesantno...

Ima jedna Kineska poslovica koju ja isprva nisam shvatio, ali kasnije sam pronasao njen smisao: Da bog da ziveo u interesantnim vremenima.

darusaz

Quote from: lijepa bosanka on 21-01-2007, 21:35:44
Свака част Радикалима!!!!!  :pljes: :pljes: :pljes: :Bog
Побиједили су странку из које је Предсједник Србије....побиједили су странку из које је Премијер...
И у Београду побиједили ДС!!!!  :shock
Поред свих проблема који су их задесили,поред,по мени,јако лоше кампање....Свака част!!!!  :Bog
Мени стварно није јасно шта више да ураде??!!!!


И да видимо ко пакује кофере??!!  :wink: :cvet

СРС је по први пут победила у Београду и у Томином Крагујевцу. Нови Сад стандардно, тамо су исто добили. Једино је негативан тренд на КиМ, где су листом гласали за ДСС, али ОК. Сада ми делују смешно оне рекламе о радикалима које су други пласирали под слоганом "то у Београду не пролази". :)

Иако СРС није прешла свој лични рекорд по броју освојених гласова из 1997. године, ово заиста може да се сматра најбољим резултатом, јер су преузете две гласачке базе, ДС-ов Београд и СПО-ов (?) Крагујевац.

Шта још да ураде? Ништа, сем да чекају да -проевропски- блок прода преостала јавна предузећа, преда КиМ Американцима и тако то... Уосталом радикалима рејтинг и расте са сваком грешком странака изворног ДОС-а још од 2001. године. Они су најбоља кампања СРС-у. И хвала им на томе.

pop

Stranke koje su potekle iz DOSa su osvojile 2/3 mandata, sto je isti rezultat kao i na parlamentarnim izborima posle 5. oktobra, jedina razlika je sto su radikali i sps promenili odnos snaga. Stvarno ne vidim sta to radikali slave, a kako je grobar bio besan na konf. za stampu, ne vidim ni da je njemu do slavlja. Ne znam da li ste videli onu ciganiju i seljachenje na 'proslavi' ispred prostorija srs-a, na nesrecu ta slika je obisla svet, ali uz komentar da su opet 'pobedili' iako u stvari nece imati nista od toga  :wall:. Inace, ko se malo bolje seca, oni su bukvalno isto ovako slavili posle svih izbora osim u septembru 2000., a posle prethodnih (2003.) su cak i vola pekli ispred stranke, tako da im zelim da nastave da slave ovakve 'pobede'.

Sto rece Luchic iz CESIDa, po 4. put za redom u poslednje 4 godine na kojekakvim izborima, srs i sps zajedno dobijaju 1 400 000 glasova, a 'demokratski blok' 2 400 000 , sa razlikom sto sad imaju 2 600 000.

Inace, pobednik je onaj koji dodje na vlast, a ne onaj koji sam sebe proglasi, tako da cemo prave pobednike saznati tek za oko mesec dana.

Bred

#218
Hm, da sumiramo rezultate-uglavnom je proslo onako kako je ocekivano, bar za vece stranke. Drago mi je sto ds nije dobio onoliko koliko je mislio da ce dobiti a i sto srs nije dobio vecinu. ipak je bolje da oni budu kontroni faktor. Najvece razocarenje je ulazak LDPa u parlament. :wall: Da parafraziram ono sto je Ceda Smrk sinoc rekao: " pobedili su najbolji najlepsi" [misli na sebe. Po cemu je on najbolji? Katastrofa. Lepota je relativna :wall:]. Pevanje "kostunice, spasi srbiju i ubij se" u direktnom tv prenosu je prostacki i politicki nekorektno cak mnogo vise nego ep o cedi.
Velika izlaznost jeste defakto isla na ruku ds-u jel se omladina mobilizovala i glasala tako kako je glasala.
Videcemo sta ce biti dalje...

Quote from: pop on 22-01-2007, 10:09:06


Sto rece Luchic iz CESIDa, po 4. put za redom u poslednje 4 godine na kojekakvim izborima, srs i sps zajedno dobijaju 1 400 000 glasova, a 'demokratski blok' 2 400 000 , sa razlikom sto sad imaju 2 600 000.



samo si zaboravio da kazes da su to glasovi nacionalnih manjina.

katarina

Ih...sta ce biti? Ima da se ganjaju nedeljma ko ce sa kim, a Kosovo ce da ode pre nego sto vlada bude formirana i zdravo Evropo eto nas opet! E to ce biti samo jedan problemcic koji ce biti "resen" i niko nece biti kriv! E onda ce da uvate valjda M&K, zive ili mrtve...nadam se!

Bred

hm, da, katarina. Imam osecaj da jedva cekam da nam napakuju dokument koji ce obezbediti nezavisnost kosovo dok se jos ne formira nova vlada jer im se ocigledno mnogo zuri.

mikele

Quote from: Bred on 22-01-2007, 10:24:53
Pevanje "kostunice, spasi srbiju i ubij se" u direktnom tv prenosu je prostacki i politicki nekorektno cak mnogo vise nego ep o cedi. 
У потпуности се слажем да је то било тотално непотребно и да је баш простачки.Када сам то угледао синоћ,одмах сам променио канал.А тек када сам видео да и они иза Чедице певају то и скачу као да су на утакмици и Батића заједно са њима  :wall: :wall: :wall:
Quote from: pop on 22-01-2007, 10:09:06
Ne znam da li ste videli onu ciganiju i seljachenje na 'proslavi' ispred prostorija srs-a, na nesrecu ta slika je obisla svet
Тако да сматрам да то што су радили ЛДП-овци на "прослави 10%" није било ништа мања циганија и сељачење од оног што су радили радикали.
Да се разумемо ја тврдим да су и једни и други простачки поступили и да је и једно и друго сељана.Надам се да се и Поп слаже? :hmm :hmm

Al-Jasmina

Quote from: Vampire 666 on 22-01-2007, 07:07:38
Pa sad bi imali ponovo sankcije, inflaciju. ulicne proteste, Kosovo bi uveliko bilo nezavisno bez i jednog Srbina tamo...vrlo interesantno...

Ima jedna Kineska poslovica koju ja isprva nisam shvatio, ali kasnije sam pronasao njen smisao: Da bog da ziveo u interesantnim vremenima.

Ja se od te poslovice jezim duze od decenije  :shock
Kineska je ali je nasa...

Ono sto mi ide na zivce kad je Kosovo u pitanju su 2 stvari:
Albanci na Kososvu traze nezavisnost
(i kasnije pripajanje Albaniji)
a doticna Albanija im je tako blizu...ako je tamo sistem toliko bolji nego u SR Srbiji
sto ne idu u Albaniju...Kosovo nije Izrael,
imaju jelte Albaniju... znam to je uprosceno sagledavanje problema ali...

i to sto nas Evropa/svet drze namerno kao moguce zariste ponovnih sukoba
Dokle vise....?


Dukica

E,Vamp bice dobro ako bude tako kao sto si rekao...

Iskreno,mene su malko zaplasili rezultati.. :ohwell:
Odakle toliko Radikala,jbte? Jos u Beogradu?! :shock
Gde ja zivim?! :hmm

darusaz

Quote from: Al-Jasmina on 22-01-2007, 12:38:20
Quote from: Vampire 666 on 22-01-2007, 07:07:38
Pa sad bi imali ponovo sankcije, inflaciju. ulicne proteste, Kosovo bi uveliko bilo nezavisno bez i jednog Srbina tamo...vrlo interesantno...

Ima jedna Kineska poslovica koju ja isprva nisam shvatio, ali kasnije sam pronasao njen smisao: Da bog da ziveo u interesantnim vremenima.

Ja se od te poslovice jezim duze od decenije  :shock
Kineska je ali je nasa...

Ono sto mi ide na zivce kad je Kosovo u pitanju su 2 stvari:
Albanci na Kososvu traze nezavisnost
(i kasnije pripajanje Albaniji)
a doticna Albanija im je tako blizu...ako je tamo sistem toliko bolji nego u SR Srbiji
sto ne idu u Albaniju...Kosovo nije Izrael,
imaju jelte Albaniju... znam to je uprosceno sagledavanje problema ali...

i to sto nas Evropa/svet drze namerno kao moguce zariste ponovnih sukoba
Dokle vise....?



Ovo oko srbijanskih Siptara na KiM se zaista poklapa i sa mojim vidjenjem. Nije vam OK? Nema problema, niko vam ne brani da odete u maticu i da tamo zivite. Tako su Turci otisli iz SR Makedonije, tako su otisli iz NR Bugarske i da vec ne sirim pricu. Imaju svoju maticu, i neka idu u nju. Tudju zemlju neka ne svojataju.