Izbori 21. januara 2007.

Started by Bred, 10-11-2006, 14:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Za koga æete glasati

DS
DSS
SRS
LDP
SPS
Za neku drugu opciju
Neæu glasati
G17+   :-)

Coolgemini

QuoteRecimo  Ne, stvarno, svako ima neke svoje rezone, ali birati na osnovu slogana i "dobre volje" u koju ni na koji nacin ne mozes biti siguran mislim da je glupo...
Dyki,a kako mislish drugacije da birash kad ti niko od njih ne pruza istinsku garanciju za neshto dobro?? :hm..jedini nacin je da te osvoji dobar slogan i nada da ce to mozda biti ono ''pravo'' za nas...Verovati u silne demagogije se i ne isplati bash tako najbolje,pa je mozda i bolje izabrati najmanje zlo od svih... :C

qwertz

ako nista, bar ce na ovom forumu LDP pobediti!  :hm

dyki

Mozda je tako ali 'ajde, opet pitam: sta nudi LDP (tj. Ceda), kako i kojim sredstvima/ljudima to moze da ostvari? Nije da sam neki zesci protivnik, zaista me interesuje? Nikad nisam bio dovoljno tvrdoglav da ne priznam kada gresim, samo me treba ubediti necim vise od slogana :) P.S. Ako je izgovor "jos nije bio na vlasti" onda iznesite njegove teorije/planove

Alnus Glutinosa

Quote from: Darker on 13-11-2006, 17:03:38
Zoe ka¾e da sam kreten jer æu iz inata da glasm za LDP... Delimièno je u pravu... Drugi razlog je ¹to ¾elim da glasam, jer ako ne glasam, radikali æe imati veæi procenat zbog ujednaèene izlaznosti njihovog glasaèkog tela, zatim mala je ¹ansa da oni (LDP) dobiju neki veæi procenat, pa da pomognem jednoj demokratskoj opciji da preðe enzus, èetvrti i mo¾da najva¾niji razlog je upravo LB navela: neko se RAZMI©LJA izmeðu radikala, DSS-a i DS-a!!!!!! :shock :shock :shock :shock
Jasan znak da je DS oti¹ao mnogo daleko od onoga ¹to je bio sa Ðinðiæem... :hm

Da...daleko su otisli i prevrce mi se utroba kada ga uzimaju u usta- slede njegovu viziju...A Ceda mi je nekako Zoranovo "dete".

pop

Svi su manje ili vise bili na vlasti, pa sad ti, dyki, izanaliziraj ko je bio najbolji ili bolje receno - najmanje losh. Sto se tice ko se kako informise, ja UVEK pogledam vesti i na B92 i na Rts-u i na Pinku i na BBC-u, ZDF-u itd., a Boga mi procitam i novine i prelistam web (kad poznajem nekog direktnog aktera dogadjaja, saznam iz prve ruke). Tek onda, sam zakljucim o necemu sto me interesuje. Ako neko ima bolji argument - neka izvoli.

Muka mi je od ljudi koji sve znaju najbolje, a povrsno pogledaju naslove Kurira ili ostalih stvari koje se prodaju na kiosku, a nisu novine. I ovde na Forumu, voleo bih vise da vidim kad neko nesto kaze - da argumentuje. Ne ono - taj je ustasa, taj je narkoman, ovakav ili onakav.

dyki

Pa eto ti sad... Nisam mislio nista lose protiv LDPa, samo trazim nekoga ko zna da mi objasni... Ma vec sam pitao, al' ocigledno niko ne zna, izgleda da je to ono sto sam i ranije znao :) Nema svrhe prepirati se, samo mozemo da se svadjamo oko stvari koje neko moze da shvati suvise licno a u sustini ne zavise od nas, mislim da nema potrebe da svako vrti svoju pricu u krug...

P.S. Kapiram za ono sto si rekao za novine tipa Kurir, po meni je bolje dati te pare nekom prosjaku na ulici... Zato ja ne kupujem na kiosku nego uzmem 24sata sa stanice :) :) :)
P.S.S. A sto ne upisa neke politicke nauke ili tako nesto kad vec toliko vremena provodis analiziajuci politiku? :)

Darker

zato ¹to mo¾e¹ da bude¹ politièar i bez Politièkih nauka... :hm
Zoe, HOÆU DA GLASAM!! Izaæi i pre¾vrljati listiæ nije glasanje. A hoæu da glasam za LDP jer su radiklane demokrate, pun mi je q... vi¹e razvlaèenja, odugovlaèenja, tra¾enja razloga... DSS? Da li iko, sa malo politièke misli u glavi, mo¾e da ka¾e da su oni demokratska opcija?? A sve sluti da æe i DS da pravi koalicije sa SPS-om, kako je krenulo... Hoæu da ka¾em NE! Ne mo¾e tako, nismo to hteli 5.oktobra! A trenutno to mogu da ka¾em samo sa LDP-om, na¾alost... Kapi¹?
Sa druge strane, tim mojim glasom ja izra¾avam svoj stav, ali su male ¹anse da LDP osvoji neki veæi procenat, ali mu poma¾em da preðe cenzus... A ako preðe cenzus, DS i recimo G17 æe praviti(nadam se) pre sa njima koaliciju nego sa SPS-om ili ne znam, Kariæem... ©to je ipak mnogo bolje :hm

dyki

E, da, Karica isto nisi stavio u anketu :) Nego evo primera: ko je do sada najvise i naj radikalnije (ne mislim na SRS :) ) promenio nesto iz korena u Srbiji i ucinio da licimo na nesto? Dinkic! Eto, on je ekonomista, ne politicar. I svi ga pljuju i klevetaju, a ne verujem da ce iko ko uradi nesto slicno bolje da prodje, takav smo narod... Sto se mene tice svi politicari lazu i kradu, ali bar ima nekih koji nesto i rade

Darker

To je ok, mislio bih se i za njih, ali macane, sam zna¹ situaciju u stranci, ne moram ja da ti prièam... Gde je Labus? Kako, za¹to? Je l' su dali ostavke? I jo¹ 1000 stvari, malo previ¹e afera za tako malu stranku... Doèim, za LDP idu prièe da je Èeda po¹mrkao sav kokain ovog sveta i da se **** u dupe... Ala su afere, Kurir pisao, boga ti!!

Coolgemini

QuoteMozda je tako ali 'ajde, opet pitam: sta nudi LDP (tj. Ceda), kako i kojim sredstvima/ljudima to moze da ostvari? Nije da sam neki zesci protivnik, zaista me interesuje? Nikad nisam bio dovoljno tvrdoglav da ne priznam kada gresim, samo me treba ubediti necim vise od slogana  P.S. Ako je izgovor "jos nije bio na vlasti" onda iznesite njegove teorije/planove

Mozda nista konkretno i ne nudi...kao i ostale stranke...Ali problem je sto to niko nece znati dok sam ne uvidi kako izgleda jedno funkcionisanje sistema kad se neko docepa vlasti..Mislim da LDP iznad svega zasluzuje da se oproba,bar zbog toga sto su mlade demokrate(kao sto rece Darker :)) i sto predstavljaju jednu buducu Djindjicevsku alternativu...Oni ni nemaju nekog velikog iskustva(osim Cede),a na nama je da vidimo pa i da biramo dok mozemo...Uvek se sve moze promeniti :wink:

zoe

Даре, ти ниси нормалан и ја то озбиљно мислим :(
Гласај за кога год хоћеш, то је твоја приватна ствар, само, забога, размисли о последицама гласања за ЛДП... :shock

Alnus Glutinosa

Zoe, daj da cujem posledice, bas me interesuje...  :`?

dyki

#42
Ama bre ljudi, vec smo krenuli negde, koliko-toliko dobrim (za neke ocigledno losim, ne znam zasto) putem. Ako u celu pricu ubacimo nadr... LDP samo ce pometnju da stvori! Mislite da ce nesto bolje ili brze da se desi ako sad ubacujemo stranke koje nemaju iskustva i koje nemaju nikakav konkretan plan? Jos vremena da gubimo na uhodavanje, sinhronizovanje i podmladjivanje politicke scene? To mozda sebi mogu da dopuste neke sredjene zemlje, mislim da nema potrebe za time kod nas jos uvek.

Quote from: Darker on 14-11-2006, 09:51:26
To je ok, mislio bih se i za njih, ali macane, sam zna¹ situaciju u stranci, ne moram ja da ti prièam... Gde je Labus? Kako, za¹to? Je l' su dali ostavke? I jo¹ 1000 stvari, malo previ¹e afera za tako malu stranku... Doèim, za LDP idu prièe da je Èeda po¹mrkao sav kokain ovog sveta i da se **** u dupe... Ala su afere, Kurir pisao, boga ti!!

Dali su ostavke, Labus je otisao, i klanjam mu se na tome, naj vise ga postujem od svih upravo zbog toga, situacija za koju ja znam je popravljena angazovanjem novih ljudi i smanjivanjem starih mada me nesto zab... za to, a ta gomila afera ne zavisi od velicine stranke nego od velicine protivnika i kolicini ljudi kojima je G17 trn u oku (pa da bilo ko drzi finansije i pokusa da uvede red imao bi isto afera, dovoljan je samo Karic)

@Zoe, nemoj da se trudis, D je jaaaako tvrdoglav, nece ti nikad priznati da je pogresio pa i ako mu doneses overen dokument (samo da te vidim da kazes da nije tako Dare!), na taj nacin mozes samo inat da izazoves (znam, veruj mi :) ) a glupo je da se svadjamo i koristimo teske reci zbog politike, zaista, da se bavimo time i da ima nekog uticaja na svet van foruma pa 'ajde. Popa da ubedjujemo... To bi bilo kao da meni neko prica da je VW dobar auto: ima poneku svetlu tacku ali nikada se ne bih slozio u potpunosti sa time i nikada ne bih to priznao (izvinjavam se vlasnicima istog, nista licno :) ) za automobile sam ja ekvivalent po tvrdoglavosti

@Alnus G. cini mi se da moze jedan deo mog odgovora da ti bude dovoljan razlog ne ubacivanja novih stranaka koje su zeljne ne konstruktivnog dokazivanja i izazivanja opste pometnje bez cilja

P.S. Recite mi, posto uzimate tog pokojnog coveka toliko puta za primer, sta bi on sad uradio da je ziv? Mislite da bi vodio i okupio sve demokratske stranke ili...? (ozbiljno pitam, nije sarkazam :) )

Anyway, lako je vama, vi mozete da se na faxu ispricate k'o ljudi, ovako je glupo, bolje da se lepo svi nadjemo, pobijemo, pa ko prezivi - pobedio je  :)

Alnus Glutinosa

@dyki
ja prva, ne volim da pricam o politici...podigne mi se pritisak, bez valjanog i opravdanog razloga, imam gomilu licnih bitki koje treba izvojevati, a ne ovo... ne znam sta mi bi da dodjem ovde, kad ovakve teme zaobilazim u sirokom luku, no sad sta je tu je...
Nego, sto si ti toliko protiv podmladjivanja? Znaci, treba da pustimo, ove stare dobro uhodane,iskusne, velike znalce, u ukopavanju , da nastave da rade ono u cemu su dobri...  :hm  :`?
a za Zorana, ces morati da pitas ove iz DSovog vrha, oni "slede njegovu viziju", ja sam mali covek da bih znala sta bi on sada radio...  :(

dyki

Quote from: Alnus Glutinosa on 14-11-2006, 14:55:18
@dyki
ja prva, ne volim da pricam o politici...podigne mi se pritisak, bez valjanog i opravdanog razloga, imam gomilu licnih bitki koje treba izvojevati, a ne ovo... ne znam sta mi bi da dodjem ovde, kad ovakve teme zaobilazim u sirokom luku, no sad sta je tu je...
Nego, sto si ti toliko protiv podmladjivanja? Znaci, treba da pustimo, ove stare dobro uhodane,iskusne, velike znalce, u ukopavanju , da nastave da rade ono u cemu su dobri...  :hm  :`?
a za Zorana, ces morati da pitas ove iz DSovog vrha, oni "slede njegovu viziju", ja sam mali covek da bih znala sta bi on sada radio...  :(

Mozda si pogresno razumela, moja greska, nisam mislio da ovi rade neki extra dobar posao, zaista su spori, samo mislim da nije dobro ne produktivno podmladjivanje. Ja bih se pre skoncentrisao na neke ne vladine organizacije i/ili pokrete koji bi mogli da ubrzaju sve sto su ovi poceli (ne, en mislim na gluposti kao sto je otpor ili neki hipi pokret :) ). Nisu los pravac i smer izabrali ali prilicno krivudaju sto znaci da ih treba naterati da idu pravom linijom (jer je to naj krace rastojanje izmedju dve tacke :) a i to je mozda i jedino sto mi kao mladi ljudi mozemo da uradimo a da izbegnemo obavezno "kvarenje licnosti" koje sa sobom nosi politika)

:cvet za A.G., nista lose nisam mislio, ni ja nisam hteo da se uvlacim u ove price :)