Izbori 21. januara 2007.

Started by Bred, 10-11-2006, 14:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Za koga æete glasati

DS
DSS
SRS
LDP
SPS
Za neku drugu opciju
Neæu glasati
G17+   :-)

Vampire 666

DS i SPS nece da naprave nikakvu koaliciju...

Coolgemini

Ljudi,ovo je samo klasicno argumentovanje i nije nikakva svadja...jednostavno pokusavamo da nadvladamo argumente,sto naravno nije loshe...sve dok se argumentovanje ne pretvori u vredjanje individue je ok :wink:
@Zoe>i mene interesuje kakve bi to posledice mogle da budu...jer zaista ne znam sta nas moze josh gore zadesiti od situacija koje su bile i u kojima smo trenutno...Ako pogledamo sve stranacke opcije,optimizam jedino pruza LDP...Ne kazem da i ostale demokratske opcije to ne rade,ali njihov optimizam traje vec dosta dugo i krece se brzinom mrava :roll:

QuoteJa bih se pre skoncentrisao na neke ne vladine organizacije i/ili pokrete koji bi mogli da ubrzaju sve sto su ovi poceli (ne, en mislim na gluposti kao sto je otpor ili neki hipi pokret  ). Nisu los pravac i smer izabrali ali prilicno krivudaju sto znaci da ih treba naterati da idu pravom linijom (jer je to naj krace rastojanje izmedju dve tacke  a i to je mozda i jedino sto mi kao mladi ljudi mozemo da uradimo a da izbegnemo obavezno "kvarenje licnosti" koje sa sobom nosi politika)
Ja nisam upoznat da kod nas uopste egzistiraju neke politicke nevladine organizacije...Otpor je vec duze ugasen...Ideja nije losha,ali svako bavljenje politikom donekle premasuje licni domen i stupa se u fazu kada ces na sve nacine pokusavati da naturish svoje aspekte na druge...Naravno da se slazem da treba imati granice u tome,ali je to takvo funkcionisanje generalno..
QuoteAko u celu pricu ubacimo nadr... LDP samo ce pometnju da stvori! Mislite da ce nesto bolje ili brze da se desi ako sad ubacujemo stranke koje nemaju iskustva i koje nemaju nikakav konkretan plan? Jos vremena da gubimo na uhodavanje, sinhronizovanje i podmladjivanje politicke scene? To mozda sebi mogu da dopuste neke sredjene zemlje, mislim da nema potrebe za time kod nas jos uvek.
Pa dugogodisnji pokusaj sinhronizacije i isplivljavanja nije nama toliko nepoznat. :roll:..I neke druge tzv ''iskusne'' stranke su pokazale kako izgleda ta sinhronizacija,tako da ne mislim bash da je pogreshno prepustiti nekom novom da nesto sredi...I Djindjic je za vreme SM-a bio prilicno neiskusan i ostao poznat po cuvenim  koalicijama,pa se poprilicno dobro pokazao za to kratko vreme dok je imao svoju f-ju...Mislim da je vazno imati glavnog coveka koji je spreman da vodi i inicira,a ostali sami po sebi postaju takvi..

dyki

@cool-g: da ne citiram sad ceo tvoj odgovor, mislim da je prvi koji ima bar nesto sto moze da coveka natera da se zamislii  :)
Inace, bas to sam pricao o sinhronizaciji, ona je vec koliko-toliko obavljena, jaaaako smo dugo cekali na to! LDP je macka u dzaku, moze da bude dobro (ali ne revolucionarno ubrzanje jer Ceda nije dovoljno jak da bi se stavio u poziciju vodje u ovom trenutku) a moze da bude i mnogo pogubnije jer moze da izazove zaracivanje raznih strana koje su tek pocele da rade zajedno. Jednostavno mislim da ne vredi rizikovati, jes' da je sporo, ali se bar ide napred

zoe

Па ако гласате за ЛДП последица никаквих неће ни бити, просто. Разумем ја Чеду, он је цар јер има циљ и разлог због којих ради то што ради, али оне који га следе не могу никако да разумем :lol:
Не могу да верујем где ви живите, али...свако има право на своје мишљење ма како погрешно оно било... :> :lol: (не реагујте на ово, само провоцирам :lol:)
Мени је сва ова ваша расправа много смешна, а на тему сам се и укључила јер ме помоњао тврдоглави Даре... Е сад, моја је тактика да Даркеру кажем, гласај за ЛДП, јер ће онда сигурно урадити супротно...

Крајње непродуктивна тема....

Darker

Zoe, mnogo ti hvala, ajde please neki argument... Please!! Kako neko razmi¹lja suprotno od tebe, ti se povuèe¹ jer je on debil?

pop

Dok sam ja vredno grejao stolicu uceci za ispit, vi se bas ispolitizovaste.  :K
Nisam upisao politicke nauke jer nemam nameru da se profesionalno bavim politikom, a i da imam takve aspiracije, ne bih upisao taj fax. Onaj deo gde sam naveo odakle se informisem je bio namenjen LB, koja voli tako da etiketira neistomisljenike kao da nam je b92 jedini izvor.
Ako niste znali neglasanje ili precrtavanje listica ima potpuno isti efekat = najveci deo glasa odlazi listi sa najvise biracha (na zalost, to ce verovatno biti SRS), tako da dobro razmislite za koga glasate i kad ne glasate.
Kao sto rekoh, voleo bih ovde da vidim malo vise obrazlozenja od onog 'taj je ovakav/onakav' ili 'ne razumem one koji su za njega'. Dyki, u pravu si, mnogo bi bilo bolje prodiskutovati o izborima uz neko pivce, jer ovako se ne moze objasniti kako valja.

Vampire 666

@dyki : kad fudbalski tim opasno upska neku sezonu ne menja se nono3c trave na stadionu vec trener, uprava i pola tima (bar u zapadnom svetu...pa bi moglo malo i kod nas)....

@zoe : mogla bi malo argumentovati svoje izjave...egocentrizam nikuda ne vodi...



dyki

Quote from: Vampire 666 on 15-11-2006, 07:10:38
@dyki : kad fudbalski tim opasno upska neku sezonu ne menja se nono3c trave na stadionu vec trener, uprava i pola tima (bar u zapadnom svetu...pa bi moglo malo i kod nas)....

@zoe : mogla bi malo argumentovati svoje izjave...egocentrizam nikuda ne vodi...


Nije da nisi u pravu, jedino sto ne znam da li imamo dobar rezervni tim ili bi trebali jos da poradimo na sadasnjem :)

Quote from: pop on 15-11-2006, 00:53:44
Dok sam ja vredno grejao stolicu uceci za ispit, vi se bas ispolitizovaste.  :K
Nisam upisao politicke nauke jer nemam nameru da se profesionalno bavim politikom, a i da imam takve aspiracije, ne bih upisao taj fax. Onaj deo gde sam naveo odakle se informisem je bio namenjen LB, koja voli tako da etiketira neistomisljenike kao da nam je b92 jedini izvor.
Ako niste znali neglasanje ili precrtavanje listica ima potpuno isti efekat = najveci deo glasa odlazi listi sa najvise biracha (na zalost, to ce verovatno biti SRS), tako da dobro razmislite za koga glasate i kad ne glasate.
Kao sto rekoh, voleo bih ovde da vidim malo vise obrazlozenja od onog 'taj je ovakav/onakav' ili 'ne razumem one koji su za njega'. Dyki, u pravu si, mnogo bi bilo bolje prodiskutovati o izborima uz neko pivce, jer ovako se ne moze objasniti kako valja.

Apsolutno se slazem za precrtavanje/cooliranje glasackih listica, nema svrhe, kao da nisi ni izasao na izbore. Bolje zaokruziti bilo sta nego baciti glas radikalima

pop

Primetio sam da se samo prica o Chedi i LDP-u, ali na istoj listi ce biti i ljudi kao sto su Milan St. Protic, Batic, Chanak, Vesna Peshic... Mislim da to i nije bas machka u dzaku. Ja cu svakako i to uzeti u obzir kad budem resavao kome ide moj dragoceni glas. Sto se tice ostavki G17, bilo bi smesno da nije tuzno. Shatro ne znaju da je napisu kako treba. Ali i tome bi moglo da se diskutuje do sutra, kao i o svakom ministru ponaosob.

vladimir

Quote from: pop on 15-11-2006, 23:37:24
Sto se tice ostavki G17, bilo bi smesno da nije tuzno. Shatro ne znaju da je napisu kako treba.

Imaju obrazac na www.infostud.com   :K :K :K

Bred

Bitke DS - SRS i G17 - LDP
20. novembar 2006. | 10:54 -> 11:02 | Izvor: B92
Beograd -- Analitièari ka¾u da æe glavnu borbu na izborima voditi DS i radikali na jednoj i G17 plus i LDP na drugoj strani.

Èeka se nov skup¹tinski sastav
Èeka se nov skup¹tinski sastav

Analitièari ocenjuju da æe se u parlamentu posle izbora sigurno naæi Srpska radikalna stranka, Demokratska stranka i novoformirana koalicija DSS-Nova Srbija-Jedinstvena Srbija.

Du¹an Pavloviæ, politièki analitièar, gostujuæi u Utisku nedelje, rekao je kako oèekuje da æe rezultati biti slièni predsednièkim izborima 2004.

"S obzirom na ono ¹to smo èuli od DSS-a ovih dana, mislim da su se oni opredelili za stategiju koju je imao njihov kandidat na predsednièkim izborima 2004. - Dragan Mar¹iæanin. To je pozicija srednjeg igraèa, a znamo kako se to zavr¹ilo - on je dobio, mislim, oko 400.000 glasova", smatra on.

"Verovatno æe glavna bitka biti voðena izmeðu DS-a i SRS-a, a u tom smislu, ako DSS nastavi kampanju kakva je najavljena, najverovatnije æe zavr¹iti na treæem mestu", ka¾e Pavloviæ.

"Tuèa G17-LDP" za glasove

Partneri iz vlade na razlièitim listama
Partneri iz vlade na razlièitim listama

Stranke koje æe se boriti da preðu cenzus i uðu u Skup¹tinu su G17 plus, Liberalno-demokratska partija i Socijalistièka partija Srbije, ali æe, prema oceni novinara NIN-a Dragana Bujo¹eviæa, glavna bitka biti voðena izmeðu LDP-a i G17 plus.

"Èini mi se da u ovom trenutku LDP ne uzima glasove DS-u, veæ glasove G17 ili glasove spavaèa, odnosno onih koji su ¹etali, koji su 5. oktobra bili na ulicama. Tih 72 odsto ljudi se nikada u istoriji Srbije neæe ponoviti i zato æe biti tuèa G17 i LDP-a i to glavna tuèa", ka¾e on.

Urednik Nove srpske politièke misli Ðorðe Vukadinoviæ saglasan je s tim stavom i dodaje je te¹ko moguæe da u Skup¹tinu uðu i G17 i LDP.

"Biæe tuèe izmeðu njih, te¹ko da i jedni i drugi mogu u Skup¹tinu. Moguæe, ali te¹ko. Oni su blizu cenzusa, a dobra kampanja mo¾e da doda procenat ili dva, ali mi se èini nemoguæim da i jedni i drugi preðu cenzus i da DS ostvari dobar rezultat na kom ga mi vidimo, a to je oko 30 odsto. To nije previ¹e realno", ka¾e on.

"Lokalni lideri i lokalni putevi"

Milan Nikoliæ iz Centra za prouèavanje alternativa ka¾e da je koalicija DSS-NS-JS usmerena na tzv. domaæinsku Srbiju.

"Nju èine lokalni lideri, poput Palme, Bid¾e, Verka, u centru ©umadije, tamo gde je Velimir Iliæ gradio lokalne puteve, a oèekuje se da se tu preliju glasovi DSS-u", ka¾e on.

"To je glavni cilj te koalicije, a Ko¹tunica je pokazao da ima veliko poverenje u Iliæa jer se predizborne koalicije ne prave ako nema velikog poverenja meðu partnerima", ka¾e Nikoliæ.

Darker

Da biæe tuèa izmeðu G17 i LDP, ja æu da vidim ko od njih ima manje ¹anse da proðe cenzus-za njega æu da glasam, iako sam mislio iskljuèivo za LDP, bolje da proðe i G17, ili brate nek naprave koaliciju, da se ne smaramo vi¹e, ionako su svi oni iz Ds-a potekli...

pop

D, jednostavno - shanse da prodju i LDP i G17 su minimalne. Sve ukazuje na to da ni SPO nema shanse da prodje cenzus, tako da cenim da ce biti dosta 'propalih' glasova na tu stranu. Sto se tice sps-a, oni i ako ne prodju cenzus, to ce znaciti da su glasachi otisli srs-u, sto mu dodje svejedno.
Moj savet ti je da biras onu stranku koja ima vece shanse da prodje cenzus, jer zbog male izlasnosti koja se ocekuje i visokog praga (5%), gotovo sam siguran sda ce proci ili LDP ili G17 ili SPO (u sta sumnam).

Darker

Ja mislim da Spo nema isto glasaèko telo sa ove dve...

lijepa bosanka

A sta mislite o NS,i Velji?? Meni je super drugarica aktivna u toj stranci....ali nikada me nije nagovarala...
Mada meni se mnogo svidja kako se  Velja ponasa na svojoj funkciji...
Ako sam dobro cula prave koaliciju sa DSS-om....tako da...mislim da imaju dobre sanse... :hm