Izbori 21. januara 2007.

Started by Bred, 10-11-2006, 14:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Za koga æete glasati

DS
DSS
SRS
LDP
SPS
Za neku drugu opciju
Neæu glasati
G17+   :-)

Bred

#90
Pitanje je sta je za koga argument. Ako se trazi SUDSKI dokaz npr da je Ceda narkoman onda je to podsmevanje i ismevanje svih ucesnika u debati jer za obicnog coveka to jednostavno nije moguce da nabavi. Kao i za podatke koji su dobijeni putem sredstava javnog informisanja-oni koji pisu ono sto meni odgovara, ti mediju su ultra mega giga, istiniti , objektivni itd. a a oni koji pisu npr da je Ceda narkoman nisu mediji tj novine. :K Tako nigde necemo doci upravo zato sto apsolutno niko, pa cak ni ti pope, ne moze znati sta JESTE istina a sta ne, i zato ne treba s toliko zara i ostrascenosti u pojednim momentima da se upustate u politicke rasprave. Shvatite diskusiju o politici kao neki vid zabave i razbibrige, bice vam lakse. :wink:

Darker

Pa, mo¾da si ti i u pravu... Ali: ©e¹elj izjavio da mu je drago ¹to je Ðinðiæ ubijen, ja ga èuo da to izgovra je argument. ©e¹elj izjavio da mu je drago ¹to je Ðinðiæ ubijen, ekskluzivno, samo za Kurir saznaj na¹ neimenovani izvor, pri èemu se u textu to nigde otvoreno ne ka¾e, nije argument. A tvoje mi¹ljenje æe se po¹tovati samo ako je potkrepljeno argumentima, a ne etiketama...

Bred

D, poenta je da ja ne mogu ulaziti u etucnost bilo kog novinara a svaka novina koja objavi laz ce snositi odgovornost (npr. novcanu) :wink:

pop

Brede, niko ovde nije trazio 'sudski' dokaz, nego zdravorazumski, obrazlozen bilo kako osim sa ' i ptice znaju'... I ti si sam rekao da su 'novine' tendenciozne, a kao sto sam i napisao tamo u temi, zapamtio sam imena tih 'novinara' bas iz razloga da vidim gde ce i sta pisati. Ponovicu ti, neki su svedocili na sudjenju da su dobijali pare da blate tadasnju Vladu. Nesto sveziji primer je odsteta Bebi Popovicu (sta god o njemu mislio), zbog netacnih pisanja posle gostovanja u Insajderu. Odsteta je valjda 100 000 dinara, a oni su zaradili mnooogo vise, postigli sta su hteli i to im se isplatilo. Toliko o odgovornosti (novcanoj). Vec sam negde i napisao da se nikad ne informisem iz jednog izvora, vec sa mnogo vise strana. Sto se tice ostrasnjenosti, ja sam mnogo osetljiv na etiketiranje tipa da je svako ko je protiv radikala ili Milosevica automatski antisrbin. Zato bih ovde vise voleo da cujem nesto vise od  toga 'taj je narkoman' ili 'mafijas' ili sta god. Evo skoro 2 meseca su aktuelne ove teme, ali nikako da cujem 'ne svidja mi se zbog toga i toga'.

Darker

Pa zato ¹to je antisrpski narkoman. Da je radikalski narkoman mo¾da bi im se svideo:-)
Ili ¹to reèe Marko Nikoliæ u Kordonu (glumi pandura): ¹ta je, oæe¹ da ti se dete drogira i da uèi engleski, a?
hahahahahahhaha
Pa da, uèenje engleskog i kompjuteri u ¹kolama su automatski znak da je neko u toj vladi narkoman, ko jo¹ normalan uvodi kompjutere u ¹kole a Srbe u EU????

Bred

Ceda jeste antisrbin u celokupnom svom nastupu. Cak je i ds mnogo ublazio neke svoje stavove u odnosu na njega.
Ceda misli da treba da se odreknemo Kosova
Tako nesto ce da misli i kad bude Vojvodina dosla na tapet (baciti pogled na to s kim je u koaliciji)
Ono sto ga osporava kao licnost i kao bilo kakvog strucnjaka je"
1. Zavrsio dramaturgiju (valjda). Covek koji pretenduje da se ozbiljno bavi politikom treba da ima neke veze s istom a ne da samo po tome sto se isticao u protestima 96. ima nekakve, kakve takve poene kod gradjanstva. Takodje, samog Cedu su pljuvali oni ljudi sa kojima je organizovao proteste svojevremeno (ne trazi da navodim imena, mesto i vreme jer toga se ne secam niti imam nameru to da pamtim). A zna se ko je sve finansirao te proteste i zasto.
2. Covek jedva zavrsio srednju skolu, bio problematican ( ne ulazim da li je tacno ili nije, uglavnom nije demantovano)
3. Da li slusate malo to sto on prica? Totalna konofuzija i nepovezanost sa negiranjem bilo kakve veze sa realnoscu. Ponasa se kao da je jos uvek na mitingu.
Jel sad bolje pope?

Alnus Glutinosa

Quote from: Bred on 29-11-2006, 10:40:48
2. Covek jedva zavrsio srednju skolu, bio problematican ( ne ulazim da li je tacno ili nije, uglavnom nije demantovano)

I kakve sad ovo ima veze sa bilo cim? I nije tacno...isao je u moju skolu, ali se prebacio posle 2 godine (dobrovoljno, nisu ga izbacili)...o tome se radi... I Djindjic je isao u istu skolu,gledala sam svedocanstva, nije bio uvek odlican... :/
I da to kakav si u skoli nema nikave veze, potvrdicu time da sam ja  na povuci-potegni zavrsila tu istu skolu, pa sam opet upisala ovaj  fakultet i sasvim mi dobro ide... to sto neko ne voli da sedi u skolskim klupama i sto ga zanima hiljadu nekih drugih stvari van skole ne znaci da je kreten!

Darker

#97
Pa, malo bolje, ali opet prilièno bazira¹ svoje argumente na traèevima...
QuoteCeda jeste antisrbin u celokupnom svom nastupu.
To znaèi da sam i ja antisrbin, jer i ja sam za to isto...
QuoteA zna se ko je sve finansirao te proteste i zasto.
Ne zna se. Molio bih da nas prosvetli¹... Da nije, da nije CIA? KGB? Trijade?
Quote( ne ulazim da li je tacno ili nije, uglavnom nije demantovano)
Ti sad ka¾e¹ za mene da sam, ne znam, pedofil. JA naravno, ni lud neæu da se upu¹tam u diskusiju i demanti . Time sam ja pedofil??
Sla¾em se da je u politici sa politièarima sve relativno. Poenta je u tome ¹to je ne¹to relativnije od neèeg drugog...

Vampire 666

Quote from: Bred on 29-11-2006, 10:40:48
A zna se ko je sve finansirao te proteste i zasto.

Bas me zanima? Ja nisam dobo nista..moj cale nije...nije ni moj stric...ni Grnja (predsednik Opsite Kucevo posle 5: oktobra i predsednik DS u Kuchevu)...ni hiljade drugih ljudi...protesvovali smo zbog trenutnog stanja u drzavi i brige za nasu egzistenciju, a ne zbog para (mada ti to ne razumes, jer su ti pare na prvom drugom, i svim ostalim mestima,  u zivotu)....

A, da, pozivam sve Vlahe da glasaju za DS, zato sto su obe nase stranke na listi DS-a. Tako cemo po prvi put u istoriji naseg malog naroda (koja je duga preko 2000 godina) imati prestavnike u drzavnoj vlasti. Dosta su nas razni Makedonci, Bugari, Bosanci, Crnogorci i ostali 'glavati'  narodi vodili poput Sterijinog vodje...Doslo je vreme da se i mi Vlasi pitamo za svoju buducnost!

Bred

Nisu obican narod ali glavesine i vodje sigurno jesu. I zasto praviti  toliku famu oko toga kada ni Amerika nije krila da to finansira.

Vampire 666

I da jesu dobijali pare, bar ih nisu krali od naroda niti su taj isti narod tukli na ulicama (vec dobijali batine), niti su taj isti narod vodili iz rata u rat...a oni koji ih prozivaju da su "strani placenici" jesu...

Bred

Dobijali su pare. Od zemalja koje su nam uvele sankcije, potpomogle ratove i na kraju bombradovale. Moje vidjenje. Toliko.

Vampire 666

kao po obicaju "vid" ti je pomucen...

pop

Brede, ovo obrazlozenje je vec bolje  :)  U stvari ovo je prvo obrazlozenje, da budem precizan.
Sad se bar vidi odakle se informises (ako je i bilo nedoumica). Razlika izmedju antiradikalstva i antisrpstva je ogromna, ali ja ne mogu da ispravljam krive drine, kad kod mnogih ljudi pali ta taktika da se do besomucnosti nesto ponavlja, pa se u to i poveruje. Sto se tice protesta '96. i '97., ja ne sporim da su Ameri dali neku kintu, ali to je bila mizerija spram onoga koliko je trebalo para da se ljudi organizuju, stampaju plakati itd. Da nije bilo nasih ljudi - niceg ne bi bilo. Ja to dobro znam, jer sam zajedno sa bracom, aktivno ucestvovao u svemu tome. To vreme je bilo toliko mrachno, da je inkvizicija mila majka spram onoga sta je tad rezim radio. Kada su komunjare zauzele i Studio B, bukvalno nije bilo niti jedne jedine tv stanice koja nije bila pod kontrolom Milosevica (lokalne televizije koje su radile sat vremena dnevno, ne racunam). Hiljade prebijenih ljudi (ogromnom vecinom studenata) jos nisam ni spomenuo.

Nego, da ne duzim dalje, hteo sam jos da kazem da je samo 1% politicara kod nas zavrsilo bilo koji smer u vezi sa politickim naukama, tako da to bas i nije neki razlog. To bi bilo isto kao kad bih ja sad napisao da Toma treba da ostane grobar u Kragujevcu, jer je to njegovo zanimanje.

Darker

Quote from: Vampire 666 on 29-11-2006, 14:22:05
A, da, pozivam sve Vlahe da glasaju za DS, zato sto su obe nase stranke na listi DS-a. Tako cemo po prvi put u istoriji naseg malog naroda (koja je duga preko 2000 godina) imati prestavnike u drzavnoj vlasti. Dosta su nas razni Makedonci, Bugari, Bosanci, Crnogorci i ostali 'glavati'  narodi vodili poput Sterijinog vodje...Doslo je vreme da se i mi Vlasi pitamo za svoju buducnost!
Ovo je jedno reagovanje koje mi je stiglo na pm, povodom gornje izjave, a reagovanje je sasvim na mestu ¹to se mene tièe:
po meni ovo je cist fasizam i nacional-sovinizam i izjava tako karakteristicna za radikale protiv koji se ovaj "demokrata" "bori". apsolutno iste izjave smo slusali 90-ih, samo usmerene protiv "kojekakvih naroda" koji "zele da nama napacenim srbima dodju glave i kako mi jadni moramo da se pitamo za svoju buducnost a ne da nam je odreduju belosvetski mocnici".

vredja, redom, makedonce,bugare, bosance i crnogorce. koliko ja znam nijedan pripadnik ovih naroda nas nije vodiopa prema tome ovu izjavu uzimam kao prozivanje doticnih naroda.a i da jeste vodio, da je naveo konkretno ime, bilo bi ok. ovakve generalizacije, kada se navode narodi a ne imena(tipa "SVI srbi su zlocinci"), ja tumacim kao fasizam. jer proziva narod a ne coveka.

necu da se upustam sa njim u raspravu, pa zato tebi kao supermoderatoru saljem ovu poruku, a ni sa tobom ako mislis da je izjava na mestu.