Izbori 21. januara 2007.

Started by Bred, 10-11-2006, 14:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Za koga æete glasati

DS
DSS
SRS
LDP
SPS
Za neku drugu opciju
Neæu glasati
G17+   :-)

pop

Quote from: Bred on 11-01-2007, 11:16:29
Kakve argumente ocekujes ako za nekog postoji sumnja da je narkoman?
Ne bih da nabrajam sta se sve Cedi stavlja na teret al dovoljlno je poslusati jedan njegov govor pa videti o kakvoj se personi radi i sta je doticni postigao u zivotu.
Sto se tice Djelica-da, ostala je mrlja za one pare koje je expresno vratio Karicu, secam se da su tada i ovi iz vlade bili zateceni :K Sto se njegovog rada tice-znamo svi kako nam je bilo dok je on bio ministar. Ma koliko ja licno nesimpatisao Dinkica-rezultati mu se moraju priznati. I da, mislim da nam je bolje nego 2005.

Posto vidim koliko ovde ima nepoznavanja stvari, moram ponovo da se ukljucim u ove polticke teme. Pare je Karicu vratio Ustavni sud, ciji clanovi najblaze receno simpatisu 'kilavog' nam premijera, a Djelic je kao ministar finansija po zakonu morao da potpise nalog Poreskoj upravi.
A to da nam je sad bolje nego 2005. je veoma subjektivna stvar. Ako je bolje biti jedina zemlja u Evropi koja nije u EU, a ne vodi pregovore o pridruzivanju ili ako je procenat nezaposlenosti od 27% (decembar 2005.) bolji od 28% (decembar 2006.), onda nam je bolje.

Darker

Ma Pope, to ¹to ti prièa¹ je subjektivna stvar... Poenta je da je Voja samo juèera¹njim koncertom velike gospoðe udove dobio najmanje 3% i da je poenta da su mnogo pametniji i perfidniji od DS-a, tako da oèekujem popu¹aj DS-a u odnosu na sva oèekivanja... Pogotovo sa Ðeliæem... Pa Ðinðiæ je u ono vreme (kad je bio mafija¹, lopov, izdajica) bio popularniji nego Ðeliæ sada... Na popularnosti se radi... Mora¹ da natera¹ masu da te voli, a ne da fura¹ nekog 5 dana pre izbora... Pa ¹ta su drugo oèekivali, nego da æe svi izvaditi prljav ve¹ odmah?? Mislim, poenta je da oèekujem Ds-ov popu¹aj zato ¹to je tromi, spori, dosadni DSS ispao mnogo zanimljiviji... I zbog toga æe mladi, urbani pre da se okrenu LDP-u nego DS-u...

jeca87

#152
Darker, na koju stranku aludiras? Interesuje me posto se jos uvek dvoumim.  Roll Eyes

Apsolutno se slazem sa Darkerom, mada gomila ljudi koji su bili juce ispred Skupstine nisu ni znali ko je to organizovao, a i kada je Cece rekla da pozdravimo premijera, ja sam oko sebe cula samo zvizduke... Je l mi se ucinilo ili je ono na snimku pored Voje bio i Milorad Dodik?




Please, koristi opciju edit, ako je poslednji post tvoj, da ne bi duplirala postove :cvet

lijepa bosanka

da,da....bio je M. Dodik,premijer R.Srpske.....I sta je u tome lose??
Ja sam bila i znala ko organizuje....i bilo je ok.
Ja se ne slazem s darkerom u njegovom izboru,ali potajno mi je drago sto DS-u zabada noz u ledja "njihovo dijete".....to je ono "hrani kera da te ugrize"....
Mada sam cula neke pricice da je veoma moguce da ce opet DSS i DS oformiti vladu.... :( .grins.


Darker

Jeco, na radikale, ali nema neke preterane razlike izmeðu DSS i radikala... I stoga mi nije ba¹ najjasniji stav radikala da ne ¾ele koaliciju sa DSS-om? Mada, ne bi bilo prvi put da pogaze sve ¹to su rekli...
©to se tièe predizborne kampanje, objektivno, koliko je to moguæe naravno, najmanje me smara i umara reklama LDP-a... I da ne glasam za njih, stvarno furaju neku prièu koja mi je neverovatno bliska... razlièita od svih, pa i DS-a, koji stavljaju onog plivaèa(sram me bilo zaboravih kako se zove) da ka¾e da je Ds najbolji... Pa to je isto kao DSS sa Cecom, samo ¹to je to sa Cecom bilo efektnije...

Bred

Sa Cecom je bilo daleko efektnije :wink:
Pope, pretpostvaljam i da je za prebacivanje tih para bila potrebna odluka Vlade[ koje nije bilo] pa tek onda ode potpisivanje od strane ministra. Ne bih da se udubljujem ali ako bas insistiras, pronacicu novinske clanke o tome o d pre par godina...
Quote...stvarno furaju neku prièu koja mi je neverovatno bliska...
D, koja je to prica, zivo me zanima?
Ne znam za vas ali meni se ova kampanja cini daleko normalnijom nego sve prethodne pogotovo zbog toga sto nema niskih udaraca i prljave, negativne kampanje. :wink:

jeca87

LB, nisi me razumela, kada sam pitala da li je Dodik bio na proslavi, nije bilo u losem kontekstu, samo nisam bila sigurna. A i malo mi je bilo cudno posto sam ga par dana pre toga videla na kongresu DS-a, sto mozda i potvrdjuje tvoju pricu o mogucoj koaliciji.

Vampire 666

To samo pokazuje da je Dodik dobar politicar...Prvo je bio na konveciji DS-a, a sada na proslavi pravoslavne nove godine sa celnicima koalicije DSS-NS... Jednostavno, covek koketira sa dve stranke koje ce imati vlast u Srbiji posle 21. januara, bilo pojedinacni, bilo u koaliciji... Kad bi svi srpski politicari na Balkanu bili takvi gde bi nam bio kraj...

p.s.  ima ona narodna...Umiljato jagnje dve ovce nono3.

Darker

Lov na glasove

Ово је најгора изборна кампања до сада. Раније је пред изборе поштен човек могао да сазна и како се краду гласови у Скупштини, и како су саветници премијера утајили порез, и како се продају целе фабрике за један евро, а три за три без попуста на велико, и ко је све био и пио у дому главних мафијаша у Србији, и колико један министар може да „накупи” фирми за једног мандата и још много тога што се, наравно, колико после избора и првих постизборних коалиција лепо и брзо заборави. Сад ништа. Ни речи.

Има још оних који се надају да ће се неко „отворити” у ових преосталих недељу дана кампање, али „мрка капа” да ће од њих човек више чути неку корисну и тајну информацију, да ће неко од њих открити неку аферу, крађу или превару свог супарника на изборима. Тешко је поверовати да нема материјала, а можда смо стварно и то дочекали.

Како било да било, овим изборима, за које сви кажу да су судбоносни, фали оне борбе на живот и смрт. Фали им ривалства, већег од оног које исказују два посвађана бивша министра и бивша пријатеља који би, сва је прилика, опет лако могли да буду и пријатељи и министри у истој влади. Сумњичави тврде да баш зато више нема ни афера ни тешких речи.

Они који су се једном посвађали због власти знају да се лако могу због ње и помирити. Зато више и не изговарају крупне речи које би им после избора могле застати у грлу. То се зове коалициони капацитет. Коалиција није брак, како су то једно време хтели да нас убеде. Не, то је, што би рекли, веза за једну ноћ, одлазак у кревет са неким кога не мораш да волиш, да са њим планираш даљу будућност, да му будеш одан. Да извинете, обичан секс. То се у овим изборима оголило. Има оних који би могли да моралишу и да то називају и другим именима, али што је говорио Ђинђић, коме је до морала нека иде у цркву. Они мање гадљиви држе се политике. Било као бирани или бирачи.

Дакле, то је оно што је ову кампању учинило тако анемичном у односу на претходне.

Због те тако антисрпске малокрвности коју показујемо ових дана има оних који су спремни да доказују и то да су избори у Србији постали скоро као избори у Холандији. Аргументе траже у чињеници да нема великих предизборних полемика о Косову или Хагу, па ни о наставку преговора са ЕУ. То, ваљда, зато што је сасвим јасно шта су ту интереси Србије. Други су проблеми, може се учинити, опхрвали Србију. Хоће ли и колико бити смањен порез на софтвер, на пример? Да би били скроз к`о Холанђани фали још само да се Тадић и Коштуница закрве на нож у наредних пет дана, на врхунцу предизборне кампање, да ли ће порез бити смањен за три или пет одсто. И да онда „утрчи” Тома Николић са понудом од десет одсто, као што је обећавао и хлеб за три динара, а да га ту дочека Чеда Јовановић са предлогом да се порез на софтвер повећа за неколико процената као доказ добре воље Србије према Билу Гејтсу, јер се зна ко је „тата” за те ствари у свету и не треба му се замерати. Е, то би  било скроз холандски.

Али, није. Само је у томе разлика.

И немојте да вас завара ова „суптилна” кампањска понуда. Добро знају они да пола Србије још и не зна шта је софтвер, јер да мисле другачије не би нам се улагивали тако што по сеоским шталама љубе и грле овце и краве и са поднапитим снашама заплићу „моравац”. Познају они нас боље него ми њих. Они наше грешке не заборављају.

Драгана Матовић
[објављено: 14.01.2007.] Politika


:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

lycos

Quote from: Vampire 666 on 10-01-2007, 23:02:27
Quote from: jeca87 on 10-01-2007, 12:09:22
Znaci, LB skidam ti kapu za one komentare sa prve 3 strane  :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

Vidim, Cedu narkomana su lepo sredili za ove plakate (nema podocnjake), samo se malo zeznuo, prerano je poceo sa kampanjom pa mu je izgleda ponestalo para... Ma dajte ljudi zar da glasam za nekog venasa koji je jedva zavrsio MOC?! Smesno...

Sto se tice G17, definitivno su poslednja opcija za koju bih glasala. Koja je to mafija, pa to je strasno! A najgore od svega je sto tako fino pociste tragove za sobom, da narod ni nema sta se desava `iza kulisa`...

Sve u svemu...............

......zacin C....  :T
Quote from: mikele on 10-01-2007, 13:16:44

100% se slazem sa Jecom.Jeca cuti,cuti,ali kada kaze...Onda je to receno,svaka ti ka Njegosu  :Bog :Bog
Quote from: Bred on 10-01-2007, 12:10:52
bravo jeco, ziva bila! :) :K

A sta to rece? Napljuva jednog, napljuva drugog, naravno bez argumenata i to je kao pametno? Nije ni cudo sto nam je politicka scena ovakva kakva je kad su ljudi od rane mladosti kreteni...

je li vamp iz kog si ti sveta?!? a tvoj post je satro pametan,a? ajde da se ugledamo na tebe,da prozivamo javno druge,pa da ne budemo kao kreteni..sta ti ovim postom predstavljas?? da ti kazem-nista!

pa sigurno da necu glasati ,na primer, za novokomponovanu stranku jednog shmrkavca..


Alnus Glutinosa

@lycos
Tvoj problem, decko!   :K

lycos

samo da preciziram-moj post odnosi se iskljucivo na vampa..ne na ostale clanove foruma..

(jer u temi 'Kosovo" rekao sam da je ono matica nase zemlje,i naisao sam na slicne prozivke..)

pa ako svako moze da se suzdrzi od prozivki moze i on pa makar bio i ultra mega giga forumas..jer time' kreteni' i mene proziva,zato sto sam istog misljenja kao i jeca87

hulio_salinas

#162
 :police:

Ljudi
ne padajte u vatru! To je samo politika,
koja je namazana svim duginim bojama.
Nema 'leba za nas od toga!

U redu je da iznosimo svoje stavove i
da se isti ne slazu sa stavovima ostalih.

Ali, MOLIM VAS, nemojte se medjusobno
vredjati i nemojte siriti netrpeljivost...
Kosi se sa pravilima foruma, a takodje vrlo
ruzno izgleda...


Ne morate se slagati u stavovima, ali nemojte
se castiti pogrdnim imenima! Cemu to?
Ajde bre, pametni smo i zreli (toliko)...

Mir, mir, niko nije kriv...

:a

***Alnus
  :F
zato sto dolivas ulje na vatru!   :cvet

Masha

Na koncertu za docek pravoslavne Nove godine nisam bila, ali sam na televiziji uhvatila deo koji je protekao u znaku Bore Djordjevica. Mislim da je svojom recitacijom koja je bila posvecena Cedomiru Jovanovicu zaista preterao i ako je stranka ciji je on clan i u cijoj je reziji, pored NS, i protekao ovaj koncert smatrala da je to bilo vreme i mesto za jednu takvu recitaciju onda je ta ista stranka trebala da nadje nekog mnogo kompetentnijeg od Bore da nas prosvetli i otkrije kakav je pakao ta droga ili su mislili da bismo pored tona trebali da imamo i sliku. U svakom slucaju bilo je jako ruzno i tuzno sta sve neki ljudi sebi daju za pravo. Nemojte me pogresno razumeti, ja ovde ne branim Cedomira Jovanovica, ali ako se sloboda govora na ovaj nacin ispoljava onda mi necemo daleko dogurati.

darusaz

#164
Хулио, слажем се са тобом.

Колегинице и колеге, немојте да се међусобно свађате и делите око политике. То је само један аспект наших живота. Политичке дебате оставите за оне који од тога и живе - политичаре. Поштујте политички став својих колега, комшија, рођака, ма свих људи. И немојте да кроз то гледате на људе.

Неки од мојих најбољих пријатеља имају потпуно различите политике ставове од мене, они знају за кога ћу ја гласати, као што и ја знам за кога ће они. Али чак и када причамо о политичким темама не свађамо се, јер смо свесни да политика није вредна подела и свађа међу појединцима. Још уколико имате и ту "част" да будете мало боље упућени у односе наших политичара и политичких организација, тек онда бисте схватили колико није вредно да људе гледате кроз призму онога што ће да заокруже на гласачком листићу.

И зато ћу вас за крај ове поруке поздравити следећим речима:

Зато што живот не може да чека. Стручност испред политике. Od nas zavisi. Да већ данас буде боље. Живела Србија! Србија има снаге. За Србију у Европи и Косово у Србији. Србијо, главу горе!

Нека свака ова реч буде део вас. Нека вас управо те речи спајају, уместо да вас деле.