Izbori 21. januara 2007.

Started by Bred, 10-11-2006, 14:44:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Za koga æete glasati

DS
DSS
SRS
LDP
SPS
Za neku drugu opciju
Neæu glasati
G17+   :-)

darusaz

Srecno svim politickim opcijama! Srecno svakom od vas koleginice i kolege na predstojecim izborima. Srecno Srbijo!  :pljes:

stef

 fala bogu...Ne mogu vise nikog da slusam, kampanje su bile uzasne...povracalo mi se! :bljak:

Darker

    
Изборна ћутња

У финишу предизборне кампање човеку је отприлике јасно да му баш ништа више није јасно. Једни га сабајле спремају за величанствени улазак у Европску унију. Поподне је већ с другима одавно у њој. А навече га неки трећи панично изводе из ње, јер часном и поштеном човеку и није место међ’ том шачицом завереника, који већ миленијумима раде противу нас...
Ако све ово човек некако и докучи, сигурно пада на тесту идентитета. Што националног, што личног. Наиме, то што је некоме лоза стотинама година уназад укорењена у питоме шумадијске њиве, не значи да због тога мањинска заједница Ескима у Србији треба да се осећа мање важна од њега. Али опет, с друге стране, ни Ескими, ни Инке, ни Маје не могу да угњетавају националну већину која је, доказано, изнедрила Еву и Адама и написала десет Божјих заповести. С тим што је онај који прихвати било шта од понуђених варијанти доказано – издајник. Што опет не значи да нисте уједно и патриота, чиме се потире квалификација оних трећих о „страном плаћенику”, што је за разлику од издајништва мања анатема, али с далекосежнијим последицама. Јер, ко једанпут заиште паре за свој рад, тај ће целог живота тражити да буде плаћен. Ако вам сада баш ништа није јасно, то значи да полако продирете у суштину предизборног рингишпила и да правилно прожимате ствари.

Кад све ово легне на своје, то јест узме свој данак у вашим малим сивим ћелијама, на ред долази оно суштинско. Заједнички именитељ свих политичких такмаца: поштење!

Елем, како су сви одреда огрезли у поштење и како је политика њихов богоугодни рад, једино непоштен и лицемеран у свему томе заправо сте – ви. Најлакше је сумњати и кудити. Тражити мане, а немати на уму ону велику народну мудрост: „Ко ради тај и греши”. Ко не ради греши још и више, али све то није разлог за бојазан да та симпатична лица, изнад чијих глава се вију ореоли, неће одржати дату реч. Па све да су им ти ореоли додати у фото-шопу, лепо им стоје. А реч је, опет, највреднија заоставштина коју имамо, па зар и у њу сумњати?!

Ако ли неко још има недоумица о тежини њихових речи, нека проба да се приграби за неку од њих и скочи у воду. Потонуће, нема грешке. Где ћете бољег доказа...

Негде пред крај предизборно-маркетиншке лоботомије је и финансијски моменат. У најкраћим цртама то изгледа отприлике овако: празан новчаник је само опсена у коју сте убедили себе. Аутосугестивна заблуда. Јер како се рекламни спотови нижу, буђелар вам је све пунији, с тим што грешите ако у њега гледате једнострано, односно само очињим видом. У њега се гледа – срцем. Ако је већ живот сам, филозофски гледано, илузија, што би се па свакодневица разликовала од њега? Превише очекујемо, за тако мало вере у те немонтиране кадрове, бољег сутра, прекосутра, накосутра...

И, на крају, као најречитији део свих кампања, најсадржајнији и у сваком случају есенцијални део свих предизборних пролога – предизборна тишина.

Четрдесет и осам сати зомбираног гледања у погашене телевизоре. Период у којем ни највичнији неуролози не дају никакве прогнозе.

Нема ту познатог лека, осим можда исконског и инстинктивног – вриска из свег гласа. У јастук, по могућству. Да се не крши изборна ћутња...

Михаило Меденица
[објављено: 18.01.2007.] Politika


®elim da vas pozovem da u ¹to veæem broju izaðete na ove izbore... Vodite se liènim ciljevima, op¹tim ciljevima, inatom, samo izaðite... Mladi mogu da spasu ovu zemlju...

Bred

O hvala Bogu , zavrsi se i ta agonija.
Bilo je zanimljivo videti coveka koji nas je bombardovao na konvenciji demokratske stranke. mislite o tome :wink:
Sta li karic trazi na ovim izborima da mije znati? :hm
pups i partija roma su mi prosto smesni. :K


jeca87

Da, da, sve sami prijatelji Srba...

Darker

Taj macan ¹to nas je bombardovao nam sada nudi da nas vi¹e nikad ne bombarduje jer æemo biti na istoj strani... Eh da je lepe sreæe i pametne Srbije... No, nema ¹anse, bitka do poslednjeg èoveka, ja se veæ raspitujme ¹ta sve treba za slovenaèku boravi¹nu vizu...

Bred

Dzaba mu, diskreditovan je. To je isto kao sto Solana pokusava da opere savest navodno pomazuci nam da udjemo u eu

jeca87

Sat ces tamo, oni nemaju vojsku, kasarne, nista...  :wink:

pereca

Sto je lepo od sinoc  :happy:

eto ja imam po prvi put pravo glasa na ovim izborima i jedna sam od onih jos uvek neodlucnih.  :hm

mare

Ima li organizovan prevoz za glasanje za studente, da se ucurim?

lycos

kakva milina..nema vise onix reklama na tvu...

jeca87

Mislim da je ovo bila najduza kampanja do sada!

Alnus Glutinosa

Quote from: Darker on 19-01-2007, 11:23:41
Taj macan ¹to nas je bombardovao nam sada nudi da nas vi¹e nikad ne bombarduje jer æemo biti na istoj strani... Eh da je lepe sreæe i pametne Srbije... No, nema ¹anse, bitka do poslednjeg èoveka, ja se veæ raspitujme ¹ta sve treba za slovenaèku boravi¹nu vizu...
eeeee, Dare, isto!
...cu se udam!  :>

Roben

Ovi izbori ce biti najneizvesniji do sada.Moje misljenje je da ce Radikali biti prvi ali slabiji nego na proslim izborima.
DS ce biti drugi a DSS/NS treci sa priblizno istim procentom glasova.U parlament verovatno ulaze LDP,SPS, mozda G17+ i neke manjinske stranke.
Ja znam za koga sigurno necu da glasam to su SRS,SPS a od partija kao sto su  Bogoljubova,G17+ i LDP mi se :bljak:

darusaz

Живи били па видели. Већ за неких 48 сати ће све бити јасно. Или скоро јасно.  :smekerica: