Ljubav Vs sex?

Started by trinity, 13-06-2006, 20:58:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Alnus Glutinosa

Naravno da nema nista od toga, "mozda ce me nekad zavoleti..."! To ili se desi odmah ili nista od toga!
Najgore je kada te zavoli, pa ti sve srusis i onda pokusavas ponovo da izgradis tu ljubav, a nje nema, pa nema, otisla... nepovratno...  :'( :'( :'( :'(

nasty girl

Quote from: Alnus Glutinosa on 14-06-2006, 20:26:41
Naravno da nema nista od toga, "mozda ce me nekad zavoleti..."! To ili se desi odmah ili nista od toga!
Najgore je kada te zavoli, pa ti sve srusis i onda pokusavas ponovo da izgradis tu ljubav, a nje nema, pa nema, otisla... nepovratno...  :'( :'( :'( :'(

sto je najgore bila sam i u takvoj situaciji...trebalo mi je dve godine da to sve prebolim....tacnije da prebolim svoju gresku... :'( :'( :'( :'(

trinity

Upravu si Alnus mnogo je bolje kad si s nekim koga ti volis...
Naravno da mora da postoji postovanje..
na znam ja sam imala prilicno veza u kojima nije bilo ne bas niceg osim sexa ali u glavnom je bilo to i mogu vam reci da mi je bilo super mozda bas zato sto nisam bila ono ludacki zaljubljena
Mada ja se na putu od kuce do fakulteta triputa zaljubim tako da ja bas nisam merodavna
Ali zato kad volim to je 200%  :V

Darker

Quote from: zoe on 04-11-2006, 18:49:56
Quote from: Darker on 03-11-2006, 14:58:26
Uostalom, koja je razlika izmeðu dru¾enja i veze?
Sex. :hm

А љубав? :hm :>
Ja volim mnogo ljudi na ovom svetu... Na razlièite naèine... A sexam se samo sa jednim pripadnikom te skupine... Ponekad mi se de¹avalo da sa drugaricom osetim jaèu emociju nego sa devojkom... Mada je to vrlo diskutabilno jer je ta emocija slièna brat-sestra emociji i te¹ko mo¾e da se poredi sa deèko-devojka emocijom... Pre svega zbog sexa.
U stvari u pravu si. Razlikuju se po ljubavi, ali se te ljubavi razlikuju zbog sexa...

zoe

Ух Д, немој сад да ме разочараваш! Па не волиш ваљда некога због секса...него се сексаш са неким зато што га волиш на посебан начин...(зато се то ваљда и зове "водити љубав")... :roll:

Alnus Glutinosa

ta jedna mu pashe i za sex, u moru drugih koje takodje voli..., valjda  :hm sasvim ispravno i lepo...

Smrda

ne bih rekla da je razlika samo u sexu....
mislim da jedina osoba koju pustamo u svoj mikrokosmos,svoj svet je osoba koju volimo...a ostale relacije drug-drugarica imaju svoje granice u iznosenju intime i otvaranju....naravno,mislim  u teorijskom smislu na pravu ljubav kad sam ovo rekla...

Darker

Quote from: zoe on 05-11-2006, 16:32:30
Ух Д, немој сад да ме разочараваш! Па не волиш ваљда некога због секса...него се сексаш са неким зато што га волиш на посебан начин...(зато се то ваљда и зове "водити љубав")... :roll:
Ne. Volim ga na drugaèiji naèin upravo zbog sexa... Sex ne mora da ima razlog.
Ponekad pravu prijateljicu pustim i dublje u svoj mikrokosmos od devojke. To su razlièite ljubavi razlièitih intenziteta :hm

Maslacak

Rekla bih da je to klasicna razlika u muskom i zenskom razmisljanju...

Nekad, kad sam bila mala :K, mislila sam kao zoe...
A sad, kad sam iskusila taj svakakav dijapazon emocija, i ljubavi, i pokusavala da ih definisem i rasclanim... slazem se s Darkerom, skroz :happy:

zoe

Мислим да ћу остати мала :wink:

Maslacak

Ma i treba...

Nesto sam razmisljala o svemu tome... ima stvari koje me zbunjuju ipak...npr, sta u periodu kad su dvoje zajedno, a jos nisu prvi put spavali. Npr, ja sam sa svojim deckom spavala posle 3 meseca prvi put (mada nam je to bio treci dejt, pa mozda i nije dobar primer :K)...ili imam drugaricu koja je sa svojim deckom spavala tek posle 6 meseci veze... sta je to, to onda ispada da nije ljubav...?

Razlog zbog kog se slazem s Darkerom je sledeci: prema dosta momaka sam osetila slicno osecanje koje sam osecala prema svom decku u startu veze - odredjeno uzbudjenje, iskru u pogledu, osecaj zaljubljenosti... Tada, kad sam to osecala prema svom decku, definisala sam kao ljubav. Ali, kad sam i u vezi s njim, videla da mi se slicno desava i dalje (sa drugima), a svog decka zaista mnogo volim - znaci, to nije to. Prava ljubav i bliskost su dosli tek sa sexom... :hm I to je onda ono sto zaista razlikuje tu vezu i osecanje, od mog odnosa sa drugim ljudima...
Drugi odnos, drugacija vrsta i intenzitet ljubavi, drugi nacin komunikacije, druga vrsta povezanosti...a sve zbog - magicnog S :happy:

stef

#41
 Ne slazem se sa tobom! Ne kazem da sam u pravu, s'obzirom da sam se samo jednom do sada zaljubio, u stvari voleo da se bolje izrazim. Ali ja sam sa tom devojkom spavao tek posle godinu dana. :confused:.Tako da sigurno nije seks ono sto nas je dzalo zajedno.
A nasuprot tome, znam devojke koje vole svoje frajere (neosvojive?), ali su spavale sa drugima  zato sto im je seks bio uzbudljiviji nego sa njihovim momcima.(greh moze da bude veliki afrodizijak devojkama)
Tako da mi je tvoja teorija seks=ljubav...a mozda su drugacija iskustva, pa samim tim i ne postoje pravila...Slazem se da seks zblizava, mozda cak vise utice na zene nego na muskarce...

Smrda

ja se slazem sa stefom....ne vezujem i ne izjednacavam sex i ljubav,vec iskljucivo smatram da je sex samo bonus u ljubavi,jedno nadogradjivanja....naravno iskljucujem opciju sporty-sex.....
sex zblizava...slazem se.....ali ljubav postoji i bez njega
da,da..kad sam vec kod toga...je li ovo sve znaci da po vama platonska ljubav zapravo ne postoji??

Darker

Quoteprema dosta momaka sam osetila slicno osecanje koje sam osecala prema svom decku u startu veze - odredjeno uzbudjenje, iskru u pogledu, osecaj zaljubljenosti... Tada, kad sam to osecala prema svom decku, definisala sam kao ljubav. Ali, kad sam i u vezi s njim, videla da mi se slicno desava i dalje (sa drugima), a svog decka zaista mnogo volim - znaci, to nije to. Prava ljubav i bliskost su dosli tek sa sexom... think I to je onda ono sto zaista razlikuje tu vezu i osecanje, od mog odnosa sa drugim ljudima...
E taman to. Ali sla¾em se i sa stefom, ali stefe ti si se u tih godinu dana poljubio sa devojkom, mo¾da ste odradili neki peting, bla bla...To ne radi¹ sa drugaricom...
Platonska ljubav... Pa o tome i prièam! Ali platonsku od obiène upravo razlikuje nedostatak sexa! :hm
Sex daje potpuno drugaèiju obojenost ljubavi... A verujem da su ljudi poligamna biæa po prirodi, dakle sposobni da vole vi¹e ljudi, ali nas civilizacija upuæuje na monogamnost...
Quoteznam devojke koje vole svoje frajere (neosvojive?), ali su spavale sa drugima  zato sto im je seks bio uzbudljiviji nego sa njihovim momcima.
To stoji, ali taj sex te¹ko mo¾e da ima veze sa ljubavlju... A ako ima veze(kao ¹to rekoh, po prirodi su ljudi poligamni), onda je problem u njihovoj moralnosti i to je samo njihova stvar...

Rokenrol

#44
Vrlo kompleksna tema...ne znam ja sam licno misljenja da kada su dvoje u vezi,pa i ako su zaljubljeni,da ako im seks nije dobar,ili ako ga uopste nisu imali,to ne valja,i kad tad ce da pukne.Jedna od te dvije osobe ce se udaljiti,prevariti raskinuti ili sta vec. Mada ima izuzetaka.Sve zavisi. Ali opet , mi smo takvi, sex nam treba, i ako ga nemamo , mi ga trazimo,to je jednostavno tako,i isto je i kod cura i muskaraca.Zato smatram da ljubav bez seksa na duze staze nema neku perspektivu. A sexa bez ljubavi ima,i cure ne treba da se prave pametne pa da govore da je to karakteristicnije za muskarce nego za njih.Ja znam milion primjera.Samo naravno,da to stoji,da je sladje s onim ko ti vise znaci,nego s onim s kim imas samo neku iskru i neko fizicko uzbudjenje.Slazem se sa Darkerom da mi po prirodi nismo monogamna bica,ali da nam sredina namece to.I onda je to jako nezgodno.To i jeste problem duzih veza,i opasnost kod njih - dosada i monotonija(monotonija i u sexu,naravno).I sto je najvaznije,svi smo individue za sebe,tako da je glupo uopstavati.Nikada ne zna covjek sta ce mu se desiti,po pitanju osjecanja,sexa,ljubavi...dolaze nam razni trenutci !  :wink: