Ljubav Vs sex?

Started by trinity, 13-06-2006, 20:58:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dukica

nista ne razumem! zasto polemisati na ovu temu kad svako za sebe i na osnovu svojih iskustava,formira svoj stav? ako uopste ikada i moze da se ima stav po ovom pitanju,jer se misljenje o ovome menja sa svakom novom vezom,pa cak i sa upoznavanjem novih ljudi i privlacenja...i dalje ne razumem kako na ovu temu moze da se prica... :shock

Maslacak

Hmm...pa znas kako, onda je o vecini tema glupo polemisati :> Onda mozemo i da ne pricamo uopste...
Meni konkretno je ova tema znacila, jer sam uspela da dokucim neke stvari kod sebe...
anyway...

Ne ne, nisam ja izjednacila sex i ljubav... samo kazem da je sex osnovna razlika izmedju razlicitih vrsta ljubavi prema ljudima....
i ne moram ja nista ustvari da pricam, sad videh da se ovde nalazi tacno ono sto sam htela reci:

Quote from: Darker on 06-11-2006, 11:11:08
Platonska ljubav... Pa o tome i prièam! Ali platonsku od obiène upravo razlikuje nedostatak sexa! :hm
Sex daje potpuno drugaèiju obojenost ljubavi... A verujem da su ljudi poligamna biæa po prirodi, dakle sposobni da vole vi¹e ljudi, ali nas civilizacija upuæuje na monogamnost...

Dare, care, blago meni s tobom.... :happy:

hulio_salinas

Quote from: Dukica on 06-11-2006, 13:20:35
nista ne razumem! zasto polemisati na ovu temu kad svako za sebe i na osnovu svojih iskustava,formira svoj stav? ako uopste ikada i moze da se ima stav po ovom pitanju,jer se misljenje o ovome menja sa svakom novom vezom,pa cak i sa upoznavanjem novih ljudi i privlacenja...i dalje ne razumem kako na ovu temu moze da se prica... :shock

jednom mi je jedan covek sa foruma rekao:

forum je mesto okupljanja ljudi... svako govori svoje misljenje... ja dodajem: i vrlo tesko menja svoje misljenje i vrlo tesko cuje ostala misljenja...   :hm

zato: prepusti se i pisi svoje... i ne ocekuj da ces na ikoga uticati svojim misljenjem...   8)

Darker

Dukice... Svako ima svoj stav. Ali neko je u pravu vi¹e, a neko manje :wink:
Maslaèak :cvet :cvet :cvet Da smo mi ¾ivi i zdravi, blago¾ nama :K :K :K :K

Danica

Ljubav + Sex jedina je srecna opcija

Smrda

a da li je sex jedino sto ih razdvaja? ako je sex jedino sto ih razdvaja...to znaci da po vama platonska ljubav moze biti jaca od sexualne.ili ne?
ja se slazem da ih razd vaja,ali mislim da ima i drugih emocija....
kod platonske ljubavi,bar kod mene,preovladjuju nevinija,i fleksibilnija osecanja...dok u vezi....uf,ima svasta nesto..

Dukica

ok,samo koliko sam procitala vasa shvatanja i iskustva,svako ima razlicito misljenje i niko se ni sa kim ne salze,niti ima nameru da promeni isto..zato sam rekla da je malo glupo,al nema veze,ako vam tako prija....sorry...tj.nisam znala sta da kazem,jer ste svi u pravu,a i niste..pa mi malko cudno..al again-sorry...keep on.... :cvet 

Maslacak

Quote from: smrda on 07-11-2006, 15:05:01
a da li je sex jedino sto ih razdvaja? ako je sex jedino sto ih razdvaja...to znaci da po vama platonska ljubav moze biti jaca od sexualne.ili ne?
ja se slazem da ih razdvaja,ali mislim da ima i drugih emocija....
kod platonske ljubavi,bar kod mene,preovladjuju nevinija,i fleksibilnija osecanja...dok u vezi....uf,ima svasta nesto..

Pa upravo to... naravno da ima i drugih emocija, ali one su takve, i drugacije, upravo zbog sexa...to je to sto ja govorim: sex upravo i daje nove emocije vezi (pa je u tom smislu sex razlika). Sama si tako rekla...platonska vise ovakva, a sexualna vise onakva... znaci, to je to :happy:
Da li platonska ljubav moze biti jaca od sexualne...pa...takve ljubavi je tesko porediti jer su razlicite emocije u pitanju...
Kao sto Darker rece...na momente i sa drugaricom/drugom mozete osetiti intezivnije emocije neko sa devojkom/deckom... postoji puno vrsta ljubavi, emocija, a i situacija...

Darker

Quote from: Dukica on 07-11-2006, 15:46:43
ok,samo koliko sam procitala vasa shvatanja i iskustva,svako ima razlicito misljenje i niko se ni sa kim ne salze,niti ima nameru da promeni isto..zato sam rekla da je malo glupo,al nema veze,ako vam tako prija....sorry...tj.nisam znala sta da kazem,jer ste svi u pravu,a i niste..pa mi malko cudno..al again-sorry...keep on.... :cvet 
Macanko, to je i poenta, skup razlièitih mi¹ljenja, a svi se na kraju slo¾e... Cilj svake rasprave je uzdiæi je na vi¹i nivo na kom æete naæi zajednièke elemente oko kojih æete se slo¾iti... Ako te smara, poljubi pa ostavi :-)

Smrda

ma D nemoj da si ostar.,..nego bolje odgovori na pitanja...
moze li platonska ljubav biti jaca ili ne?!?!
@maslacak...ne mislim ja da te emocije o kojima pricamo su drugacije samo zbog sexa...neke jesu zbog sexa...ali neke nisu...mislim da platonska emocija moze da nadjaca sexualnu...zasto,ne znam....

stef

 Zato sto kod platonske postoji samo zelja, koja se stalno hrani a nikad nije sita. 8)

chicio

moram da priznam da nisam prelezhao ljubav kad sam bio mali, tako da nisam probao sex bez najboljeg afrodizijaka - ljubavi. ali spreman sam za nove izazove, ovo je ipak digitalna era i sve se brzo mijenja

Smrda

pa kad probas digitalnu ljubav javi kako je... :K :K :K
Quote from: stef on 08-11-2006, 01:58:08
Zato sto kod platonske postoji samo zelja, koja se stalno hrani a nikad nije sita. 8)
moguce,vrlo moguce...uvek ostane nesto u vazduhu.... :)

Darker

Quote from: smrda on 08-11-2006, 01:12:15
ma D nemoj da si ostar.,..nego bolje odgovori na pitanja...
moze li platonska ljubav biti jaca ili ne?!?!
@maslacak...ne mislim ja da te emocije o kojima pricamo su drugacije samo zbog sexa...neke jesu zbog sexa...ali neke nisu...mislim da platonska emocija moze da nadjaca sexualnu...zasto,ne znam....
Macanko, odluèih da na ovoj temi ne postujem vi¹e, po¹to ima ko to da radi za mene, pa da se ne ponavljamo i ne aplaudiramo jedno drugom-dosadno je :hm :K :K
Rekosmo da su to dve potpuno razlièite emocije, razlièitih intenziteta, tako da - da, mo¾e platonska biti jaèa, o tome i prièamo poslednjih 5 strana, ali mo¾e biti i slabija, sex ne daje jaèinu, nego drugaèiju emociju...

Smrda

izvini macane...primljeno k znanju!!!.... :wink: :wink: