Ljubav Vs sex?

Started by trinity, 13-06-2006, 20:58:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Maslacak

@D :lol:

Quote from: smrda on 08-11-2006, 01:12:15
@maslacak...ne mislim ja da te emocije o kojima pricamo su drugacije samo zbog sexa...neke jesu zbog sexa...ali neke nisu...

mislim da te ne razumem... po definiciji je jedina razlika sex...od cega onda drugo mogu poticati te razlicite emocije...?
tu je naravo, individualan nivo, nisu ni sve patonske ljubavi iste, ali kad vec uopstavamo...

Quote from: smrda on 08-11-2006, 15:15:34
moguce,vrlo moguce...uvek ostane nesto u vazduhu.... :)

...znaci, opet zbog sexa...tj njegovog nedostatka... :K

Smrda

ali cekaj..po kojoj definiciji,tj cijoj!??!?
ja kazem..razlikuju se i zbog sexa..ali ima i drugih emocija...evo ovako...mislim da jedna platonska ljubav moze da probudi osecanja izmedju dve osobe,nevezana za sex,...ne znam jesam li ja jedini ludak ovde ili sta....pa se kapiram ili stvarno n'umem da objasnim... :hm
ali evo....recimo...poznat mi je primer platonske veze,koja traje vec okolo godinu dana...bez ikakvih indicija na sex,nisu par po defaultu...ali jbg,jedno drugom prijaju...ne znam da li su bas prijatelji,tj da li je to adekvatan naziv...ali postoji takva veza...odatle i sva ona moja pitanja....jer ni ja nisam verovala da je moguce tako nesto,ali ovo deluje moguce....i znam da postoji...
p.s.....nemoj sad da mi kazete da sam luda.... :)

Alnus Glutinosa

smrdice, ako ce ti biti lakse ja te podrzavam!  :cvet

Smrda

uf...konacno neko... :~ :~ :~
hvala,hvala.....nisam sama...jeheeeeee :V
alnus :cvet :cvet :cvet

Maslacak

Quote from: smrda on 08-11-2006, 22:58:43
ja kazem..razlikuju se i zbog sexa..ali ima i drugih emocija...evo ovako...mislim da jedna platonska ljubav moze da probudi osecanja izmedju dve osobe,nevezana za sex,...ne znam jesam li ja jedini ludak ovde ili sta....pa se kapiram ili stvarno n'umem da objasnim... :hm
ali evo....recimo...poznat mi je primer platonske veze,koja traje vec okolo godinu dana...bez ikakvih indicija na sex,nisu par po defaultu...ali jbg,jedno drugom prijaju...ne znam da li su bas prijatelji,tj da li je to adekvatan naziv...ali postoji takva veza...odatle i sva ona moja pitanja....jer ni ja nisam verovala da je moguce tako nesto,ali ovo deluje moguce....i znam da postoji...

Govorila sam o definiciji platonske ljubavi - platonska znaci da je ljubav, ali da nema sexa...valjda...
nisi ludak bre! :happy:
pa naravno da se u platonskoj ljubavi javljaju osecanja koja nemaju direktno veze sa sexom. Zato je i platonska. A ta osecanja su u mnogome zaista drugacija od onih koja se javljaju u "pravoj" vezi. Ja uopste ne tvrdim da su im emocije direktno vezane za sex, ili to sto ga nemaju - vec da je nedostatak sexa, pa i zelje za sexom, a ipak taj jak osecaj privrzenosti, ono sto cini tu ljubav platonskom, i drugacijom od "normalne"...
ono zbog cega ja kazem da je to sve indirektno vezano za sex je: ako bi u takvoj vezi doslo do sexa (naravno, zeljenog), automatski bi se promenile i emocije, i sva ta osecanja...sex bi obrisao, ili smanjio intenzitet mnogih od tih cudnih i snaznih emocija koje daju car platonskoj ljubavi, a doneo bi neke nove i dao novu obojenost ljubavi i kompletnom odnosu izmedju dvoje ljudi...i prosto, ta veza vise ne bi bila platonska.
kod ovih tvojih dvoje iz primera se nece desiti...jer oni to jednostavno ne zele (bar za sad), nemaju potrebu za tim, i uzivaju u odnosu takvom kakav je... i to je poenta cele price.
i naravno da ti verujem da takva veza postoji... :wink:

Smrda

aha...ako dodje do sexa...e pa sad se vec kapiramo....konacno...
slazem se sa ovim sto si rekla skroz... :cvet
doduse i dalje mislim da je moguce da opstane bez sexa....takva veza...doduse tesko,ali....
p.s. je li citao neko carobni breg?!? ...ima veze sa tematikom....

Darker

Smrdo, aman, mislimo isto, samo na razlièite naèine...:-)

zoe

А шта мислите о везама које се држе још само због секса? Не бих рекла да то баш опстаје....

Coolgemini

A zbog cega tako mislish?? :>
Te veze se mnogo duze odrzavaju ,nego one koje ne upraznjavaju sex...to je stvarno cinjenica...sex je dakako najbitnija stvar u ljubavi i u vezi i bez dobrog sexa ,nema ni dobre veze...partneri se moraju medjusobno uskladjivati u tome,a ljubav se sama po sebi josh vishe stvara tim odnosom :angel:

zoe

Рецимо да замислимо ситуацију где је нека заљубљеност прошла, можда и љубав,...али навика на секс са том особом није...?

Coolgemini

Dok je coveka,bice i sexa :> :>
Simple answer :K

nasty girl

Quote from: Coolgemini on 10-11-2006, 14:33:57
A zbog cega tako mislish?? :>
Te veze se mnogo duze odrzavaju ,nego one koje ne upraznjavaju sex...to je stvarno cinjenica...sex je dakako najbitnija stvar u ljubavi i u vezi i bez dobrog sexa ,nema ni dobre veze...partneri se moraju medjusobno uskladjivati u tome,a ljubav se sama po sebi josh vishe stvara tim odnosom :angel:

ovo si lepo rekao.... :Bog :Bog :Bog :Bog

Wolf

mmmm...sex, anytime, anywhere, right now...o,yeah!

Smrda

Quote from: zoe on 10-11-2006, 14:37:26
Рецимо да замислимо ситуацију где је нека заљубљеност прошла, можда и љубав,...али навика на секс са том особом није...?
pa ja bas mislim da ukoliko ljubav prodje...da se to prvo oseti po sexu.....
a sport varijanta...mislim da opstaje...po principu cist racun duga...hmmm...duzi sex!! :K

Maslacak

Quote from: smrda on 09-11-2006, 14:01:30
aha...ako dodje do sexa...e pa sad se vec kapiramo....konacno...
slazem se sa ovim sto si rekla skroz... :cvet

pa da :cvet
eto vidis...ko onda rece da je rasprava besmislena...kontala sam ja da mi ustvari mislimo isto, samo nikako da se lepo objasnimo :> Tj, mislimo na razlicite nacine... kako D lepo rece...

A sto se ove zoine price tice... Znam decka i devojku koji su bili par...mada uvek nesto on/off...
Sad su odlucili kao da su definitivno drugovi (i to najbolji :roll:)...ali opet povremeno imaju sex... kao izadju, ona dodje da prespava kod njega, spavaju u razlicitim krevetima...a onda se ona npr ujutru uvuce kod njega, i... :>
cudan odnos...ali lepo im je...

Moze da opstaje samo na bazi sexa, ali tada to obicno nije i jedina veza koju osoba ima...ili bar nije jedina koju tezi da ima...
Ako jeste...onda znaci da je sex mnooogo dobar... pa nek su zivi i zdravi! :ziveli
:happy: