Tekst iz blica o korupciji na nasim fakultetima

Started by Bred, 13-11-2006, 17:48:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Smrda

pa ne bi oni bili to sto jesu,.....ali bitno je da je bila objektivna,bar mi se cini...da ne ispadne kako sad napadamo ili vec nesti peto...

Maslacak

Quote from: xxx on 27-11-2006, 18:13:24
ma tacno se zna koja ce podpitanja postaviti iz farmaceutske jer godinama unazad isto pitaju,nema razlike,tako da je samo vazno ici i slusati ispit sto vise dana

A asistentkinja sa analitike slusa ispit?
Ali dobro, nije bitno uopste...ne tvrdim, samo sam nagadjala :)

Lepo je to Visnja rekla...

Bred

Takodje je tacno i da nase skolovanje placanju svi gradjani republike Srbije i kada se stavi na papir koliko kosta student na cetvorogodisnjim i student na peto ili sestogodisnjim studijama cifra je garant ogromna. Mislite o tome.

stef

 Pa dobro ipak nasa diploma kosta 100 000 eura. A za vreme prethodnog rezima je kostala 10 000 eura. :angel:

Smrda

a kako sad kosta toliko?!?
je li sam ja to nesto propustila?

stef


Smrda

pa znam na sta si mislo?
nego od kuda ti sad to?...zar to jos uvek postoji...
a i poslednji put kad sam ja cula za to cena je bila daleko manja...

dona


jer to,kojim slucajem, ispadamo glupi mi koji ucimo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?
javna je tajna da ogromna vecina ide na casove kod asistenata i tu nema dileme ALI?
tu se javljaju dve grupe studenata :1.oni koji nece da se muce i gledaju da sto vise sebi olaksaju,da sto pre zavrse,i verovatno tako iz skoro svakog predmeta, pri tom pare nisu problem(znam neke takve)
2.grupa su oni koji zaglave na nekom ispitu ,pa im stvarno treba pomoc(znam i te slucajeve)
toliko o casovima,a sto se tice kupovine diplome to ne znam mada sam samo cula price!!! mi smo ipak na vrhu rang liste kao zemlja po pitanju kurupcije.to je drzavni problem, a riba se cisti od glave.deca politicara studiraju po svetu na koledzima koji su najprestizniji, a ko nas se svakih deset god desi stud.protest.
zato sam onomad napisala na forumu(ista ova tema) da nam diplome diplomiranih posle 1991.god.i nisu nesto cenjene u svetu.ko hoce u svet ,nek ode odmah posle srednje skole.

pekmez

#83
Quote from: Dukica on 27-11-2006, 13:34:27
Pa ja ne bi ovde da navodim konkretne slucajeve,bar dok ne diplomiram,u febr.A do tad,moze na nekom pivu.Ovde ne.Neverovatnih slucajeva ima.

e to je vec kukavicluk, nemoj ni tada da kazes, uopste nam ne znaci.

Quote from: smrda on 27-11-2006, 23:48:18
korumpcije...

hahah.

Dukica

Ja stvarno ne bi da se ponavljam,al vec sam rekla da kad sam polagal farmaceutsku pre 2 godine,dok sam pisala koncept asistentkinja iz analitike je dala devojci do mene papiric sa uradjenim pitanjima,tj.sa ispisanim formulama,sto je sasvim dovoljno,pogotovo ako si pre toga isao na casove kod iste.Tako da su asistenti najveci problem u toj korupciji,a ne carape i  tehnicari.
Ova tehnicarak sa farme,sa carapama,je od novembarskog roka prestala to da radi i sad niko ne sme da se makne na ispitu.OK?
Ajmo,sad to isto sa asistentima.To je veci problem.

Br.2-
Necu ovde da pricam jer i profesori i asistenti posecuju forum,pa ne bi da JA nekog kostam posla. Ne bi da bude,kao sa Miroslavom iz farme.Devojka odgovarla kod Ugresica i kad se on zacudio kako malo zna,ona je rekla da bi sa tim znanjem kod Miroslava polozila.Posle toga je Miroslav morao da poostri kriterijum i mnogo je njih poobarao sledeci rok,jer su ga Rdica i ugresic pritisli da poostri kriterijum.
Necu da navodim konkretne primere,jer se i o meni radi.Ja licno sam bila deo toga,pa nije bas za javnost.

A ,Pekmezu,ako ti je tako lakse,necu pricati. Ja nemam nista od toga. Zabole me ,pravo da ti kazem,imam jos 3 ispita do kraja....
Al vidim da vi ne primecujete sta se desva oko vas,a koruMpcije ima koliko hoces. i nazalost uvek naj.b. onaj ko najmanje zasluzuju,sto je u ovom slucaju tehnicarka sa carapama.

Bred

QuoteDevojka odgovarla kod Ugresica i kad se on zacudio kako malo zna,ona je rekla da bi sa tim znanjem kod Miroslava polozila.
Sta reci sem...ima nas svakavih. Sta je doticnoj trebalo da se pravi pametna?
Kao sto su Bolonjci pricali da im je prvi kolokvijum iz matematike bio lak pa sledeci treba da bude dosta tezi. :roll:

dona

pa logicno je da bude lak ,kad je gradivo lako na pocetku ,a trebalo bi da im bude lakse nego nama zbog bolonje!!!

stef

 Izbaceno je dosta gradiva iz matematike, i skraceno je broj predavanja (kredita), tako da mora da im bude laksa matematika, cak to treba da bude jedan od najlaksih premeta.

Bred

zalazimo u off ali pitaj ih stef da li im je bilo lako iako je vecina dobila dobre ocene?

krajina

ma ajde bre,pa korupcije ima svuda a pogotovo u srbiji.nego ne razmi¹ljajte o tome veæ i vi tra¾ite veze,ako pare nemate