Tekst iz blica o korupciji na nasim fakultetima

Started by Bred, 13-11-2006, 17:48:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred


Vampire 666

Eh kad bi kod nas bilo ko u Italiji...
©ta student na na¹em faksu mo¾e da oèekuje na ispitu od profesora koji se ni ne predstavi veæ ka¾e: Ovo vam je najbitniji predmet na xxx godini i te¹ko æete ga polo¾iti.

Korisnicko Ime

Ja licno, i jos jedno 50 ljudi, video na FON-u kako je ribi sredjen ispit. Mala usla, upisala ocenu, a mi svi redom popadali...

dyki

za masinac bolje da vam ne pricam... ne moras ni da se pojavljujes na ispitu... sve nesto mislim da sam lud sto ucim, bolje da se zaposlim i radim za 200eur mesecno, ima da zavrsim u roku bez problema i jos da mi ostane kinte!

stef

 Digli su prasinu, a ona ce da padne po nama. :police:

Bred

Mnoge stavri koje su napisane u blicu o nasem faxu nisu tacne. Tacnoje da su se carape prodavale za pomeranje ispita ali to je davno prestalo da se praktikujem posto je dekan to zabranio, kako sam ja cuo...Asistenti drze casove i hvala Bogu na tome ali prviput cujem da studenti na tim casovima dobijaju i pitanja koje ce izvuci na ispitu. To su novinari izmislili odnosno izkalkulisali. Asisenti mogu da kazu  etaj i taj ce vas profesor pitati to i to vezano za odredjeno pitanje ali ne govore niti mogu da znaju koja cete vi pitanja da izvucete za ispit.
U svakom slucaju, nas fakultet sprema tuzbu protiv blica pa cemo videti sta ce biti

crazy ball

Quote from: Bred on 14-11-2006, 13:43:25
Tacnoje da su se carape prodavale za pomeranje ispita ali to je davno prestalo da se praktikujem posto je dekan to zabranio, kako sam ja cuo...
ako je maj bio davno,dobro...
iskreno,mislim da nista nije zabranjeno,vec neki ljudi tu rec koriste samo da bi se ogradili...

vladimir

I ja mislim da su mnoge stvari u tom tekstu izmisljene ili su nastale kao posledica zamene teza... :hm

crazy ball

ne znam samo kako im je promakla veterina...tu haraju mito i korupcija,nerazdvojni drugari   :Bog

Smrda

brede,vladimire...ne verujem da je bas to sve izmisljeno...nema dima za dzabe.....a i bila sam svedok nekim placenicima...tako da....suvisno je raspravljati o tome...u se i u svoje kljuse...

pekmez

tacno je ovo za anantomiju, samo su oni dodali senzacionalnu recenicu: "Studenti nisu znali da nam kazu da li i oni nesto profesoru daju." Mada ja ne vidim neki veliki problem u anatomiji kada ta pitanja i ne budu i oni koji su kupili knjigu pitanja podele ko zeli. Cinjenica je da novina trazi senzacionalnost jer su sami sebe opovrgli - u istom tekstu pisu o maloj prolaznosti i lakoj podmitljivosti. Mada, sobzirom na informaciji o anatomiji koja je 95% tacna verovatno je jos nesto tacno.

Vampire 666

Zasto nas fakultet tuzi Blic? Bolje bi bilo da urade internu kontrolu i zapitaju se da nije u njima problem sto tako malo ljudi diplomira. Ovako samo daju jos veci povod za iznosenje tacnih i netacnih informacija u javnost, sto ce samo zakomlikovati situaciju...

Darker

©to se anatomije tièe-ja sam kupio knjigu, nije me niko terao, niti mi je ta èinjenica ne¹to pomogla na ispitu - jednostavno sam odradio test i dobio ocenu i to je to...

Coolgemini

QuoteZasto nas fakultet tuzi Blic? Bolje bi bilo da urade internu kontrolu i zapitaju se da nije u njima problem sto tako malo ljudi diplomira. Ovako samo daju jos veci povod za iznosenje tacnih i netacnih informacija u javnost, sto ce samo zakomlikovati situaciju...
Da...ovo samo zahuktava situaciju...A kad ce se sprovesti neka interna kontrola,mislim da to ni Bog ne zna :roll:
Vamp,interna kontrola je josh uvek taboo za nashu zemlju...da bi se sprovela na BU,prvo se tek moraju prekontrolisati ostali drzavni sektori(a koji su takodje obuceni velom korupcije),a kad ce se oni prekontrolisati....Who knows?? :hm

zoe

Мене све ово баш љути! Седи, учи и немој се бринути, нико те оштетити неће! Наравно да Факултет треба да тужи Блиц! Жута штампа и сензационализам треба да буду резервисани за Стоје, Секе и остале... не знам чему блаћење озбиљних установа!