Tekst iz blica o korupciji na nasim fakultetima

Started by Bred, 13-11-2006, 17:48:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Bred

Mislim da se svi slazemo da su profesorske plate mizerne

zivanshe

pretpostavljam da je situiran chovek manje podlozan korupciji (nije to neko opravdanje...), zadovoljniji => ostvaruje bolje kontakte sa drugim ljudima (studentima :) ), ima vishe entuzijazma, uopshte, profesionalnije obavlja svoj posao...

ima ljudi koji su i u ovim uslovima vrlo profesionalni i spremni za punu saradnju, podrshku, shto neizmerno cenim i poshtujem.

pekmez

Ne znam za profesore, ali tehnicarka iz Neorganske hemije nam je rekla da ima platu 14 hiljada a da za pribor ne dobijaju nista. Kaze: ''Nista mi od vasih skolarina nismo videli". Mada sa bolonjskim programom idu i vece plate i otpusti.

xxx

#63
@ maslacak

Quote...ja se uopste ne nerviram.
Uvek sam bila koja gleda samo sebe, nikad se nisam nervirala sto neko prepise, neko se ulize profesoru, neko bolje prodje na glupost... Ja se usredsredim na sebe i meni ide odlicno, tako da nemam razloga ni da se zalim :>
Ali, cinjenica je da postoji problem - mala prolaznost - ako kod nas treba biti potpuni genije (i jos veci streber) da se fax zavrsi u roku...a svugde u svetu je normalno da se fax zavrsi u roku... onda znaci da nesto sa nama nije u redu...

Ja sam odavno zakljucila ovu povezanost: profesori dignu frku oko nekog ispita tako da izgleda samostalno nepoloziv -> asistenti drze casove u kojima govore sta tacno treba da se nauci, sta najcesce pitaju itd -> odjednom lakse poloziti ispit. Zaista mislite da profesori nemaju korist od toga?
Fakutet bi trebalo dabude koncipiran tako da ga je moguce zavrsiti samostalnim ucenjem. Nemam nista protiv uzimanja casova, ali neka to bude zato sto nesto treba da mi se razjasni, a ne jer je profesor ****
slazem se da je uzasno mala prolaznost,ali mi tu ne mozemo nista,jer nas niko nikada nije slusao pa sto bi i sada...a za ass ja stvarno ne znam ko drzi sa svog instituta,naravno sem na organskoj,na ovim ostalim uglavnom drze ass sa drugih instituta i ne znam kako oni mogu da ti pomognu na ispitu,ako nisu sa istog...a ja sam uvek za casove jer kome ne ide materija ili ne moze da se natera na ucenje,za to postoje oni da te upute na konkretno i da te ubrzaju,a uostalom masa njih je dosla iz unutrasnjosti,radi na faxu za 25000 a realno to je minimalac,pa zasto da ne daju casove,ti se bolje osecas jer si spresao nesto sto ne bi presao tog dana ni u snu,ispricao ti je sustinu,a on je zadovoljan jer je dobio kes i svi su na dobitku... :smile:

stef

 Svi profesori imaju tezge sa strane!Ali to je vec njiov privatni zivot, i u to ne bi trebali da zadiremo.
@XXX: svida mi se tvoja teorija zavere. :>,mogla bi da napises neku knjigu.

Smrda

e..a doobro jer neko zna za neki skoriji slucaj te korupcije?
mislim da ne pricamo u prazno...
ja znam za ranije od pre dve godine,par slucajeva znam sigurno,par iz price....opet kazem da je bilo,bilo je,da je sad ima...pa ne znam,moguce je...ali me zanima zna li ko sta konkretno?

Maslacak

Quote from: xxx on 24-11-2006, 19:08:08
slazem se da je uzasno mala prolaznost,ali mi tu ne mozemo nista,jer nas niko nikada nije slusao pa sto bi i sada
pa samo isticem problem...to je uradio i clanak...nisam ni rekla da mogu nesto da menjam, samo kazem, da je to ono sto bi prvo trebalo da se menja...

Quote from: xxx on 24-11-2006, 19:08:08
...a za ass ja stvarno ne znam ko drzi sa svog instituta,naravno sem na organskoj,na ovim ostalim uglavnom drze ass sa drugih instituta i ne znam kako oni mogu da ti pomognu na ispitu,ako nisu sa istog..
Ne - ne pomazu direktno na ispitu, i samim tim to i nije neka direktna korupcija, niti je tako tezak primer. Samo mislim da profesori kazu tim asistentima sta je ono sto najcesce pitaju, asistenti to direktno kazu studentima, i studenti lakse poloze... Ajde, kako asistenti koji drze privatne casove iz farmaceutske (a posebno je cudno jer nisu sa instituta) tacno znaju podpitanja koje postavljaju profesori? Mozda gresim, ali malo mi je ipak simptomaticno.
Zaista nemam apsolutno nista protiv privatnih casova. Samo mislim da je to sto je neki ispit maltene nemoguce poloziti bez privatnog casa, ili ako casove uzima 90% studenata - indikacija da nesto nije kako treba.

@smrda
ja ne znam nijedan na nasem faxu. Pricala mi je drugarica za te carape, to je bilo i skoro, i istina je izgleda :> Ali ipak mislim da je korupcija kod nas sada na malom nivou i da nije za neko zabrinjavanje...

Bred

Juce je izasao jos jedan zanimljiv text u blicu, skeniracemo ga i uploadovati veceras.
Maslacak, ja sam vec znao 90% podpitanja koje profesori postavljaju studentima na ispitu, konkretno iz farmaceutske hemije tako sto sam slusao xyz sati usmenog izlaganja i pitao xyz ljudi a sta ovaj pita a sta ova? :wink:

Dukica

Pa ja ne bi ovde da navodim konkretne slucajeve,bar dok ne diplomiram,u febr.A do tad,moze na nekom pivu.Ovde ne.Neverovatnih slucajeva ima.

xxx

ma tacno se zna koja ce podpitanja postaviti iz farmaceutske jer godinama unazad isto pitaju,nema razlike,tako da je samo vazno ici i slusati ispit sto vise dana

Smrda

i dalje meni nije jasno koliko to ima sad korumpcije...
i na kom institutu...

Darker

Zbog ¹irine strane i uskosti skenera :K :K text je malo iseèen, ali skapiraæete poentu, nadam se...




Smrda

pohvala za studenta prodekanku!...
skapirala poentu...nadam se...:)

Darker

Da, ali smara ¹to su iz konteksta za naslov izvukli samo da se ispit pola¾e po deset puta, iako je rekla potpuno suprotno...

zivanshe

novinarski refleks - izvrni rechi sagovornika svoga.