"Srpski Vojvoda" ¹trajkuje glaðu

Started by Vampire 666, 13-11-2006, 18:28:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

aziraphale

@vladimir
"...oni njihove zlocince proglasavaju herojima, dok mi ratnike proglasavamo zlocincima..."

jel tako?

oces da pocnem da nabrajam "ratnike" diljem srbije pa da iza svakog navodimo zrtve, ne racunajuci svu pustos ekonomsku, eticku i svu ostalu koju su za sobom ostavili. i tacno me zabole da li njihove porodice pate ako malko gladni ostaju ili sto ne mogu da sahranu da im odu.

milosevic - (zajedno sa tudjmanom i izetbegovicem) zavio gradjane ex-sfrj u crno, poduzi niz godina
seselj - zatrovao srbiju svojim nacionalistickim, ksenofobicnim i fasistickim izjavama, napadima, klevetama, incidentima i krivicnim delima
arkan - koliko je ljudi, civila (srba, hrvata, bosanaca) stradalo njegovom rukom u sve tri republike, u njegovim ratnim i posleratnim pljackanjima i zlocinima (ili je nekolicina ovde zaboravila kako je izgledao i beograd u "njegovo" vreme?)
legija - hladnokrvni ubica iza cijih "vannastavnih aktivnosti" stoje imena djindjica, stambolica, curuvije i velikog broja drugih poznatih i nepoznatih ljudi
mladic - o njegovom ratnom poduhvatu zvanom "oslobadjanje srebrenice od zivota" ne postoje reci koje mogu da izraze tu strahotu
kao i svi ostali sa ili bez visokih i javnih funkcija koju su pomagali da jedan takav sistem zivi i prezivi mnoge nama slicne, za cetvorogodisnju opsadu sarajeva, za ovcaru i razaranje vukovara, za erdut, za kosovo ubijano, za kosovo izgubljeno, za bombardovanje pala, za bombardovanje srbije , za odlazak najboljih odavde tamo negde, za smrt nas i onih drugih,za hipermegainflaciju, za pljacku, za proneveru, za mafiju, za ono jadno dete od nepune dve godine sto je u batajnici poginulo za cije babe zdravlje?, za mostove novosadske.

i ne nalazi se pozvan da govoris sta o tome misle hrvati, vec ih pitaj, pa saznaj da koliko ovde ima onih koji pljuju po imenima gore navedenim i nenavedenim toliko ih ima u "bratskoj" nam zemlji koji napadaju svoje, a njima slicne, tudjmana, seksa, gotovinu, glavasa, bobetka i ostale raznorazne kvazilikove koji su se na tudju stetu, smrt i stradanje bogatili i sticali moc. jer nit su oni bolji nit su gori od nas, ali su spoznali jednu istinu i makar kroz gundjanje (ako ce ti biti tako lakse da prihvatis) poslali svog mladica (gotovinu da te podsetim) i krenuli tamo gde ce im biti bolje, u EU. a u januaru cemo svi mi imati prilike da lepo istaknemo gde nam je i sa kim nam je bolje, a ako pobedi "ceo svet nam je kriv" koalicija nek nam vrate seselja, nek mu tutnu oruzje u ruke. bolje onda i ne zasluzujemo.

lijepa bosanka

#46
Не можеш у исти кош трпати Младића,Милошевића,Шешеља и Легију и Аркана...Мислим да ту постоји велика разлика....треба бити мало паметан да се укапира зашто??

Али да не идемо у оф....ево мало подршке....

Проф. др Војислав Шешељ у штрајку глађу

          Већ четврти дан проф. др Војислав Шешељ налази се у штрајку глађу. Како је то изузетно опасан и по самог проф. Шешеља потенцијално погибељан начин борбе, ваља одмах рећи да је штрајк глађу ultima ratio – последње средство којем се прибегава када су сва друга средства исцрпљена. Па због чега је проф. др Војислав Шешељ прибегао том последњем средству?

          Први разлог је сама хашка оптужница која је на климавим ногама. После пада берлинског зида и укидања деликта мишљења у свим посттоталитарним земљама, Војислав Шешељ је први широм познат оптуженик коме је стављен на терет деликт мишљења који је извршен држањем такозваних запаљивих говора. Тек касније када је Карла дел Понте разабрала да тзв. деликт мишљења не може бити разлог ни за оптужбу ни за осуду уврстила је Војислава Шешеља у некакав «здружени злочиначки подухват» како би на њега превалила одговорност за недела других који са Шешељем нису били ни у каквој вези.

          Други разлог за штрајк глађу је недопустиво дуг притвор пре отпочињања суђења. Као што сви добро знате проф. др Војислав Шешељ је 24. фебруара 2003. године добровољно, својом слободном одлуком отишао у Хаг и предао се Хашком суду. Иако сви међународни акти о људским слободама и правима утврђују да ће се ухапшеном лицу судити без непотребног одуговлачења, односно у разумном року, Шешељу ни после три године, осам месеци и 18 дана није отпочело суђење, а није ни пуштен да на слободи сачека почетак суђења и да се слободно бави политиком, како је то иначе допуштено оптуженим Арбанасима. Да Хашки суд нема намеру да Војислава Шешеља злоставља, ојади и сатре, Шешељ би управо сада био међу нама пошто му суђење још није почело.

          Трећи, посебно важан разлог је наметање бранилаца Војиславу Шешељу, иако је он већ на првој статусној конференцији обавестио Претресно веће да ће се, сходно Правилнику 45d Правилника Суда, сам бранити пред Судом, а да ће му у припремању властите одбране пред овим Судом помагати неколико квалификованих правних саветника који ће чинити његов стручни тим. Претресно веће је одбило да региструје правне саветнике које је Шешељ именовао, и тиме га је дискриминисало чак и у односу на Слободана Милошевића над којим је у Хагу извршено судско убиство. У овом погледу иначе постоји савршена аналогија између случаја покојног Слободана Милошевића и случаја проф. др Војислава Шешеља. Слободан Милошевић се током протеклих пет година сам бранио пред Судом, а у припремању одбране помагала су му три стручна саветника – један професор Правног факултета у Београду и два адвоката. Управо тако замишља и припрема своју одбрану и проф. др Војислав Шешељ. Уместо да без поговора прихвати одлуку проф. др Војислава Шешеља да се, уз помоћ свог стручног тима сам брани, 9. маја 2003. Претресно веће је одлучило да се проф. др Војиславу Шешељу именује stand-by (у приправности) бранилац и наложило секретару Суда да он именује таквог «браниоца». Дана 5. септембра 2003. секретар Суда именовао је београдског адвоката Александра Лазаревића за Шешељевог stand-by браниоца. Чим се, међутим, уверио да проф. др Војислав Шешељ не жели никаквог наметнутог браниоца у кога нема поверење и да с таквим браниоцем уопште не жели да комуницира, Александар Лазаревић се сам повукао. Секретар Суда повукао именовање Александра Лазаревића, да би 16. септембра 2004. године за Шешељевог stand-by адвоката именовао холандског адвоката Тјарда Едуарда ван дер Спула. Пошто је после подуже ујдурме у Суду и ван овог Суда Тјарда Едуард ван дер Спул одустао, напослетку су за адвокате у приправности (stand-by) именовани енглески адвокати Дејвид Хупер и Андреас О`Шиа.

          Сви ови наметнути адвокати, укључујући и последњу двојицу, прекршили су члан 5 «Кодекса о професионалном понашању одбране пред Међународним трибуналом» тиме што су прихватили своје именовање за stand-by браниоца противно вољи оптуженог проф. др Војислава Шешеља. Тиме је напре повређено право оптуженог да сходно Правилнику 45 d сам себе брани пред овим Судом, о чему је оптужени Шешељ обавестио Претресно веће већ на првој статусној конференцији. Чим је сазнао да му је принудно наметнут други stand-by бранилац, проф. др Војислав Шешељ је одлучно изјавио да уоште неће да га види, а камоли са њим о било чему разговара. То такође значи да оптужени Шешељ никада неће дозволити наметнутом stand-by браниоцу да било шта предузима у његово име и да га пред овим Судом брани. Отуда наметнути браниоци постају неетички када у име оптуженог, који их неће, примају судске списе и глуме некакву одбрану.

          У прилогу I Кодекса о професионалном понашању одбране пред Међународним судом чланом 4/2 је утврђено да заступајући клијента бранилац мора «поштовати одлуке клијента везане за циљеве заступања», а у члану 7 изричито је наглашено да «бранилац мора стално информисати клијента о статусу ствари које се налазе пред Судом». Стога се поставља питање како наметнути енглески адвокати могу уопште сазнати одлуке свог клијента ако овај неће да им их саопшти, и како ће обавештавати свог клијента о статусу ствари пред Судом ако овај неће да их слуша. Другим речима, поменута господа су пристала да буду stand-by браниоци иако унапред знају да улогу правог браниоца оптуженог неће моћи да одиграју. Штавише, ако клијент неког адвоката не жели као браниоца, онда бранилац не постоји, а онај који и даље изиграва браниоца нечасна је и неморална особа.

Још је горе што се наметањем браниоца битно мења статус одбран еоптуженог. У добро постављеном судском поступку постоје три бране потпуно одвојене и неѕависне стране: оптужба и одбрана 082;оје су међусобно супротстављене и судско веће које је изнад супротстављених страна и независно у односу на сваку од њих. Ако суд без ваљаних разлога намеће некакве станд-бу браниоце, а добро зна да оптужени не само што жели да се сам брани него је као професор права у стању да то на ваљан начин обави, он то не чини у интересу одбране оптуженог него зарад неког другог циља. Нама се чини да наметнути браниоци имају ѕадатак не само да контролишу него и да осујете одбрану проф. др Војислава Шешеља.

Наметање станд-бу бранилаца противно слободној вољи оптуженог представља тешку повреду члана 14 става 3д Међународног пакта о грађанским и политичким правима који зајемчује сваком потуженом «да се сам брани или уз помоћ правног заступника по свом избору», постоје само две могућности: да се сам брани или да га брани правни заступник по свом иѕбору». Другим речима, за одбрану оптуженог, према овим одредбама, постоје само две могућности: да се сам брани или да га брани правни заступник по његовом властитом избору.

Ако, дакле, Хашки трибунал учестало и далекосежно крши не само правила поступка које је сам себи прописао, што је иначе нечувено у цивилизованом свету, него и најважније међународне акте који зајемчују основна људска права, шта онда преостаје оптуженом који је жртва тог Суда и чија се права немилице газе? Проф. др Војислав Шешељ је сигурно добро промислио и закључио да се том ХаШком Минотауру, који је уништио веће једанаест српских живота и који је и даље жедан српске крви, једино може супротставити тако што ће у тој неравноправној борби заложити и властити живот. Та његова жртва заслужује свако поштовање и пред њом треба да погну главе наши садашњи главари који трабуњају о «сарадњи» са Хашким трибуналом као услову за улазак у Европу, која баш у овом часу намерава да нам отме Косово.

У Београду, 14. новембра 2006.



Проф. др Коста Чавошки

pop

LB, nesto mi mnogo branis ex-vojvodu i citiras srs.org za nekog ko se troumi izmedju dss, ds i srs-a  :hm
Drago mi je da si prenela pisanija Koste Chavoshkog, jedne klasicne komunjare, koji je izmenjao vise partija (KPJU, SPS, DSS, SRS) nego charapa. Posto sam iz istog grada kao i pomenuti profesor, 'slucajno' znam o kakvoj se funjari radi. Posle njega, Dzeja i ostalih ljudi koji 'shtite' prava crvenog vojvode, a obelezili su najgoru deceniju srpskog naroda od kada postoji, sta vise reci o tom choveku?!

Podseticu samo na jednu njegovu cuvenu izjavu da treba ratovati dok ima municije, a kada nestane municije, onda treba klati zardjalim kashikama. Zbog ove izjave su ga zvali vojvoda sa zardjalom kashikom.

Darker

Ko, ©e¹elj ili Kosta?:-)
Da, zamalo da bacim peglu kad sam video onaj kretenizam sa njegovom decom... Tata, mi te volimo, i onda mu pevaju neku pesmicu dok ide neka muzikica... Ovo je stvarno stra¹no... Pitam se ¹ta je sledeæe?? Pa, manje su mi odvratne grand zvezdice od 5 godina koje se sexy uvijaju uz "nisam ja tvooooooooooj sexy robot"...

aziraphale

@LB
"Не можеш у исти кош трпати Младића,Милошевића,Шешеља и Легију и Аркана..."

o, da, mogu. i imam svaki razlog da to uradim. a tebe cu da zamolim da mi objasnis, bez citiranja "velikog vojvode zastitnika svete srpske zemlje", pa nek i bude off.

lijepa bosanka

@azira

Samo cu ti reci da je R.Mladic bio general Vojske Republike Srpske,regularne vojske koja je branila srpski narod tamo...u toj vojsci je bio moj otac,stric,tetak,ujak,rodjaci,pa cak i deda(kome je to drugi rat koji prezivljava!)...bili su tamo jer nisu imali drugi nacin da zastite svoje kuce,zene,djecu....Kapiras?? I jos jedna stvar,njemu je rezim '90.-tih uzeo nesto ste se najvise na svijetu voli-kcerku,koja je ubijena u Bg!!!
Arkan....otisao je Bogu na istinu,ali znamo ko je bio!!! On je imao neku svoju dobrovoljacku gardu,i bio je kriminalac....
Za legiju nisam ni cula da je bio u ratu,a i ako je bio,mislim da je to Arkanova varijanta!!!
Milosevic je bio predsjednik Srbije,i radio je ruzne stvari svom narodu,znam to,i trbalo ga je kazniti u njegovoj drzavi i to najstrozom kaznom,a za ono sto su mu tamo sudili,smijesno je i pricati...
Seselj... :hm...za njega kazem...imao je neku svoju ideju...bio je zbog nje u zatvoru vise puta...i danas je tamo,ali je ostao dosledan nje!!! A da ga 4 godine drze u zatvoru i odlazu proces,jer nemaju dokaze...to je nesto van svake pameti...i pri tom se dobrovoljno predao!!!!(bice Srbiji bolje--frazetina na koju mi se gadi zivot!!!!)
Nisam ni u jednoj stranci,volim svoju naciju,trudim se da postujem tudju....ali sajt SRS sam pocela da posjecujem od kada se ova tema sa podrugljivim naslovom pojavila.... :/

Mislim da imate veliki problem,jer ne mozete da razgranicite...Za sta se tim ljudima tamo sudi....
Njemu i ostalim Srbima(koji se ne vracaju zivi odande!!!!) se sudi za nesto sto nema veze sa onim zbog cega ste vi kivni na njih!!!! Zasto se vlast i te nase demokrate nisu izborile da te ljude izvuku iz tog antisrpskog suda i dovedu ih pred lice pravdenase drzave i sude im za ono sto su ucinili svom narodu,rijec ne bih rekla....
Vi ste ovdje zivjeli za vrijeme sankcija,i tog vremena,i nije vam bilo lako i taj period nakon toga ,kriminal i sve.... ali sam isto tako i ja prezivjela rat,i gledala kako ubijaju moj narod,moje komsije,rodbinu i prijatelje...a za to niko ne odgovara... :ohwell:

Za vrijeme sankcija u BL,je umrlo 12 tek rodjenih beba ,koje su bile u inkubatoru,bezimene su sahranjene na groblju,sa oznakama XX,XY...jer Butros Gali nije dozvolio da iz Srbije stigne kiseonik,jer je koridor bio presjecen,mi smo bili bukvalno u okruzenju,odsjeceni od matice,trebao je helikopter samo da preleti par km,i nisu dozvolili.....
A danas to vise niko ne spominje....za taj zlocin niko ne odgovara??? Ko je za to kriv??? Srbi???  .grins.

Vampire 666

Pa i jesu Srbi...za taj rat su Srbi (svi zajedno, ne smo bosanski) krivi...i to ne oni koji su neposredno ucestvovali, vec oni koji su dozvolili da nas "copavi ustasa" voza 50 godina, oni koji su dozvolili ustavne preomene iz '64 i '74...ali to je vec druga tema...

lijepa bosanka

21.11.2006.

            Заменик председника Српске радикалне странке Томислав Николић примио је данас у Скупштини Србије Тонија Лојда, специјалног известиоца Парламентарне скупштине Савета Европе за Хашки трибунал.

            Томислав Николић је информисао Тонија Лојда о штрајку глађу др Војислава Шешеља у Хашком трибуналу и о драматичном кршењу људских права којима је изложен председник српских радикала. Николић је, истовремено, затражио од Лојда да преко најзначајнијих европских институција покрене хитну иницијативу за заштиту елементарних права Војислава Шешеља, јер заштитом његових права штите се основна права човека и право на одбрану било којег појединца у свету.

            Тони Лојд се захвалио Томиславу Николићу на информацијама уз истовремено изражавање забринутости за здравствено стање Војислава Шешеља.

                                                                                                                                                     www.srs.org.yu

vladimir

Quote from: Vampire 666 on 21-11-2006, 16:41:30
Pa i jesu Srbi...za taj rat su Srbi (svi zajedno, ne smo bosanski) krivi...i to ne oni koji su neposredno ucestvovali, vec oni koji su dozvolili da nas "copavi ustasa" voza 50 godina, oni koji su dozvolili ustavne preomene iz '64 i '74...ali to je vec druga tema...

Sa te strane si u pravu.Ali, samo da podsetim:srpski svat je ubijen od strane Balija i to je znacilo pocetak rata u Bosni.A pitajte Srbe iz Hrvatske koliko jos pre pocetka rata su trpeli teror Hrvata...

@Aziraphale:kad kazem ratnici, ne mislim na Slobu, Seselja, Legiju, Arkana...Oni su profiteri.Ratnici su obicni ljudi, iz naroda, koji su skupili hrabrosti i branili svoje sunarodnike i porodice...

lijepa bosanka

#54
Voja oslabio 13 kilograma
E. RADOSAVLjEVIÆ, 21. novembar 2006

BEOGRAD - UTRKUJEMO se ko æe da se javi na telefon. Tako je bilo i u utorak ujutro kada nas je pozvao. Prvo pitanje je uvek isto:"Kako si"? Rekao je da je smr¹ao 13 kilograma. I èak uspeo da se na¹ali, aludirajuæi na to da je uvek bio debeo, pa mu ovo doðe kao dijeta. I sigurno je da ¹trajk glaðu neæe prekidati sve do ispunjenja zahteva.

Ovako je u utorak za "Novosti" govorila Jadranka ©e¹elj, supruga Vojislava ©e¹elja. U njegovom kabinetu, sedeæi u njegovoj fotelji (ka¾e sluèajno, tu joj je nekako najzgodnije) ka¾e:
- Voja nas zove svaki dan, jer mi ne mo¾emo njega. Takva su pravila. To su kratki razgovori. Iako ne priznaje, glas ga odaje da je sve slabiji, iscrpljeniji, malaksaliji... Ni ne pada mi na pamet da mu ka¾em da prekine. Samo ga podr¾avam.

Sinovi Aleksandar (13), Mihailo (10) i Vladimir ( 8 ), pre odlaska u ¹kolu ujutru prvo listaju novine. Zanima ih pi¹e li ¹ta o njihovom ocu. Poslednji put su ga videli letos.
- Ne biramo suze, veæ ponos - ka¾e Jadranka ©e¹elj. - Krijemo se jedni od drugih kada nam je ba¹ te¹ko. Ne ¾elim da sve ovo preðe u patetiku, ali svako ko ima porodicu zna kako je na¹oj.
Prièe oko toga da je ©e¹eljev potez predizborni trik Jadranka komentari¹e reèima da "ne mo¾e da pomisli da bi iko mogao ¾rtvovati svoj ¾ivot radi kojeg procenta vi¹e". O izjavama koje sti¾u iz Ha¹kog tribunala da "nisu primetili pogor¹anje zdravstvenog stanja njihovog pritvorenika" ka¾e da su ciniène.

- Branili su mi da ga vidim. Poslednji put su naredili da sa njim mogu razgovarati preko stakla, telefonom. Voja je to odbio - ka¾e ©e¹eljeva supruga.


SPOT
POSLEDNjIH dana u javnosti se pojavio spot sa fotografijama Vojislava ©e¹elja sa decom, ¾enom i unuèetom. Ali, i prièe da se ovim zloupotrebljavaju deca.
- Kako je moguæe da niko ne pita kako je njemu, za¹to ¹trajkuje glaðu. Sve se tumaèi suprotno - pita se Jadranka ©e¹elj. - Moj suprug samo tra¾i svoja prava.
S. S. ROVÈANIN

©E©ELJ GLADUJE,
HAG NADGLEDA

LIDER radikala Vojislav ©e¹elj se sigurno neæe pojaviti pred sudijama na statusnoj konferenciji u Ha¹kom tribunalu, tvrdi generalni sekretar stranke Aleksandar Vuèiæ.

Na pitanje kako se oseæa ©e¹elj jedanaestog dana ¹trajka glaðu, Vuèiæ odgovara:

- Pitanje je da li æe uop¹te moæi da hoda - ka¾e. - Zdravlje mu je sve lo¹ije. Ima gu¹enja, pritiska ga astma.

I u Ha¹kom tribunalu potvrðuju da ©e¹elj i dalje odbija da uzima hranu. Nagla¹avaju, meðutim, da ga dr¾e pod stalnim nadzorom.

- Imamo ga pod stalnom prismotrom - ka¾e portparol Tribunala Refik Hod¾iæ. - Prebaèen je u æeliju koja omoguæava dvadesetèetvoroèasovni monitoring njegovog stanja i pona¹anja. To je uèinjeno kako bi Tribunal mogao pravovremeno da reaguje u sluèaju da se njegovo zdravlje pogor¹a do te mere, kada je veæ potrebna lekarska intervencija. To je jedan od mehanizama koje je iskoristio Tribunal.

Osim toga, u pritvoru, ka¾e Hod¾iæ, medicinsko osoblje de¾ura 24 sata. Postoji i oprema koja, prema njegovim reèima "garantuje pravovremenu intervenciju u bilo kakvom sluèaju".

- Ali, odbijanje hrane i sve konsekvence koje iz toga proizilaze, njegova su odluka - nagla¹ava Hod¾iæ. - Jer, svi zahtevi koje je podneo re¹avaju se pred sudom u regularnoj proceduri. Neke je podneo predsedniku Tribunala, dok je druge tokom statusnih konferencija adresirao na sekretarijat.

Zvaniènih informacija - da li ©e¹elj izlazi u ¹etnju sa ostalim optu¾enicima, i da li æe danas biti u sudnici - nema. Time bi se, ka¾u, kr¹ilo njegovo pravo na privatnost. Ali, kako nezvanièno saznajemo, lider radikala izlazi u ¹etnju, pona¹a se uobièajeno, sprema odbranu...
Da li æe doæi na statusnu konferenciju, nadle¾ni u Tribunalu znaæe tek kada obezbeðenje, koje ga inaèe vozi u sud, danas rano doðe po njega. Pre toga, ne. Bez obzira ¹to ¹trajkuje glaðu, u tom se sluèaju neæe razlikovati od ostalih optu¾enih.

- Procedura je takva da Tribunal ni jednog zatvorenika ne pita da li hoæe ili neæe da doðe na statusnu konferenciju - ka¾e na¹ izvor. - Po pritvorenike dolazi obezbeðenje koje ih vozi u zgradu Tribunala. Tek tada optu¾eni saop¹tava hoæe li ili neæe da ide u sud. Bez obzira na to, statusna konferencija æe poèeti u zakazano vreme - u devet sati ujutru. Sa ©e¹eljem ili bez njega.

- Istina je da je ©e¹elj odbio da primi pritvorskog lekara koji je hteo da ga pregleda - ka¾e izvor "Novosti". - Ali, razgovarao je sa medicinskom sestrom. Bio je prilièno ljubazan. Meðutim, ni njoj nije dozvolio da ga pregleda.

Studentski parlament Pravnog fakulteta u Beogradu zatra¾io je juèe od predsednika Srbije Borisa Tadiæa da uèini sve da suðenje Vojislavu ©e¹elju pred Ha¹kim tribunalom poène ¹to pre, da mu bude dozvoljeno da se brani na naèin na koji on misli da je najbolji za njega ili da odmah bude pu¹ten na slobodu.

SKUP
FUNKCIONER SRS Nemanja ©aroviæ najavio je da æe ta stranka u èetvrtak organizovati "simbolièan skup" ispred Skup¹tine Srbije, na kome æe zatra¾iti obja¹njenje za¹to nije zakazana sednica parlamenta radi izglasavanja rezolucije o za¹titi osnovnih ljudskih prava lidera radikala Vojislava ©e¹elja.

MOLITVA

PRIJEPOLjE - Mile¹evski okru¾ni odbor Srpske radikalne stranke je u Prijepolju saop¹tio da æe u nedelju 26. novembra u manastiru Mile¹eva biti molitva za zdravlje Vojislava ©e¹elja i ostalih zatoèenika u Ha¹kom tribunalu.

Moleban æe slu¾iti vladika Filaret sa sve¹tenstvom i mona¹tvom Mile¹evske eparhije, a govoriæe knji¾evnik Brana Crnèeviæ.
D. G.

Vampire 666

ovo bre postaje ko latinoamericka serija...

pop

To da je Sheshelj necemu dosledan konkurise za najvecu glupost koju sam cuo ove godine  :roll:! Pa pre nekoliko dana sam bas u ovoj temi naveo kakve je knjige pisao ('Crvena vestica sa Dedinja' , 'Milosevicev zajam za preporod Kipra' i sl.), da bi svega 2 godine kasnije usao u koaliciju sa istom tom vesticom i istim tim lopovom. Takodje, posle Dejtona (sto je bilo pre tacno 11 god) je Milosevica nazivao toalet papirom i, citiram: 'najvecim izdajnikom u istoriji srpskog naroda'. Imam primerak Velike Srbije (stranacko glasilo srs-a) u kome se na 5 strana elaborira zasto je Milosevic najveci izdajnik u istoriji, a koga zanima, mislim da postoji i web izdanje tog primerka. Godinu i po dana posle svega toga, Sheshelj je podrzao SPS u drugom krugu izbora, a odmah potom i zvanicno usao u koaliciju sa njima.
Takodje, naveo sam i njegovu izjavu tokom svedochenja svedoka odbrane u sudjenju Milosevicu, kada je rekao da je sve sto je pricao u tih nekoliko godina pre ulaska u pakt sa sps-om, bila namerna laz kako bi isprovocirao javnost i tadasnju vlast.
Ne zaboravite da je zemunski klan procvetao kada je on bio gradonachelnik Zemuna, a tada je i sagradjena cuvena vila u Shilerovoj. Zemun su tad ljudi zvali kiosk-siti zbog miliom kioska kojima je on dao dozvolu. To ruglo je bila prava slika i prilika njihove vlasti. Mogu ja ovako do sutra da pisem, ali valjda shvatate sta hocu da kazem.

Ko posle svega ovoga kaze da je taj covek dosledan svojim idejama, ima opasne probleme u glavi.

Bred

Pobogu pope, ne mogu da shvatim da ti ne kontas sta je politika? Kakve veze ima to sto je pricao o crvenoj i toalet papiru pa onda bio sa njima? sve je matematika.

aziraphale

sta sad to znaci!?
posto je "politika kurva" seseljeve maloumstine moramo da prihvatamo kao legitimna demokratska sredstva, posto je demokratija, jel te, isto sto i "sve je dozvoljeno"? daj, molim te. demokratija, da, podrazumeva postojanje razlicitosti misljenja, ali mora postojati neki minimum civilizacijskih normi koji se postuje, kao sto je postovanje licnih sloboda, tj. pravo na veru, nacionalnost, seksualnu orijentaciju, boju koze, privatnu svojinu, krvnu grupu, drzanje tarantula u kuci... sve ostalo je puka zloupotreba. bojim se da je "srpski vojvoda" tu iskazao pomanjkanje svega, izuzev onoga o tarantulama, do sada se nije izjasnio po tom pitanju, mada sam siguran da bi i tu bio protiv, nije u duhu srpske tradicije verovatno.

@vladimir i LB
ja nesto ne uspevam da razumem kako cetvorogodisnja opsada sarajeva i ubijanje civila iz snajpera, masovna ubistva na ovcari i 8,000 ubijenih civila u srebrenici predstavljaju odbranu srpskih porodica, "svete srpske zemlje" i srpskih nacionalnih interesa. objasnite mi cojstvo i junastvo tih i takvih "ratnika".

Bred

Aziraphale-poenta je da svako moze da se bavi politikom na nacin na koji on misli da je prikladno. Seselj je izabrao takav obrazac. I niako da shvati da mu je takvo ponasanje nanelo ogromnu stetu koju nece moci da ispravi pa maltene nikad.